logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Wzmacniacz + korektor 5.1

KowaI 29 Sty 2007 09:16 1642 3
REKLAMA
  • #1 3501239
    KowaI
    Poziom 12  
    Powiem tak jeżeli chodzi o amplitunery 5.1 to nie miałem z nimi za dużo styczności i stąd moje pytanie. Aktualnie posiadam zestaw DIORA WS-504 ale to zestaw stereofoniczny. Chce kupić amplituner 5.1. Narazie mam tylko 2 głośniki ALTUS 110 i teraz moje pytanie. Jak to jest z korektorami do tego typu sprzętu. Bo ustawienia typu JAZZ CLASIC FLAT odpadają. Bez korektora w zasadzie muzyki nie da się słuchać. Czy jest możliwość kupna amplitunera + korektor 5.1. Interesuje mnie nowy sprzęt. I jak to jest z tymi korektorami czy do sprzętu obdługującego więcej niż 2 kanały są korektory ?. Czy one korygują każdy kanał oddzielnie czy całość. Gdzie mam czegoś takiego szukać i jakiej firmy.
    Pozdrawiam i czekam na jakieś sugestie.
  • REKLAMA
  • #2 3501310
    Pablo1964
    Moderator
    Amplituner 5.1 wyposażony jest z reguły w procesor dźwięku i korektor. Korygują one jednak wszystkie kanały jednocześnie. Problem polega jednak na czymś innym - mało który ampli 5.1 nadaje się do słuchania muzyki. Musisz posłuchać i sam ocenić - ja kupiłem H/K AVR435, dopiero ta grupa cenowa ma brzmienie w stereo, porównywalne z dość dobrym wzmacniaczem klasy budżetowej. Inne wyjście to zakup tańszego amplitunera i wpięcie wzmacniacza stereo do wyjścia pre-out. Wtedy zachowasz dobre stereo, jednocześnie będziesz miał KD bez przepinania kolumn.
  • REKLAMA
  • #3 3501357
    Pawel S.
    Poziom 39  
    Cytat:
    Bez korektora w zasadzie muzyki nie da się słuchać.
    na tych kolumnach co masz to tak ale kup/zrob cos dobrego a zapomnisz o korekcji...

    amplitunery maja juz wbudowane bogate korektory (zalezy jaki model i jaka firma) w ktorych mozesz zmieniac sporo
  • #4 3501862
    KowaI
    Poziom 12  
    Paweł S. Trochę się z tobą nie zgodzę. Czemu uważasz że głośniki altusa są złe ?. Powiedz jakie twoim zdaniem są dobre ?. Tonsil robi przeciez bardzo przyzwoite głośnik. Oczywiście rozmawiamy tu o średniej klasy nagłośnieniu do domu. Może jestem zacofany ale uważam że korygowanie dzwięku poprzez regulację tonów niskich i wysokich to żadna korekcja. I jak możesz to podaj mi jakieś przykładowe modele amplitunerów (tylko bez przesady z ceną) z korekcją przynajmniej kilkuzakresową a nie BASS I TREBLE.
REKLAMA