Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pioneer deh-p6800mp - brak lewego kanalu

27 Sty 2007 20:20 1020 6
  • Poziom 10  
    Witam.
    Mam problem z radiem Pioneer DEH-P6800MP. Otoz nie gra wogole lewy kanal. Zmienilem koncowke mocy i dalej to samo. Ktos moze ma jakis pomysl? Dodam ze slychac jedynie w lewym kanale cichy szum nie reagujacy na ustawienie glosnosci. Prawy kanal gra ok.
  • Poziom 42  
    Witam.Sprawdz przedwzmacniacz,tam tezjest prawy i lewy kanal.pozd.
  • Poziom 15  
    lub możesz sprawdzić z tyłu na wyjściu liniowym (podłączając zewnętrzny wzmacniacz / oscyloskop) czy tam masz sygnał, jeżeli będzie to masz uszkodzoną końcówke mocy
  • Poziom 10  
    Dzieki za podpowiedzi. Sprawdzilem wyjscia chinch z tylu radia i na wyjsciu woofera graja obydwa kanaly, natomiast na wyjsciach na wzmiacniach jest to samo co na wyjsciu z wzmacniacza czyli w lewym kanale glucho... Co mam teraz szukac? Czy wogole naprawa moze byc oplacalna?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Pytanie takie do konca glupie nie jest bo czesto bywa tak, ze w serwisie naprawa jest nie wiele tansza niz taki sprzet np z rynku wtornego. Dlatego sie zastanawiam czy od razu szukac jakiegos uzywanego lub uszkodzonego i w inny sposob na czesci czy moze probowac naprawy tego. Pol biedy jezeli dalbym rade sam naprawic. Ale do tego potrzebowalbym conajmniej jakis wskazowek (stad moj post na tym forum). Nie mam 2 lewych rak, montazu jak i demontazu nawed smd sie nie boje ale gorzej u mnie z sama diagnostyka. Jezeli bylaby szansa zeby ktos w jakis sposob mnie pokierowal tak zebym w "domowych" warunkach byl w stanie stwierdzic co jest uszkodzone to byloby super. Jezeli do diagnostyki tej awarii potrzebne sa jednak bardziej wyspecjalizowane urzadzenia to trudno, bede musial oddac radio do naprawy.
  • Poziom 43  
    Doagnoza toru audio i to stereofonicznego jest dość prosta, to klasyka w serwisie. Bierze się schemat, jeśli się go nie ma to się go szuka w necie lub kupuje w specjalistycznej firmie hnadlującej schematami, analizuje go. Potem podłącza się radio na stole do zasilacza o odpowiednim prądzie, mierzy się ten prąd i podłącza głośniki. Potem już analizując układ i dotykając palcem identycznych miejsc z torze stereo w prawym i lewym kanale porównuje się poziom przydżwięku. Jak się ma praktykę to nie trzeba schematu, generatora ani oscyloskopu ale laikowi lepiej się to robi ze sprzetem i schematem. Przy okazji mierzy się napięcia i porównuje je w prawym i lewym kanale aż doprowadzi to do uszkodzenia albo miejsca gdzie sygnał zaczyna się różnić lub przestaje się różnić zależnie w którą stronę szukasz. A niekiedy tak bywa jak ja wczoraj w badziewnym Clatronicu szukałem 4 godziny uszkodzonego elektrolita nie mając schematu, ale to była nielogiczna konstrukcja.
    Tylko pamiętaj, fachowcy robią to na skróty a początkujący dobrze by chodzili popranymi drogami szukając uszkodzeń bo niekiedy takie zwieranie kanałów lub dotykanie palcem może uszkodzić głośniki.

SławeK