Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Paczka gitarowa 1x12" na V12 by megabit

megabit 28 Sty 2007 12:19 4993 26
  • Paczka została skonstruowana do gry w domu, garażu, szkole i małych koncertach.

Obudowa została wykonana ze sklejki 10mm i ma wymiary zewnętrzne 50x40x30. Przód jest cofnięty do tyłu o 5 cm. Całość została zabejcowana 4 razy lakierobejcą na kolor palisander. Litraż mimo że nie liczony wyszedł wręcz idealny pod ten głośnik.

Głośnik to Eminence Legend V12. Wybór na niego padł z powodu predyspozycji do grania różnych rodzajów muzyki, sprawdzonej marki i konstrukcji i w największym stopniu z powodu jego porażającej skuteczności 101dB/W/m!

Kolumna jest napędzana head'em 5W opartym na preampie Soldano który w najblizszych dniach zostanie zaprezentowany na elce (jak tylko dostanie obudowę) W przyszłości może zdziałam coś większego :D

Kosztorys:

-głośnik - 280zł
    -sklejka - 30zł
    -lakierobejca + szpachla - 20zł
    -terminal + kabel - 10zł
    -wkręty - miałem
    -cięcie - własne
    -siatka - miałem
    W sumie 340zł + kilka dni pracy

Prosze o ocene i konstruktywną krytykę

Fajne!
  • #2 28 Sty 2007 12:28
    tabaluszek
    Poziom 23  

problem ze zdjeciami

• #3 28 Sty 2007 13:25
    megabit
    Poziom 18  

Już wszystko ok

• #4 28 Sty 2007 13:34
    RaithVasim
    Poziom 10  

Na jaką gitarkę to zapinasz?

Ogólnie to bardzo fajne tylko nie pasuje mi kolor, ale to tylko takie moje uprzedzenie do ciemnego drewna ^^
    -5/6. minus za to niepotrzebne ścięcie i kolor ^^

• #5 28 Sty 2007 14:14
    megabit
    Poziom 18  

Gitarki różne swojego LTD (który bedzie niedługo), Gibsona kumpla, niedługo test na Squierze kumpla

Ścięcie jest pożądane w małych paczkach, żeby dźwięk nie bił po nogach, pozatym tak jest ładniej.

Co do koloru to uwielbiam ciemne drewno, chciałem dać heban ale nie mieli...

• #6 28 Sty 2007 17:38
    mr_nuke
    Poziom 17  

Witam

Całkiem ładna ta paczka :)
    Dobry głośnik, ładny wygląd - brawo :)
    Obudowa jest zamknięta ??
    Ogólnie to podoba mi się 5/6

Pozdrawiam

• #7 28 Sty 2007 17:46
    megabit
    Poziom 18  

Nie - obudowa otwarta - przeciez widac na ostatniej fotce :D

• #8 28 Sty 2007 20:52
    piotrbu1
    Poziom 10  

Ładny mebelek i mój ulubiony głośnik :) Paczuszka w sam raz do grania w domku na 5W, chociaż pewnie ten V12 i tak trzęsie meblami nawet na 5W ;p

Z moich doświadczeń ten głośniczek idealnie nadaję się tak do 50W (np to kombo, które ostatnio pokazywałem), 100W na pojedynczy głośnik to już trochę za dużo, zachowuje się jakby miał wypluć membranę ;)

Dobrze, że zrobiłeś skośną, proste dmuchają tylko po nogawkach ;)
    Porównywałeś może jak gra otwarta w porównaniu do zamkniętej przy takich wymiarach ?

Pozdrawiam
    PB

• #9 28 Sty 2007 21:24
    megabit
    Poziom 18  

Jeszcze nie :) testy w dniach najbliższych. Tych 5W w pokoju to do 1/3 sie nie rozkręci ale w garażu albo na auli już można poszaleć ;]

btw. widziałem Twoje konstrukcje i chyle czoła - coś pięknego.

• #10 28 Sty 2007 21:43
    foxik000000
    Poziom 28  

Paczka ładna, kolor praktycznie identyczny jak w niektórych kolumnach Tonsila ;) Za niedługo z kolega także zabieramy sie za paczke na V12 tyle że bedzie 2x V12 ;) Tylko sie zastanawiam nad obudowa, czy otwarta czy zamknięta ?? Do napędu użyjaemy wzmacniacza na TDA7294 o moc ok. 60W/4Ohm , głośniki bedą połączone równolegle wiec impedancja wypadkowa będzie 4Ohm :)

• #11 28 Sty 2007 21:53
    megabit
    Poziom 18  

Zależy do jakiego grania - riffy i ogólnie śmierćmetal - zamknieta. Można też zrobić jeden otwarty drugi zamknięty...

