Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[126p] przekaźnik silnik wycieraczek

29 Jan 2007 17:39 1943 4
  • Level 12  
    Jak wiadomo instalacja elektryczna w maluszkach pozostawia wiele do życzenia. Bawie się z nią już od długiego czasu. Wymieniłem standardowe bezpieczniki topikowe na porcelanowe, poprawiłem ładowanie poprzez poprowadzenie kabla bezpośrednio z alternatora do akumulatora. Mam przekaźniki na światłach przednich H4, dmuchawie (zmodyfikowane ogrzewanie), i ogrzewaniu tylnej szyby. Teraz chce założyć przekaźniki na silinik wycieraczek. Nie ma tu mowy o jego złym stanie itp. Działają ładnie jak silnik jest włączony, ale jak włącze radio, światła, dmuchawe, ogrzewanie tylnej szyby to mam za duże spadki napięcia ;( i chodzą dość wolno, nie mają siły. Moje pytanie gdzie wstawić przekaźnik. Czy wystarczy wstawić w ten czerwony kabelek ? http://img442.imageshack.us/my.php?image=p1020752tr4.jpg Jak to jest rozwiązane np. w polonezie czy innych autkach. W polonezie wiem, że poza przekaźnikiem znajdował się programator, który się ustawiało za pomocą spryskiwacza przedniej szyby.
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • Level 42  
    Witam.Jezeli masz pradnice w maluchu to przekaznik niec nie da.hjezeli alternator ,to sprawdz dobrze swoj akumulator,moze byc niedoladowany.pozd.
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • Level 12  
    Alternator mam nowy (na nowych częściach), akumulator nówka centra Futura, więc z tej strony nie mam co szukać, w dodatku jak pisałem w przeciwieństwie do oryginalnej instalacji przewód od alternatora nie idzie przez rozrusznik i stąd do akumulatora, lecz bezpośrednio do akumulatora. Ze strony ładowania mam wszystko idealnie.
  • Level 42  
    To jak nowy,jaka jest mopc , wydajnosc,a jaka jest pojemnosc akumulatora,jezeli jest nadwyzka amperogadzin nad alternatorem to wlasnie akumulator jest niedoladowany.Inna mozliwosc to spdek napiecia na przelaczniku<wlaczniku>wycieraczek,pominiecue go przez przekaznik dobra mysl.pozd.
  • Level 20  
    witam
    Zanim zaczniesz montowac przekaznik sproboj czy jest roznica po wlaczeniu wszystkich tych odbiornikow o ktorych pisales podlaczajac bezposrednio silnik do akumulatora przewodem na" krotko"Zobaczysz wowczas czy ma to sens
    Pozdrawiam