Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zabawka Furby- adaptacja na j. polski.

RadekM 29 Sty 2007 08:40 82033 47
  • #1 29 Sty 2007 08:40
    RadekM
    Poziom 19  

Kupiłem dzieciakowi taką inteligentną zabawkę, która mówi w języku angielskim. Chciałbym ją spolszczyć. Posiadam schemat tej zabawki ale myślę, że nie jest to takie proste. Oczywiście zabawka ta nie wyszła do sprzedaży w języku polskim. Proszę o jakieś podpowiedzi.

2 29
  • #2 29 Sty 2007 10:17
    bugger
    Poziom 20  

pozostaje przeprogramowac U3 - trzeba by go zidentyfikowac, w kodzie programu prawdopodobnie jest synteza mowy, trzeba by zastapic angielskie slowa , polskimi i zaprogramowac ponownie, tak jak powiedziales, nie bedzie to proste - przypuszczam ze uklad jest typu SMD

2
  • #3 31 Sty 2007 09:35
    RadekM
    Poziom 19  

Coś mi się zdaje, że chyba mam nowszy model i nic mi nie pasuje z podanego wcześniej schematu. Zrobiłem kilka fotek zabawki i z tego co widać to jest tam pamięć U5- HT24LC08 i jakiś element SMD o oznaczeniu 3D5Q oraz scalak FAN8100N, który jest dwukanałowym sterownikiem servo. Który układ odpowiada za mowę Furbi-ego to nie wiem, może ktoś wie więcej na ten temat? Poniżej zamieszczam fotki:
    https://obrazki.elektroda.pl/92_1170231756.jpg
    https://obrazki.elektroda.pl/37_1170231929.jpg
    https://obrazki.elektroda.pl/44_1170231960.jpg
    https://obrazki.elektroda.pl/20_1170231992.jpg
    https://obrazki.elektroda.pl/7_1170232057.jpg
    https://obrazki.elektroda.pl/25_1170232118.jpg
    https://obrazki.elektroda.pl/54_1170232189.jpg

2
  • #5 31 Sty 2007 13:53
    RadekM
    Poziom 19  

Już dawno przejrzałem te strony. Są przestarzałe i nie dotyczą nowego modelu.

Dodano po 9 [minuty]:

Znalazłem bardziej odpowiednią stronkę pasującą do mojej zabawki: http://eecue.com/log_archive/eecue-log-505-New_Furby_Hacking___Part_1___Skinning.html

Uład ten to RSC-4128. Aplikacja z danymi w załączniku.

2
    Załączniki:
  • #6 14 Mar 2007 20:41
    olas67
    Poziom 1  

Witam.
    Nie wiem, jak rozebrać Furby, by naprawić.
    Furby kupione chyba 5 lat temu.
    W schowku na baterie odkręciłem 3 śruby i szukałem jak rozebrać.
    Nie chcę na siłę, bo może pęknąć.
    Proszę o porady.
    Załączam zdjęcia.

1
  • #7 15 Mar 2007 20:30
    Klima
    Poziom 30  

Nie wstyd Ci? Dziecku zabawkę psujesz? Zhakować Furbiego - dobry pomysł, ale zostaw język angielski w spokoju - niech się dzieciak uczy języków obcych. Będzie miał motywację (może).

-3
  • #8 16 Mar 2007 07:08
    RadekM
    Poziom 19  

Prosiłbym o jakieś wsparcie techniczne a nie moralne. Zabawka ma bawić dziecko a jak narazie to nie interesuje się nim.

-1
  • #9 26 Mar 2007 19:46
    bobek_12
    Poziom 10  

olas67: W schowku na baterie odkręciłem 3 śruby i szukałem jak rozebrać.
    Nie chcę na siłę, bo może pęknąć.
    ------------------------------------------------------------
    Ona nie może pęknąć. Pęknie jeśli łomotniesz nią o ścianę. Rozbieraj ją śmiało...

0
  • #10 31 Maj 2013 21:52
    szkarłatna
    Poziom 8  

Ja niedawno nabyłam tą zabawkę, która mówi w języku furbish. Ale, żeby czerpać z zabawy jak najwięcej, ściągnęłam aplikację na androida. Furby mówi coraz więcej po Polsku, oczywiście uzależnione to jest od ilości poświęconego czasu na zabawę. Furby nie lubi się nudzić.

2
  • #11 08 Cze 2013 20:56
    iwciaa
    Poziom 10  

Moim zdaniem powinieneś kupić nową wersję furby`ego. Naprawdę warto. Stary niech stanie na honorowym miejscu i patrzy jak nowy szaleje, a naprawdę potrafi wiele i jest już bardziej udoskonalony, np może nauczyć się języka polskiego.

