Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips 107T51 nie włącza się

27 Sty 2007 13:03 1268 6
  • Poziom 19  
    Witam
    Mam monitor Philips 107T51. Problem jego jest taki że po pierwszym moim podłączeniu wywaliło bezpieczniki w mieszkaniu i w monitorze też. Drugi raz go nie podłączałem jeszcze. Dostałem go i chciałbym uruchomić, ale na początek szukam do niego schematu, żebym mógł się za niego zabrać. Nie ma go w bazie schematów i pomyślałam że mógłby mi go ktoś podrzucić.
  • Poziom 13  
    jak monitor byl juz rozbierany to zobacz czy wczesnie ktos nie zostawił luznego przewodu masowego ktory moglby gdzies dotknac
    po drugie w zasiilaniu masz maly 8 nozkowy uklad scalony (moze to byc ka......jakis tam) i zaraz obok na radiatoze tranzystor. zobacz czy ten tranzystor jest ok. jezeli nie wymieniasz ten element a takze scalaka i bezpiecznik.
    po trzecie sprawdz czy kondensator na 400V jest sprawny (zazwyczaj jak cos sie z nim dzieje to wybucha;))
  • Spec od monitorów
    Cytat:
    Monitor Philips TRC 17"Flat 107T51 chasis nº:V3017

zasilacz na TEA1507 + polowy SSP7N60A.

masz "potężne" zwarcie w zasilaczu: moze mostek . elektrolit, pozystor............ scalak i polowy( w jego drenie oopory niskoohmowe wymień bez pomiarów)[/quote]
  • Poziom 19  
    rzeczywiście na SSP7N60B jest zwarcie. Tylko czy wymieniac tylko tranzystor czy resztę? Reszta wydaje się dobra. Pomierzyłem i brak tam zwarć nawet ta kondensatorze.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam!
    Zastosuj się do porady kolegi - wymień rezystory w drenie. Nie zaszkodzi też wymiana elektrolitów po pierwotnej stronie przetwornicy. Standardowo zimne luty do poprawienia.
    Sprawdź też TEA - jeśli uszkodzony, będzie palił tranzystor.

Pozdrawiam.
  • Poziom 19  
    ogryz napisał:
    Witam!
    Zastosuj się do porady kolegi - wymień rezystory w drenie.

-co oznacza " w drenie"?

ogryz napisał:
    Nie zaszkodzi też wymiana elektrolitów po pierwotnej stronie przetwornicy.

Po pierwotnej stronie to te które są na wysokie napięcie?

ogryz napisał:
    Standardowo zimne luty do poprawienia.

Rozumiem-poprawie

ogryz napisał:
    Sprawdź też TEA - jeśli uszkodzony, będzie palił tranzystor.

jak sprawdzić go czy jest dobry?

Przepraszam za banalne pytania ale jestem raczej amatorem i sie uczę.
  • Poziom 19  
    Wymieniłem tranzystor i resztę sprawdziłem. Tylko tranzystor był uszkodzony. Już działa.

Mam tylko jeszcze jedno pytanko. Ma bardzo czerwone kolory i w MENU nie da się tego zmienić aż tak żeby jakoś wyglądało. Czy ma na płycie gdzies takie PR'ki do ustawiania kolorów?

Końcowa odpowiedź.

Czerwony kolor spowodowany był uszkodzeniem kabla na "żyle" RED. Naprawiłem uszkodzenie i monitor wrócił do szczęśliwego właściciela.

Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za pomoc !!!