Jak dla mnie to napędem to takich głośników powinna być lampa ale to tylko moje zdanie ;)

• #12 28 Sty 2007 22:12
    piotrbu1
    Poziom 10  

megabit napisał:

Jak dla mnie to napędem to takich głośników powinna być lampa ale to tylko moje zdanie ;)

Gitara i tranzystory nie idą w parze :P Jeśli chodzi o brzmienie i wygodę grania to TYLKO lampa! Na dobrym lampowym wzmacniaczu gra się zupełnie inaczej niż na tranzystorze - nie maskuje tak błędów i po przestawieniu się jest dużo łatwiej grać :)

Pozdrawiam
    PB

• #13 29 Sty 2007 21:06
    251mz
    Poziom 18  

a ja sie nie zgodze wszystko zalezy od preampa wezmy preamp janka na tranzystorach + koncówka na tranzystorach. wszystko to nie ma czego sie powstydzic przy lampie

• #14 30 Sty 2007 16:00
    Ooz
    Poziom 12  

a czy moglbys podac linka do tego konkretnego preampa i koncowki janka? :]

• #16 02 Lut 2007 18:12
    djsebartus17
    Poziom 15  

Witam
    Ja mam pytanko odnośnie wymiarów tylnej ścianki ( ew otworu br )
    oraz litrażu.

pozdrawiam

• #17 02 Lut 2007 19:53
    painlust
    Specjalista - wzmacniacze gitarowe

djsebartus17 napisał:
    Witam
    Ja mam pytanko odnośnie wymiarów tylnej ścianki ( ew otworu br )
    oraz litrażu.

pozdrawiam

a po co ci to? Kolumny otwartej sie nie liczy. Nie ma znaczenia jakiej wielkości jest otwór z tyłu.

• #18 02 Lut 2007 20:10
    megabit
    Poziom 18  

Painlust ma racje ale moge podać ;)

Wiec tylna scianka ma wymiary 48x28cm litraż (zmotywowałeś mnie do dokładnego pomiaru:)) to 42,5l BEZ głośnika. Po jego włożeniu maleje prawdopodobnie do przepisowych 39,5l dla V12. Wyliczyłem +- dokładnie bo zawsze jest możliwość domknięcia paczki w celu "ubasowienia" ciężkich riffów.

• #19 02 Lut 2007 20:39
    djsebartus17
    Poziom 15  

dzięki za odpowiedź, nie znam się na budowie pieców gitarowych, ale wpadł mi w rączki taki eminence legend 121 więc coś z nim muszę zrobić:D

pozdrawiam

• #20 02 Lut 2007 22:08
    megabit
    Poziom 18  

Eee wpadł tzn:

-kupiłeś
    -tanio kupiłeś
    -dostales :)

Nówka czy używany? Ile dales?

Też sie nad nim zastanawialem ale V12 przekonał mnie duzo wieksza skutecznoscią.

• #21 02 Lut 2007 22:23
    djsebartus17
    Poziom 15  

przetwornik zakupił kolega, nóweczka, ja tylko mam się zająć kastą.

pozdrawiam

• #22 02 Lut 2007 22:34
    Gibcio2
    Poziom 2  

fajna konstrukcja, ja wolę trochę jaśniejszy kolor obudowy

• #23 09 Lut 2007 12:32
    freshman
    Poziom 10  

Bardzo fajna zgrabna paczuszka o ekskluzywnym wyglądzie.
    Nie myśałeś może o domontowaniu jakiegoś zgrabnego uchwytu?
    Wydaje mi się, ze tak jak jest może być troszkę nieporęczna do chwytania i przemieszczania. Może jakaś skórzna rączka a'la Marshall
    żeby nie psuć wyglądu?

• #24 09 Lut 2007 14:51
    megabit
    Poziom 18  

Przenoszenie jest niekomfortowe ale narazie nie trafiłem na pasującą rączkę... Gdzie mozna kupic te rączki o których mówisz?

• #25 09 Lut 2007 16:34
    freshman
    Poziom 10  

Chodzi mimniej więcej o taką http://www.marshallamps.com/product.asp?productCode=AS50D
    Może w sklepach kaletniczych albo rymarskich mieli by coś takiego, jeśli nie to na pewno mają akcesoria (blaszki i czworokąty z pręta) do rączek stosowanych w skórzanych teczkach. Wtedy tylko trochę skóry, szydło, przędza i do boju !
    Jeśli stawiasz head na pakę to polecam 2 szt prostopadle na górnych grańcach góry paczki. Jeśli nie, to wystarczy 1 równolegle na środku.

Ostatecznie można zastosować zwykłą rączkę paskową w gumie ale szkoda, bo to już nie vintage:D

• #26 13 Lut 2007 17:10
    megabit
    Poziom 18  

Więc tak

Po porządnym odkręceniu wzmaka zauważyłem (usłyszałem) ze siatka bardzo mocno wpada w wibracje :/ niestety czeka mnie przerabianie konstrukcji (dam tkanine na maskownice zamiast siatki)

Jeśli macie inne rady to prosze o pomoc

Fotki z przeróbek wkrótce

• #27 18 Lut 2007 19:41
    łysy32
    Poziom 14  

Oryginalne wykonanie model ,,exklusive'' aż żal by było to uszkodzić podczas transportu.Ogólnie super.Pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME