Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Plyta Elitegroup P6BXT+A+Rev2.2E

wosiekpl 27 Sty 2007 16:01 2501 6
  • #1 27 Sty 2007 16:01
    wosiekpl
    Poziom 21  

Witam
    Tym razem prosze o porade dotyczaca dosc starej juz plyty bazowej firmy Elitegroup P6BXT-A+Rev 2,2 E. Problem jaki z nia mam to taki ze nie dziala modem ADSL Sagem Fast 800-840. Modem ten podlaczony jest do komputera poprzez USB i jako taki jest widziany przez komputer. Drivery mam zainstalowane z CD jaki byl dolaczony do modemu i w ogolnych ustawieniach System nie wykazuje zadnego konfliktu. Problem jaki wystepuje to taki ze po uruchomieniu komputera przez moment zapalaja sie dwa ledy ADSL i POWER i nastepnie gasna. Kiedy otwiera sie okienko do podlaczenia do internetu wyskakuje blad i nie mozna sie podlaczyc. Podejzewam ze moze trzeba jakies dodatkowe sterowniki. System to Windows XP pro i SP2 . Procesor to juz leciwy PIII 667 Mhz + 512+128+64 Mb pamieci + 10 Gb HD i karta graficzna 32 Mhz. I tutaj mam dodatkowe pytanie czy w tej konfiguracji bedzie mozna ogladac dosc plynnie DVD czy tez pograc ( no z najnowszymi gramy moze byc problem ale ze starszymi moze sie bedzie dalo ? ). Na stronie producenta znalazlem kilka driverow ale nic nie pomogly poza tym nie mam do tej plyty zadnego CD ani instrukcji. Po prostu dostalem taki komputer . Modem ten testowalem na drugim komputerze jaki posiadam i tutaj nie bylo z nim zadnego problemu ( 2 Ghz , 1024 Mb pamieci , karta graficzna 128 Mb , dyski ogolem 300 Gb , plyta Dragon Ultra P4 Soyo ) .
    Tak wiec prosze o porade dotyczaca tego modemu.
    Pozdrawiam
    Wosiekpl

• #2 27 Sty 2007 16:47
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Jeżeli obie diody gasną to znaczy że płyta gł odcina zasilanie tego urządzenia . Może to być spowodowane złymi sterownikami portów USB , lub też należy zainstalować nowszy BIOS płyty gł.
    Skoro pracujesz na WinXP SP2 , to po podłączeniu modemu windows powinien o tym poinformować .
    Na początek proszę zainstalować oryginalne sterowniki płyty gł. oraz najnowszy BIOS :
    http://www.ecs.com.tw/ECSWebSite/Downloads/Pr...ew&DetailDesc=&CategoryID=1&MenuID=6&LanID=16

• #3 30 Sty 2007 12:48
    wosiekpl
    Poziom 21  

Witam
    Dzieki za porade , na linku ktory mi podales sa dwie wersje biosu i teraz nie wiem ktora sciagnac. Tak przy okazji pojawil sie drugi problem ktory mysle ze wraz ze zmiana biosu powienien sie naprawic. Tak jak pisalem wczesniej posiadam pamiec 512 Mb ale jest widziana jedynie polowa tj 256 i czytajac uwagi odnosnie nowego biosu wydaje sie ze problem ten zostal naprawiony.
    Tak wiec dziekuje za linka i prosze o porade ktory bios wybrac.
    Pozdrawiam
    Wosiekpl

• #5 31 Sty 2007 21:26
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda

wosiekpl napisał:
    posiadam pamiec 512 Mb ale jest widziana jedynie polowa tj 256 i czytajac uwagi odnosnie nowego biosu wydaje sie ze problem ten zostal naprawiony.

Manual płyty głównej strona 13-14. Proszę przeczytać, jakie maksymalne pojemności modułów pamięci są obsługiwane. Nie sądzę, aby nowy BIOS wyeliminował to ograniczenie, gdyż jest to związane z konstrukcją płyty.

• #6 31 Sty 2007 23:51
    wosiekpl
    Poziom 21  

Witam
    Z tego wynika ze sie zapedzilem kupujac pamiec 512 Mb . Trudno trzeba bedzie ja sprzedac albo wymienic na 2 x 256 Mb i probowac dalej. Z opisu wynika ze bios mozna wymienic na poziomie windowsa i tutaj moze troche nie w temacie chcialbym sie zapytac o moja plyte tj Soyo Ultra Dragon P4S czy jest mozliwa wymiana biosu takze na poziomie Windowsa bo z ms dos niewiele mialem doczynienia i troche sie boje. Bios tez jest Awardu .
    Pozdrawiam
    Wosiekpl

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson