Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Uszkodzony telefon Irys. Ciągły zniekształcony sygnał. Słychać trzaski.

peter19283 28 Jan 2007 15:24 1753 6
 • #1
  peter19283
  Level 11  
  Witam

  Posiadam uszkodzony telefon Irys. Objawy uszkodzenia są następujące: po podniesieniu słuchawki słychać zniekształcony sygnał ciągły, zamieniałem wkładki słuchawkowe nie pomogło. Ponadto w słuchawce słychać trzaski po poruszeniu aparatu (kabel słuchawkowy -sprawny) Po położeniu słuchawki na aparat i włączeniu funkcji głośnomówiącej słychać poprawny sygnał ciągły. Głośność sygnału zmienia się gdy poruszy się aparatem. Sprawdzałem płytkę nie widać zimnego lutu oraz pęknięcia ścieżki -nie posiadam schematu więc proszę Szanownych kolegów o radę jak usunąć tą usterkę -podejrzewam uszkodzenie tranzystorów w układzie rozmównym, lecz to tylko podejrzenie.
 • #2
  PICIA
  Level 33  
  z tego co opisałeś ewidentnie chyba zły styk-generalnie trzeba przelutować.Co mamy rozumieć przez poruszanie aparatem?? dokładnie w którym miejscu???
  Czy na aparat mozna się dodzwonić???

  przelutować i jeszcze raz przelutować płytę
 • #4
  peter19283
  Level 11  
  Dziękuję za odpowiedź. Telefon dzwoni prawidłowo. Przez poruszanie aparatem -miałem na myśli przeniesienie go w miejsce obok (sprawdzam w ten sposób, czy styki są prawidłowe). Przy złych stykach słychać trzaski w słuchawce. Czy przelutowanie dotyczy wszystkich punktów lutowniczych na płytce lub tylko wybranych ?
 • #5
  zybex
  Helpful for users
  Sprawdź przełącznik, tzw. "widełki". Przemyj go kontaktem lub chociaż denaturatem. Jak to nie pomoże to wymień na nowy.
 • #6
  peter19283
  Level 11  
  Witam ponownie, widełki zostały przemyte płynem do styków. Teraz w słuchawce mniej trzeszczy. Jest natomiast inny problem, zauważyłem, że zniekształcony sygnał ciągły pochodzi od wzbudzania się mikrofonu w słuchawce. Po zamianie słuchawki od innego typu aparatu wzbudzanie nie występuje. Czyżby uszkodzony mikrofon lub układ rozmówny?
 • #7
  zybex
  Helpful for users
  Mikrofon bardzo często ulega uszkodzeniu. Nieraz wystarczy poprawić na nim poprawić tylko lutowanie.