Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Moja pierwsza konstrukcja Subwoofer Tonsil 25/40/3

buli1 27 Sty 2007 20:04 4547 8
  • Witam.
    Chciałbym zaprezentować moja pierwsza konstrukcję a mianowicie jest to Subwoofer na GDN 25/40/3.Zanim zacząłem robić obecnego suba bawiłem się w WinIsd Pro. I czytałem rózne artykuły o budowie subwoofera. Obecnie zajmuje sie regeneracja głosników Tonsil i naprawa np. wzmacniaczy. Jestem dopiero poczatkujacym elektronikiem.
    Ścianki zostały wykonane z 1.8cm płyty wiórowej, po pocięciu zabrałem się do skręcania kafirmatami 3.5cm. Najpierw skleiłem to klejem a później wszystkie scianki uszczelniłem silikonem po czym zaraz przykreciłem wzmocnienia z listewek ok 2,5x2,5cm, gdy wszystko przykreciłem i wyschło zabrałem sie za przykrecenie górnej płyty.Gdy juz wszystko było skrecone to zabrałem sie do szpachlowania i tu zaczynały sie problemy poniewaz pierwszy raz mialem z tym doczynienia, ale całkiem dobrze mi to poszło. Troszke dużo szpachli na to wyszło bo płyty były troszke krzywo docięte. Nakładałem dwie warstwy szpachli- polerka, szpachli-polerka.Do srodka dałem piankę. Po wyschnięciu zabrałem sie za oklejanie. Okleina (narazie okleina bo niemiałem duzo kasy, obicie bedzie zmienione) jak na pierwszy raz to wyszło mi to nie za ładnie,( szczególnie wierzchołki), wszystko znac. Ale to nic jak tylko bede miec kase to to zmienie. Następnie założyłem terminal. Narazie pod głosnik, nic nie dawałem bo obecnie jest tam wkreconi Tonsil 25/60/1 ale będzie dany 25/40/3 tylko czekam na czesci zeby go naprawic.Na koniec bas-Reflex strojony na 37hz, 10cmx20cm uszczelniony sylikonem i klejem jeszcze dałem do srodka diode zeby mrugała według basu. Sub ma ok 62l wymiary:wys. 44cm, szer. 33cm, dłu. 51cm. Kolce 2,5cm. Aha jako zwrotnice uzyłem Sub-50 Crossover Network.Całkowita waga suba to ok 19kg.

Wrażenia:
    Sub gra naprawde ładnie. U mnie w pokoju 3x3,5m wszystko skacze. Jak na mnie to naprawde super sub. Obecnie jest uzywany pod komputerem z dwoma kolumnami Tonsil Zg30C114 (zmienione głosniki na mocniejsze). Jak dla mnie to jest wystarczjace.

Kosztorys:
    - Głośnik Tonsil GDN25/40/3 - miałem
    - Płyta wiórowa 1.8cm – maiłem
    - Kafiramty 3.5cm ok. 180szt. – 7zł
    - Okleina ok. 3.5m – 22zł
    - BassReflex 10cm – 5zł
    - Terminal – 7zł
    - Rura PCV – miałem
    - Przewód – miałem
    - Kolce 2,5cm – 8zł
    - Szpachla 330g – 5zł
    - Przesyłka - 12zł
    W moim przypadku całkowity koszt: 66 zł

Napęd:
    Kenwood Ka-50 2x70watt

Fotki:

Spoiler:
    Moja pierwsza konstrukcja Subwoofer Tonsil 25/40/3Moja pierwsza konstrukcja Subwoofer Tonsil 25/40/3

Moja pierwsza konstrukcja Subwoofer Tonsil 25/40/3Moja pierwsza konstrukcja Subwoofer Tonsil 25/40/3Moja pierwsza konstrukcja Subwoofer Tonsil 25/40/3Moja pierwsza konstrukcja Subwoofer Tonsil 25/40/3
    Moja pierwsza konstrukcja Subwoofer Tonsil 25/40/3Moja pierwsza konstrukcja Subwoofer Tonsil 25/40/3Moja pierwsza konstrukcja Subwoofer Tonsil 25/40/3Moja pierwsza konstrukcja Subwoofer Tonsil 25/40/3

Fajne!
  • #2 27 Sty 2007 20:36
    hefid
    VIP Zasłużony dla elektroda

Post był raportowany.
    Przeniosłem z: Konstrukcje DIY

• #3 27 Sty 2007 20:59
    dayv
    Poziom 24  

widać niedoskonałości :) ale w sumie niezle :) jezeli sie sprawdza to elegancko. Sam mam zamiar sie zabrac za budowe suba (tylko activa) narazie przegladam forum :)

(ten tonsil lepiej sprawdzil by sie chyba w zamknietej obudowie nizeli w br - przynajmniej brzmieniowo mi bardziej odpowiada ;p)

• #4 27 Sty 2007 21:05
    Paweł007
    Poziom 22  

Witam.

Po:
    1. Weź te zdjęcia zmniejsz bo to wkurza otwierać tak każde oddzielnie.
    2. Okleina lipnie przykleiona, słoje powinne być w tym samym kierunku.

Narazie tyle bo weź i dobrze zobacz jak tyle fot i każda oddzielnei sie ładuje!....:/

• #5 28 Sty 2007 00:05
    Caleb_
    Poziom 33  

moglbys ciut podwyzszyc strojenie, co by polepszylo sprawnosc i "kopa"

• #6 28 Sty 2007 00:11
    buli1
    Poziom 22  

Wszystko liczyłem programem Winisd Pro. :)

• #7 28 Sty 2007 12:22
    *dj*eliot*
    Poziom 16  

No jak na pierwszy raz to całkiem całkiem ;) od czegoś trzeba zacząć. Moje pierwsze konstrukcje też nie były do końca przemyślane.
    Ogólnie to popieram słowa kolegi co do strojenia... zbytnio nie ma sensu tak nisko stroić tym bardziej że pewno słuchasz więc taki szybki kop by się przydał... spróbuj troche skrucić rurke BR powinno grac lepiej chyba że masz akurat inny gust od mojego.
    Ogólnie wole bardziej estradowe sprawki (czuć uderzenie na ubraniu i klatce piersiowej ;]) ale do domu to może być jak najbardziej.
    Pozdrawiam i zachęcam autora do rozwijania swoich umiejętności :)

• #8 29 Sty 2007 23:30
    chaka
    VIP Zasłużony dla elektroda

Osobiscie nie lubie tego glosnika i nie zrobilbym na nim subwoofera ale to nie mi ma sie podobac:P

• #9 30 Sty 2007 07:11
    demanufacture
    Poziom 17  

a mi sie podoba. nie wiem tylko czy nie jest za nisko strojony. szkoda ze tak malo jest konstrukcji na tonsilach.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME