Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VCR JVC HR-J200EE - wyłącza się (obsługa eurozłącza)?

przemekboss 27 Jan 2007 20:20 1712 9
 • #1
  przemekboss
  Level 11  
  Cześć.Chodzi mi przede wszystkim o eurozłacze z magnetowidu czyli dokładniej jest ono na 4 chincze + wejście anteny.Mam starszy typ telewizora który nie posiada eurozłącza a chciałem podłączyć do niego odwarzacz DVD.- tylko mogę podłączyć przez to złącze w magnetowidzie.Wyciągłem z magnetowidu bebechy czyli dokładnie tylko mechanikę do kasety itd.Płyta główna jest dobra i wszysko chodzi,godzina itd.Tylko jest taki problem że jak włącze magnetowid to się sam po 5 sekundach wyłącza.Napewno było jakieś zabezpieczenie w mechanizmie ,że po wlożeniu kasety chodził.Jak i co teraz zewrzec aby bylo oki chodził odwarzacz stacjonarny. JVC HR-J200EE taki model...

  PS.To eurozlacze jest dobre czy modulator tylko ,broblem jak i co zewrzec aby się magnetowid nie wyłanczał po 5 sekundach.Może można jakoś innaczej połączyć to eurozłacze z tego magnetowidu aby chodził telewizor bez eurozlącza ze stacjonarnym odwarzaczem DVD.Bardzo proszę o informacje....Czekam i pozdrawiam na wszelakie informację.Z góry dziękuję i pozdrawiam Przemek.............
 • #3
  przemekboss
  Level 11  
  Cześć.Właśnie że nie telewizor to starej daty Philips i tylko ma gniazdo wejściowe antenowe.Dlatego wszystko przez euro muszę puścić przez magnetowid który właśnie ma problemy,dlatego piszę.Jak i co ominąć w tym popsutym magnetowidzie JVC HR-J200EE.
  Naprawdę bardzo proszę o pomoc.Wiem,że najlepszym rozwiązaniem było by kupić jakiś tani telewizor z eurozłączem i po ktemacie,ale..............................????

  PS.Napewno coś trzeba zewrzeć,może jakiś układ nie dostaje napiecia i po paru sekundach wideo się rozłancza.Przecież wymontowanie całego tylko mechanizmu nic mu nie zrobiło,ponieważ gdy puszczam DVD przez te chincze w magnetowidzie to fonia i wizja jest tylko przez 5 sekund i się wideo rozłancza.Ma początkowy tylko stan i widać tylko zegar.A trzeba go włączyć aby ustawić w nim jakiś program a do DVD trzeba włączyć AV.
  Bardzo proszę o pomoc.Może znacie jakieś kruczki jak zrobić aby chodziło Ero z magnetowidu.Czy jakieś napięcie tylko jest potzrbne aby modulował sygnał z euro - chincz na antenę w telewizorze....?
 • Helpful post
  #4
  Artur k.
  Admin of Audio group
  Witam

  Po co wyjąłeś mechanikę ??, przecież ona nie przeszkadzała.

  Możesz wyjąć sam modulator z magnetowidu i podłączyć go oddzielnie.
  Opisy takich "patentów" znajdziesz na elektrodzie - jest tego mnóstwo :)

  Pozdrawiam
 • #5
  przemekboss
  Level 11  
  Jeszcze pytanko jak połączyć ten modulator oddzielnie.Tam są dwie takie puszki jedna w której są wejścia antenowe a druga jest z nią połączona jednym przewodem.Wyprowadzenia tamtej są takie IF,MB,AFC,LB,AGC,HB,TU + gdzieś jeszcze na płycie wejścia chinch audio i video które też są potrzebne.Może naprawde jest jakiś sposób aby tego nie wymontowywać z magnetowidu.Tylko coś zewrzeć aby to chodziło cały czas.Wszysko tam jest oki po włączeniu przycisku DVD hula czyli jest przejście wizja,fonia tylko po 5 sekundach się rozłąncza,gaśnie magnetowid.Możę da się jakoś to ustawić.Naprawdę bardzo proszę o pomoc co i jak można zrobić..
  PS.Jeśli mam to zrobić osobno to co jest z tego magnetowidu potrzebne i jak to połączyć......

  Przypominam wersja magnetowidu to: JVC HR-J200EE..
  Pozdrowienia Przemek.
 • #6
  Artur k.
  Admin of Audio group
  Potrzebujesz tą "puszkę" z gniazdami antenowymi.
  Ona od spodu będzie miała 5 nóżek wlutowanych w płytkę.

  A - Dźwięk (wejście)
  V- Obraz (wejście)
  BB obraz MB (czy jakoś tak) łączysz razem i podajesz napięcie zasilające (pewnie 5, albo 12V - musisz zmierzyć ile jest w trakcie pracy magnetowidu).

  GND to oczywiście masa

  Pozdrawiam
 • #7
  przemekboss
  Level 11  
  Cześć.Ostatnie pytanie i biorę się do roboty.Jeśli potrzebna jest tylko ta "puszka" która posiada wejścia antenowe to mam rozumieć,że trzeba od niej odpiąć tą drugą która jest połączona jednym przewodem.Czyli jest ona niepotrzebna ,czy tak? Po drugie jak mam ustawić jakiś kanał aby chodził DVD,ponieważ w odwarzaczu ustawiałem AV w telewizorze szukałem jakiś kanał np.0 i wszysko chulało.W orginalnych takich eurozłączach też widziałem w inernecie ,że ma wyświetlacz do ustawiania kanałów. Więc dlatego jeszcze raz pytam się jak złapać obraz-odbiór z DVD.???

  Bardzo proszę jeszcze raz o odpowiedź i naprawdę z góry dziękuję.Oczywiście dam znać po wykonaniu tego zadania z którym nigdy nie miałem do czynienia.Pozdrowienia Przemek....
  :D:|:cry:
 • #8
  Artur k.
  Admin of Audio group
  Witam

  Kanał będzie ten sam, na którym masz magnetowid (to właśnie modulator o tym decyduje) jednak pamiętaj że musisz podłączyć się do wejścia antenowego, a nie do eurozłącza.

  Ta część która jest podłączona do modulatora to głowica i jest całkowicie zbędna w Twoim przypadku.

  Pozdrawiam
 • #9
  przemekboss
  Level 11  
  Czyli z DVD do modulatora muszę połączyć się chinchami Wideo + 2 Audio,a od modulatora do telewizore przez antenę. Czy tak bo oto mi chodzi.Bo DVD tylko ma wyprowadzenia Chincz albo Eurozłącze,a ja chcę za pomocą Chinczy......

  Jeszcze raz pozdrawiam Przemek.
  Przepraszam,że się tak wypytuję,ponieważ nigdy tego nie robiłem a niechiał bym czegoś uszkodzić np.DVD albo telewizora.Myślę,że to już ostatnie pytanie ?

  Dodano po 4 [godziny] 12 [minuty]:

  Po ostatnich probach coś mi siadło.Po pierwsze jak naprawdę dokladnie punk po punkcie się podłancza ten modulator?, Czy muszę koniecznie go wylutować z płyty głownej bo inaczej deski tak jak w moim przypadku?.Mianowicie: łączyłem napięcie 5V z BB MB ale bez wylutowania modulatora z płyty obraz był ciemny.Później znalazłem gdzieś na płycie na zworce napięcie około 5V i podłanczałem pod MB i BB dawało tylko to,że magnetowid się załanczał sam i poparu sekundach wyłanczał... Aż do czasu... później znikło wszysko,przede wszystkim wyświetlacz z czasem i dioda włanczająca wideo.Co się mogło stać.co się uszkodziło,czy mógł się uszkodzić modulator. Jakieś napięcia wychodzą z zasilacza ale dokładnie nie wiem jakie mają wychodzić.
  PS.W tym modulatorze nie mam oznaczeń literowych tylko cyfry od 1 do 5.
  Czy naprawde musze go wylutować z płyty aby chodził? Jak konkretnie mam to połączyć. Modulator ma wyjście antena i wyjście + chincze audio i wiedo. DVD ma tylko chincze Audio i Video.Czy ma to być połączone DVD audio i video chinczami do modulatora i potem z modulatora do telewizora za pomocą anteny? Czy naprawdę jakoś inaczej....
  Jescze raz proszę o wyjaśnienie i co mogło się stać z tym magnetowidem?

  :|:cry::|:D
 • #10
  przemekboss
  Level 11  
  Brak napięć 10,8,7... Czyli 10 DC3,5 volta(+)
  8 DC 3.5(-)
  7 6 volt

  Co to moze być , ewentualnie co wymienić.Pozdrawiam Przemek...
  Proszę o jakieś info...