Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kino domowe Philips HTS3300 - DVD martwe

29 Sty 2007 08:43 4188 7
  • Poziom 10  
    Witam

Po próbie zmiany firmware DVD włącza sie w trybie standby. Po wciśnięciu ON wyświetla na wyświetlaczu PHILIPS następnie DISC i na nic nie reaguje.
    Ściągnąłem firmware ze strony Philipsa i przerobionym kablem z Siemensa C35 wgrałem firmware. Niestety nic to nie zmieniło.
    Jestem pewien, ze wgrywam własciwy firmware a MTKTool (wersje 1.29 i 1.31) raportuje poprawne zakończenie. Moge też firmware zczytać.

Czy ktoś się spotkał z podobnym problemem?
  • Specjalista techniki DVD
    Niestey często lecą te procki MTK. Napięcia zasilania zgadzają się ??
  • Poziom 12  
    Nie bardzo rozumiem, ale to co zrobiles to w ten sposob sie zmienia bios, a nie firmware!. Tu masz odpowiedni plik do HTS 3300, taki sam wgrywalem dzieciakom do sprzetu jw. Ten plik rozpakuj i wtedy go przegraj na cdr lub cdrw, po wlozeniu plyty do napedu nic nie rob tylko czekaj po wgraniu tacka sie wysunie lub dvd wylaczy. Jesli to nie da rezultatu?, to czeka Cie serwis!
    Na przyszlosc jak cos robisz to zasiegnij rady jak to sie robi, kto pyta nie bladzi....
    Pozdrawiam.... :D

Plik raportowany (ob)
    Załączniki:
    Przecież to to samo tyle że firmvare jest bardziej odpowiednim określeniem do sprzetu tego typu.
  • Poziom 10  
    Wgrałem firmware (i tej nazwy bede sie trzymał) na CD i zrobiłem upgrade wg standardowej procedury. Niestety nie zadziałało. Chcąc uniknąć wizyty w serwisie, znalazłem w internecie opis gościa, który do reaktywowania tego modelu użył przerobionego kabla od Siemensa. U mnie też wygląda, że MTKTool wgrywa frimware. Może jednak, że jest uszkodzony hardware.

bads:
    dzięki za uwagi.
    Wg instrukcji upgrade ze strony Philipsa plik, który załączyłeś jest do dvd z numerem seryjnym zaczynającym się od VN1X. W przypadku sn zaczynającego się od VN2X wyślesz kogoś do serwisu ponieważ właściwy plik jest w V26.zip. Bez tej uwagi możesz komuś bardziej zaszkodzić niż pomóc
  • Poziom 12  
    No fakt, jesli wgrales plik v26 to zycze powodzenia...., natomiast jesli chodzi o plik v23 jest to sprawdzone na wielu HTS 3300 i nikogo to nie wysle do serwisu. Bo patrzac na twoje metody wgrywania i uzdrawiania? dvd to raczej sobie juz zaszkodziles!
    Pozdrawiam....:D
    Niczym sobie nie zaszkodził. Wgrywanie przy pomocy programu do obsługi MTK można wykonywać wielokrotnie.
  • Poziom 10  
    bads:
    Wgrałem dobry firmware.
    Natomiast uwagi nt wersji pliku z firmware i serial number dvd pochodzą od Philipsa.
    Czytałem też wiele postów osób, które wgrały v23 do Vn2X i skończyło się to wizytą w serwisie bo nie potrafili wgrać samodzielnie przy użyciu MTK.

Widzę, że nie bardzo rozumiesz o czym pisze. Zresztą pisałeś to już wcześniej:
    "Nie bardzo rozumiem, ale to co zrobiles to w ten sposob sie zmienia bios, a nie firmware!"
    W każdym razie dziękuję za dobre chęci.

Serwis naprawił na gwarancji. Więc chyba nie byl to problem z niewłaściwym firmwarem