0
  • #12 09 Cze 2013 15:04
    szkarłatna
    Poziom 8  

Patrząc na powyższe zdjęcia widać, jak bardzo różni się od nowej wersji. Zapewne możliwości także nie ma takich. Dlatego jak ktoś ma sentyment do tej zabawki lepiej kupić nową wersję.

0
  • #13 09 Cze 2013 21:05
    iwciaa
    Poziom 10  

Możliwości na pewno takich nie ma. Nowy jest bombowy. Dzieciaki go uwielbiają, a to jest chyba najważniejsze. trzeba iść z duchem techniki i jeśli są dostępne nowsze i lepsze to należy z nich korzystać.

0
  • #14 13 Wrz 2013 21:34
    szkarłatna
    Poziom 8  

Skoro dorośli kupują coraz to nowszy sprzęt elektroniczny, nie oczekujmy, że nasze dzieci zadowolą się zwykłą zabawką sprzed dwudziestu lat. Xboxy czy tablety są na porządku dziennym. Furby daje dziecku wiele możliwości , dlatego tak zachwyca.

1
  • #15 16 Wrz 2013 21:31
    iwciaa
    Poziom 10  

Oczywiście. Sami mamy kupe sprzętu w domu i ciągle wymieniamy na nowy, a dzieciom co niektórzy każą bawić się guzikami, papierkami itp., bo to podobno rozwija wyobraźnie. Wyobraźnie można rozwijać na wiele sposobów, a Furby w tym nie przeszkadza, a wręcz przeciwnie pomaga ja rozwijać.

-4
  • #16 23 Wrz 2013 23:06
    szkarłatna
    Poziom 8  

A co najśmieszniejsze to dzieciak najczęściej pokazują nam dorosłym jak ten nowo kupiony sprzęt obsługiwać. Z Furby'm więc, nie mają żadnych problemów. Jest naszpikowany elektroniką, posiada liczne czujniki na brzuchu i plecach, reagując tym samym na pieszczoty czy łaskotki.
    Jest idealnym towarzyszem zabaw - pełnym różnych emocji i chęci przeżywania wspólnych przygód.

1
  • #17 24 Wrz 2013 10:21
    Klima
    Poziom 30  

A Wy te furbie produkujecie, sprzedajecie, czy co? Dajcie już może spokój. Ten temat jest martwy.

0
  • #18 24 Wrz 2013 21:51
    iwciaa
    Poziom 10  

Nie jest martwy, bo niedawno pojawiła się nowa wersja Furby`ego i jest zarąbista. Sama takiego chciałabym mieć i zazdroszczę dzieciakom że mają możliwość zabawy takimi rzeczami. Wiesz, że nowy Furby uczy się razem z dzieckiem języka polskiego? Znasz taką zabawkę?

2
  • #19 25 Wrz 2013 17:31
    szkarłatna
    Poziom 8  

Temat na pewno nie jest martwy, ewentualnie odświeżony i jak najbardziej na czasie. Jak się ma dzieci w wieku 7-11 lat to jest się na bieżąco w sprawach zabawkowych a w szczególności Furby.

0
  • #20 25 Wrz 2013 21:00
    iwciaa
    Poziom 10  

Trzeba być na bieżąco bo inaczej to człowiek jest do tyłu z nowościami, a dzieciaki chcą mieć zabawki na czasie, tym bardziej że jest to pokolenie techniczne. Furby to wspaniała zabawka wymyślona dla dzieciaków które oczekują czegoś więcej niż tylko po prostu się bawić.

0
  • #22 11 Lis 2013 10:23
    filips101
    Poziom 1  

W sprawie zabawki FURBY to mam problem z aplikacją. Ściągnąłem ją na tablet MYTAB 7. Aplikacja blokuje głośniki (albo zainstalowała się bez dźwięku) - chociaż raczej to pierwsze, bo nie słychać nawet dźwięków dotykowych ekranu. Gdzieś w necie znalazłem informacje, że aplikacja komunikuje się z Furby właśnie dźwiękami.
    Ponowna instalacja aplikacji nic nie zmieniła.
    Instalacja na Ipfona raczej odpada - AppStore chce abym się zalogował również do Itunes podając numer karty kredytowej (dobry ŻŻP - żenujący żart prowadzącego). Znacie rozwiązanie tego problemu?

Dzięki

1
  • #23 17 Lut 2014 08:41
    Argo211
    Poziom 1  

Pomocy!!!!!!!!!!!!
    Córce upadł Ferbi i coś się zepsuło. Charczy jak mówi. Gdzie mozna oddać do naprawy?
    W domu wielki płacz!!

-1
  • #24 02 Mar 2014 15:47
    getto2
    Poziom 9  

Mój syn ma już trzy Furby.

