Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Uszkodzony telefon Irys. Ciągły zniekształcony sygnał. Słychać trzaski.

peter19283 28 Jan 2007 15:24 1753 6
    peter19283
    Level 11  
    Witam

Posiadam uszkodzony telefon Irys. Objawy uszkodzenia są następujące: po podniesieniu słuchawki słychać zniekształcony sygnał ciągły, zamieniałem wkładki słuchawkowe nie pomogło. Ponadto w słuchawce słychać trzaski po poruszeniu aparatu (kabel słuchawkowy -sprawny) Po położeniu słuchawki na aparat i włączeniu funkcji głośnomówiącej słychać poprawny sygnał ciągły. Głośność sygnału zmienia się gdy poruszy się aparatem. Sprawdzałem płytkę nie widać zimnego lutu oraz pęknięcia ścieżki -nie posiadam schematu więc proszę Szanownych kolegów o radę jak usunąć tą usterkę -podejrzewam uszkodzenie tranzystorów w układzie rozmównym, lecz to tylko podejrzenie.
    PICIA
    Level 33  
    z tego co opisałeś ewidentnie chyba zły styk-generalnie trzeba przelutować.Co mamy rozumieć przez poruszanie aparatem?? dokładnie w którym miejscu???
    Czy na aparat mozna się dodzwonić???

przelutować i jeszcze raz przelutować płytę
    peter19283
    Level 11  
    Dziękuję za odpowiedź. Telefon dzwoni prawidłowo. Przez poruszanie aparatem -miałem na myśli przeniesienie go w miejsce obok (sprawdzam w ten sposób, czy styki są prawidłowe). Przy złych stykach słychać trzaski w słuchawce. Czy przelutowanie dotyczy wszystkich punktów lutowniczych na płytce lub tylko wybranych ?
    zybex
    Helpful for users
    Sprawdź przełącznik, tzw. "widełki". Przemyj go kontaktem lub chociaż denaturatem. Jak to nie pomoże to wymień na nowy.
    peter19283
    Level 11  
    Witam ponownie, widełki zostały przemyte płynem do styków. Teraz w słuchawce mniej trzeszczy. Jest natomiast inny problem, zauważyłem, że zniekształcony sygnał ciągły pochodzi od wzbudzania się mikrofonu w słuchawce. Po zamianie słuchawki od innego typu aparatu wzbudzanie nie występuje. Czyżby uszkodzony mikrofon lub układ rozmówny?
    zybex
    Helpful for users
    Mikrofon bardzo często ulega uszkodzeniu. Nieraz wystarczy poprawić na nim poprawić tylko lutowanie.