Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z udostepnianiem internetu z kablówki

27 Sty 2007 15:28 1116 3
  • Poziom 10  
    ... Ja juz nie mam pomyslow, moze ktos z was bedzie mial...

Od poczatku: mam 2 komputery - stacjonarny i laptop. Stacjonarny ma podlaczony modem przez USB (Internet z kablowki), jest wlaczone udostepnianie polaczenia (system XP pro). W stacjonarnym jest karta sieciowa polaczona ze switchem. Do switcha podlaczony jest laptop (xp home) i modem (kabel skrosowany - switch nie ma gniazda uplink) oraz router ADSL (ktory sluzy wylacznie jako access point czasami dla laptopa, router ma WLAN oczywiscie i przewaznie jest wylaczony).

Schemat:
    Problem z udostepnianiem internetu z kablówki

Do tej pory wszystko dzialalo ok - tzn jak byl wlaczony komputer stacjonarny to laptop laczyl sie przez ten komputer (badz albo skretka albo bezprzewodowo). Jak stacjonarny byl wylaczony to laptop laczyl sie przez switch z modemem (podmieniony mac - adres przypisywany przez dhcp).

Teraz jest tak ze jak lacze sie bezposrednio to net smiga bez problemow, a jak chce poprzez komputer stacjonarny to net nie dziala.

Dodam tylko ze wszystko jest poprawnie skonfigurowane (czyli brama i dns taki jak kompa stacjonarnego), komputery sie wzajemnie pinguja, pojawia sie nawet inkona polaczenia internetowego na laptopie, ale net nie smiga (dodam ze na stacjonarnym net dziala oczywiscie ok)
  • Poziom 10  
    a spróbuj wyłączyć połączenie bezprzewodowe w laptopie i sprawdz czy jest internet
  • Poziom 10  
    To nie w tym rzecz - nigdy nie mam 2 polaczen na raz albo po kablu ciagne albo bezprzewodowo, wiec ta opcja odpada.
  • Poziom 10  
    Raz jeszcze probowalem skonfigurowac wszystko od nowa (przez kreatory polaczen) ale nie dalo to zadnego efektu.

Zauwazylem natomiast, ze w polaczeniach sieciowych ikonka ktora pokazuje ze ten komputer laczy sie przez inny jest wylaczona i nie mozna tego wlaczyc.

Juz nic z tego nie czaje.

Dodano po 1 [godziny] 2 [minuty]:

Dobra juz sie uporalem z tym badziewiem.

Dla zainteresowanych - na kompie udostepniajacym mialem zainstalowany Kerio Personal Firewall i skonczyla sie 30-dniowa pelna wersja, natomiast w wersji darmowej niedostepna jest opcja udostepniania polaczenia.

Prosta rzecz a moze o siwe wlosy przyprawic.

Pozdr.