Furby 2012 - po pół roku intensywnej zabawy postanowił non stop zasypiać. Hasbro pisze, żeby oddać do sklepu zakupu. Sklep nie odpowiada na maile ale i tak odeślę na gwarancji. W necie jakieś słabe podpowiedzi w stylu "obrócić moduł z bateriami"

Furby Party Rockers - maluch wrzeszczący niewiele robiący ;) Fajnie współśpiewał z Furby 2012 dopóki ten nie zaczął zasypiać ;)

Furby Boom - współpracuje z aplikacją Furby Boom (kieruję na temat: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2768289.html ). W Polsce dostępny podobno dopiero od czerwca... Naszego wygraliśmy na aukcji i jest fajny, tyle że po 3 dniach zaczął skrzeczeć albo w ogóle milknie. Pewnie głośnik? Rozkręcałem go ale dojście jest fatalne... Nie jestem elektronikiem, chętnie bym tylko połączył jakieś rozłączone kabelki ;)

Mam znajomego elektronika ale potrzebował bym schematu tego ustrojstwa. Ktoś ma dostęp? Zaznaczam, że chodzi o najnowszego Boom.

Rob.

Dodano po 1 [godziny]:

Aplikacja Furby Boom pójdzie nawet na tablecie Manta!!! Z maskotką Furby Boom albo i bez niej ;) można hodować małe Furby

1
  • #25 03 Mar 2014 10:22
    fhufeniks
    Poziom 9  

Zapraszam do tematu:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=13364072#13364072
    może to wam pomoże.
    Co do "zasypiającego" Furby'ego to proponuję poszukać w necie - na you toob jest pełno filmów jak odzyskać sprawność zabawki.
    Generalnie pierwszą sprawą jest wymiana baterii na nowe ale nie byle co. Producent zaleca Duracell ale mogą być też inne z wyższej półki. Potem trzeba wyjąć stare baterie odczekać min. 60 sek, odwrócić Furby'ego do góry nogami, nacisnąć język (ten czerwony w środku pyszczka) i przytrzymać, założyć nowe baterie i wcisnąć na 2-3 sekundy guzik odświeżania znajdujący się na brzegu otwory na baterie (widoczny przy zdjętej pokrywie na baterie taki zielony, cieniutki). Puścić obie rzeczy, założyć pokrywkę na baterie i powinno być ok.
    Dotyczy to zabawek nowszej generacji. Jak jest ze starszymi-nie wiem.

-1
  • #26 03 Mar 2014 15:29
    getto2
    Poziom 9  

Dzięki za reakcję ;)
    Zasypiający Furby nie odzyskuje sprawności po wykonaniu podpowiedzianych czynności niestety.
    Co do baterii Duracell to mam sceptyczne podejście. Używałem zwykłych i nie było problemu przez 4 miesiące. Jak rewelacyjność Duracell może wpływać na działanie zabawki, jeśli po podejrzewam 0,5 godzinie i tak stracą "rewelacyjność" i będą miały parametry zwykłych baterii? Tak tylko podejrzewam... ktoś ma przy okazji inne zdanie?
    Rob

-1
  • #27 04 Mar 2014 00:22
    fhufeniks
    Poziom 9  

Ja też nie wierzę w te bajki z reklam ale czytałem kiedyś o różnych sztuczkach w sprzęcie typu aparaty fotograficzne itp, które w sofcie mają zakodowane szybsze zużywanie nieoryginalnych ogniw. Jak to działa-nie wiem ale nie mam zaufania do dużych korporacji, które produkują masowo sprzęt "dla dobra i wygody ludzi". Nikomu nie zależy na produkowaniu sprzętu, który będzie działał latami. Takie to tylko pralki "Franie" były... Szukając informacji o Furby w necie, gdzieś wyczytałem, że producent zaleca Duracell. Ale to oczywiście nie świadczy o tym, że są najlepsze na świecie. Ja ich np. nie używam w ogóle.(':D')
    Proponuję dalej wertować sieć, na pewno gdzieś ktoś opisał lekarstwo na śpiączkę Furby'ego.

0
  • #28 21 Paź 2014 15:44
    andreeas7
    Poziom 14  

getto2

zasypianie furbego jest w momencie jak nie pracuja prawidłowo czujniki - zazwyczaj uszkodzony jest główny silnik napędu przy mechanizmie ( steruje czujnikami) .
    Naprawiałem 5 furbiaków z ta przypadłoscią - w zastępstwie oryginalnego silnika stosowałem silniczek od napędu talerzyka z CD ,jest trochę słabszy ale z tych co zamontowałem żaden nie wrócił na reklamację.

4
  • #29 27 Gru 2014 23:35
    polsat
    Poziom 2  

pozdrawiam ma pytanie do kolegi andreeas7 gdzie w nowym furby boom jest mikrofon

0
  • #30 07 Sty 2015 21:11
    1903379
    Użytkownik usunął konto