Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Motorola GP360 problem z baterią

29 Jan 2007 16:48 3737 9
  • Level 23  
    witam problem polega na tym ze po właczeniu pokazuje pełna baterie podczas rozmowy zaczyna pikać ze bateria jest słaba mimo ze jest naladowana. po ponownym uruchomieniu znowu jest full bateri i mozna gadać do puki nie zacznie pikać i zablokuje nadawanie. próbowałem na małejk mocy i na dużej...
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 15  
    Witam.
    Objawy ktore opisales wskazywaly by na utrate pojemnosci baterii i zamala wydajnosc pradowa.Proponuje naladuj je i sprobuj obciazyc jakas zarowka wlanczajac amperomiez szeregowo, obserwuj czas rozladowania.Jednoczesnie wskazane by mierzyc napiecie tego akumulatora.

Ja mam inny problem, moje radio ma naładowana i sprawdzona baterie.
    Po wlozeniu jej do radia GP1280 caly czas miga wskaznik baterii jak by byla wyladowana. Podaje typ baterii AP328H 7,2V 1600mAh.
  • Level 23  
    bateria posiada 3 złacza... zapewne +,-, i może wejście wskaźnikowe poziomu baterii...? mam racje czy sie myle?
  • Moderator
    Prawdopodobnie jedno z ogniw baterii jest uszkodzone. Jedynym skutecznym sposobem jest wymiana akumulatora. I tu uwaga: bardzo waznym elementem baterii jest pewien niewielki układ scalony zawarty w takiej baterii, podczas wymiany nie wolno uszkodzić tak folii na której sa przewody jaki odłączać tej kosteczki.
    Standardowa bateria CdNi ma zywotnośc na poziomie max 2 lat a niektóre nowsze akumulatory (od przenośnych TETR) mają bezczelne liczniki ilości naładowac i po kilkuset naładowaniach batere juz nie można naładować...
  • Level 23  
    naprawiałem ogniwa podłaczajac do uszkodzonego prad o napieciu okolo 12v na kilka sekund i po tym zabiegu formatowałem baterie i trzyma... moze w tym przypadku tez tak mozna zrobic? prosilbym o podanie wyprowadzen baterii ktore jest ktore
  • Level 13  
    miałem gp 380 i miałem podobny problem, wywaliłem stare ogniwa i wstawiłem nowe i było po problemie. Radio pracowało dłóżej niz na orginalnym aku. Pozdrawiam
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    To ja mam jeszcze ciekawszy problem: Bateria Wamtechnik'a z piaseczna, w miare nowa, ale nigdy w zyciu nie udalo mi sie na niej odczytac radia (GP900)... Oczywiscie podczas normalnej eksploatacji zachowuje sie poprawnie.
  • Level 23  
    sprawdzilem napiecia na niej i V1 mam 7,8V a V2 okolo 3,5 V obciązyłem baterie prądem okolo 4A i trzyma normalnie prze okolo 10s prąd jest stabilny... a po włozeniu do motoroli i nacisnieciu PTT kilka razy zaczyna pikać ze jest rozładowana... po kilku sekundach wyświetla ze jest pełna i tak w kólko