Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

laptop dell c640 ciągła praca wentylatora

28 Sty 2007 21:35 3665 5
  • Poziom 10  
    Tak jak w opisie wentylator w laptopie cały czas pracuje dzieje się tak od czasu kiedy rozkręciłem laptopa. Przed rozkręceniem laptopa wentylator włączał się tylko czasem przy dłuższej pracy komputera teraz od razu po włączeniu komputera pracuje wentylator. Jaka może być tego przyczyna?? Czy mogłem uszkodzić jakiś czujnik, a może złożyłem coś nie tak ????
    Proszę o pomoc praca tego wentylatora jest głośna i uciążliwa ....
  • Poziom 16  
    Możliwe że jak go składałeś już nie dokręciłeś dobrze radiatora na procesorze, albo coś znalazło się przez przypadek między jądrem, a radiatorem jakiś kurz czy coś... W procesorach intela czujniki są wbudowane wewnątrz, więc nie ma możliwości uszkodzenia go. A z tego co wiem, to te Delle nie mają osobnych czujników w innych miejscach płyty głównej.
  • Poziom 10  
    podczas składania dokładnie dokręciłem radiator a na procesor nałożyłem pastę
  • Poziom 10  
    Ja kiedys skladajac laptopa przygniotlem kabelek od wentylatora obudowa,gdzies sie zwarl i tez caly czas chodzil po uruchomieniu. Rozkrecilem ,kabelek na miejsce i bylo dobrze.
  • Poziom 15  
    Zacznijmy od rozkręcenia lapka ,potem sprawdz jeszcze raz pod swiatło czy aby radiator nie jest przechylony czy dobze lezy na procku,potem wyczysc powetrzem i pędzlem kurz , następnie sprawdz też karte grafiki i chipsetu powinna by tam materiał w postaci gąbki termoprzewodzacej czy dokładnie przylega do blachy nakładanej na wszystkie grzejace sie podzespoły poniewaz wiatrak nie tylko włącza sie jak proc się grzeje ale też jak karta grafiki i chipsetu ma wyzszą temperaturę !,pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Witam.
    Też kiedyś miałem taki problem w dellu, wentylator pracował cały czas, pomogła zmiana biosu.

Przed awarią nie rozkręcałem laptopa, więc to trochę inny przypadek.
    Pozdrawiam