Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GRUNDIG CUC 1835 -FBOX

11 Wrz 2003 21:52 1253 1
  • Poziom 24  
    Mam takiego Grundiga na takie niedomagania :
    wraz z nagrzaniem zwłaszcza na NIEKTÓRYCH programach nasila się efekt przesunięcia fazy w prawo (szczególnie przy przejsciu z ciemnych scen na jasne),początkowo niedużo ,az po kilku godzinach do 4 cm , towarzyszy temu zmiana jaskrawości.Ostatecznie (po kilku godz.)cyklicznie traci synchro pion i poziom .Przy przerzucaniu programów też występuje lekka zmiana fazy. Poniewaz ,efekt ten nasila sie ze wzrostem temperatury podejrzewałem element aktywny.Metodą termiczną (schłodzenie) ustaliłem ,ze winny jest F-Box o numerze M29504-103.03.Ponieważ miałem na stanie układ generatora SDA9064 ,zacząłem od jego wymiany-bez skutku.Potem elektrolity,zimne luty -bez skutku.Dalsze poszukiwania doprowadziły mnie do procesora synchro SDA9099-2.I tu zaczęły sie problemy z zakupem tego układu.Udało mi się go kupić (ostatnia sztuka) w Anexie za dobre pieniadze (60zł) ,ale niestety na nowym układzie tv wyłącza sie po 3 sekundach.Sprawdzałem 3-krotnie (jest oryginalna podstawka)na starym chodzi ,a na nowym zupełny brak odbioru.Wszystko wskazuje na to ,że nowy jest uszkodzony.Czy ktoś wie gdzie mogę kupić ten SDA9099-2 ,ewentualnie ma taki z odzysku i chce sprzedać.Sprawdzałem w firmach:Elektron,Lewandowscy,Radio-Hobby,Aprovi,Inter-Chip,Wimel,Cybortech,Poltronic,Rotor,tme,Soltronik.Oczywiscie jest dostępny w North Service w cenie blisko 300zł -więc odpada.Ma ktoś jakies sugestie ,namiary na dobre sklepy ,lub serwisy specjalizujące sie w naprawie F-boxów?
  • Poziom 39  
    Jesteś pewien że to ten scalak ??
    Na schemacie jest on jako Memory Sync Contoller opisany.
    Czy schłodzenie go powoduje normalną pracę telewizora ???
    No i następne pytanie, czy nie warto poszukać innego FBOXa zamiast dawać 300zł za sam scalak ???

Pozatym nie wiem dlaczego on jest taki drogi w googlach zalaząem go za 7,30 Euro
    http://www.partco.fi/mikrop6.html
    tyle że za granicą niestety.