Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagłośnieninie dla kapelki - czyli pytanie o Powermixery

29 Sty 2007 18:38 6517 30
  • Poziom 11  
    Drodzy forowicze

Rozwarzamy kupno drobnego sprzęciku dla sali prób i ew koncertów. ~200/300W Stero, min. 6 wejść, +mic +Aux, najmniej +3pkt korektor/kanał +korekcja na wyjściu, +dobrze żeby miał efekt kontrolowany z nogi. Do tego odpowiednie selektywne kolumny.
    Gramy coś leżącego pomiędzy bigbandem funkowym a jasem więc
    cenimy sobie jakość dzwięku, ale też nie mamy dużo $. Całość chemy zamknąć w okolicach 3 kółek.

Przejdę więc do pytania: Co z tego co jest na rynku jest warte polecenia?

Powermixery

LDM SMX-400D,
    Gatt Audio GAB-258,
    BEHRINGER EUROPOWER PMH 2000,
    OMNITRONIC CS-612
    PEAVEY MP 600
    Phonic POWERPOD 740 deluxe
    SAMSON XM410
    Soundcraft GigRac 300
    Wharfedale Pro BX1060-SD
    Yamaha EMX312
    JB SYSTEM PMD 8

No i jakie Paczki najlepiej do zestawu ? Tej Samej firmy co Powermixer, innej firmy, HandMade ? Czy mocą większe czy równe, etc...

Proszę o opinię, rady, a najlepiej własne doświadczenie.

Pozdrawiam
  • Poziom 23  
    Czy sprzet chcecie kupowac nowy, czy używany?
    W nowym za tą kwote wielkiego wyboru nie ma, a w uzywkach można zlaleźc czasem naprawde cos konkretnego :D
  • Poziom 11  
    Raczej nowy. Z Second Hand są same problemy z naprawami i dochodzeniem że sprzet nie był taki "funkel nówka" jak go oferowano.

Pixelman, Z tego jak sie orientrujw wymieniłem powermixery mieszczace sie w kwocie do 15oo, wiec jeszcze na paczki pozostaje. Choc moze to nie szczyt śmiałych marzń :D
  • Pomocny post
    Użytkownik obserwowany
    PowerPod 1062 Deluxe + LDM 151H i nie ma ch...ja we wsi :D
  • Poziom 14  
    Witam
    Gramy prawie 18 lat mieliśmy prawie każdy sprzet .Na chwile obecną mam teraz zestaw aktywny firmy MACKIE sr1530 . Naprawde polecam . Nie ma teraz problemu z końcowkami z dopasowaniem do kolumny mniejsza ilość kabli , same pozytywy.
  • Użytkownik obserwowany
    Tylko,ze MAćki to 6koła używki + pokrowce bodajże 550zł i spooooro wychodzi. Ale fakt faktem to brzmi wręcz arystokratycznie....
  • Poziom 11  
    Gębus - nie chce arystokracji jak to ujął PaniczKamil - a pożądane brzmienie lecz za niską cenę - cały kram Aktywny odpada... przynajmniej nie w tym momencie. Jak mówisz znasz się na tym i owym więc może wypowiesz sie na temat EMX312, PEAVEY MP 600 ? Są to opcje które mocno rozważamy...

Ten, Phonic POWERPOD 1062 deluxe, plus 2 paczki 12" LDM'a (Classic-121/250/ to sumka rzędu 17oo+2x8oo ≈ 33oo brzmi oko.
    Pro 151HF -ki są zzbyt drogie - mam tu aktualny cenik ... ~ 1ooo jedna
    Chyba że znasz jaki tańszy sklepik niz fabrykadzwieku z kielc ? Napisz tez coś wiecej o nim - jak długo na nim szosujesz ? z Czym go porównasz.

Wracając do tanich paczek w zestawie co powiecie o Phonic SEM 715, Reloop RSP-15, czy Wharfedale Pro SVP-15 ? bo LDM 121 wydają się nieponętne.
  • Poziom 33  
    Reloopy skresl na wstepie phonic i wharfadele tych egzemplazy nie slyszalem wiec nie powiem nic o nich. moze dobra opcja byl by zakup urzywanych paczek cos z elestry czy ldma jak brakuje gotowki??

Osobiscie eksploatuje behringera pmh5000 ja za ta kase sprzet w porzadku nie mam zadnych zastrzezen (no zawsze sie znajdzie cos co mogliby zrobic inaczej czy dolozyc) przypuszczam ze kostki pmh2000 beda podobnie grać
  • Poziom 35  
    Co do kolumn, to Wharfedale owszem, ale seria LX. Paczki HomeMade zagrają też bardzo dobrze. Kupując kolumny patrzcie, żeby miały driver (a nie głośnik wysokotonowy cięty na 5kHz).

Z mikserów, to ja bym pewnie kupił Behringera, bo się przyzwyczaiłem. Phonica nie trawię, podobnie "pionowych" powermikserów.

Do takiej muzyki, to trzeba by wydać jakieś 3000...5000zł na całość? Ile macie?

--
    pozdrawiam
    Hefi
  • Poziom 11  
    Hefajstos napisał:
    Ile macie?
    niewiele około w ∑ 3k tak jak pisałem.
    Powiedz coś więcej dlaczego nie trawisz Phonica, jakieś złe doświadczenia :?: Opis Phonic POWERPOD 1062 dla mnie jest całkiem niezły. Gdzie się ukrywa Haczyk :?:

hirogen napisał:
    phm5000

Zawsze mnie ciekawiło jak się spisuje ten FBQ Feedback Detection System :?: Jakie wrażenia :?:

:arrow:
    Swoją drogą, jeden z kolegów powiedział mi że BEHRINGER ma oszukaną moc. Jak patrzeć na opisy to nie podają mocy RMS a muzyczną więc sie nie dziwię. Ale jaka jest wasza opinia ... ??? :?::?::?::

:arrow:
    Chciał bym też zweryfikować pogląd o tym że do dobrego oddania dzwięku przez wzmacniacz potrzeba co najmniej kolumn o podwojonej jego mocy. Oznaczało by to że do wzmacniacza 200W musiał bym kupić 400W kolumny RMS. Zestrawy które sie proponuje są dobrane na styk. Jak panowie To widzą :?::?::?::
  • Poziom 23  
    PSJULEK napisał:
    Chciał bym też zweryfikować pogląd o tym że do dobrego oddania dzwięku przez wzmacniacz potrzeba co najmniej kolumn o podwojonej jego mocy. Oznaczało by to że do wzmacniacza 200W musiał bym kupić 400W kolumny RMS. Zestrawy które sie proponuje są dobrane na styk. Jak panowie To widzą :

Wg mnie jest to typowo Altuso-tonsilowskie twierdzenie z lat 80tych.
    Poprostu chcąc wydobyc z kolum jak najwiecej i jak najlepiej to raczej nie pogonisz ich tymi 200Watami, bo to mija sie z celem.
    Konkretnie: Paki 400W, wzmacniacz min tyle samo i wsio.
    Mysle, że przy racjonalnym poslugiwaniu sie potencjometrami volume i wiekszy wzmacniacz nie zaszkodzi, a przynajmniej nie bedziesz ładowac przesteru na kolumny :)
  • Poziom 11  
    Też tak myślę Pixelmen ... Chiociż jest coś co przemawia za - nigdy głośnik się nie spali na FULL mocy :)

A jak doświadczenie z BEHRINGER'em ? Daje DD czy nie ?
  • Poziom 23  
    Może i się nie spali na Full mocy, ale jesli wzmacniacz nie bedzie 'wyrabiać' to glosnik zabije przester...

Juz wole zapodac troche za duzo, niz dużo za mało i z przesterem :D
  • Poziom 33  
    FBQ to sciama dziala albo i nie tak byle jak nawet na to nie liczylem .
    z oszukana moca sie nie zgodze porownujac do powermiksera handboxa (kostka) 2x300W/4om pmh5000 ma lepszego kopa fajniejsze brzmienie . Poza tym pozytywna rzecz ma w miare dobrze dzialajacy limiter ktory nie muli . Efekty ktore ma wbudowane niestety zadna rewelacja po prostu są od biedy da sie urzyc . W moim przypadku tyranie przez 12 godzin na pelnej mocy wiele razy nic mu nie robi raz nawet sie woda zalał i wyszedl bez szwanku (tylko kopał)
  • Poziom 11  
    Ok, Bheringer ma jeszcze dobre systemy przeciwprzepięciowe :)
    no ale co z resztą sprzętu ? Gatt ? Samson ? Peavey ? Soundcraft ? no bo OMNITRONIC to jest faktycznie szajs więc go nie wymieniam już. Jakieś doświadczenia z poniższym sprzetem ?

Gatt Audio GAB-258,
    PEAVEY MP 600
    Phonic POWERPOD 740 deluxe
    SAMSON XM410
    Soundcraft GigRac 300 :?:

Po prostu Bheringer i Phonic to nie wszystko ...
  • Poziom 13  
    Behringer odpada bo go już nie produkują, pozatym zawyżona moc, ma przynajmniej 2x mniej i wysoka awaryjność.
  • Poziom 11  
    a co byscie powiedzieli na allen&hath icon dp 1000 ?????
  • Poziom 11  
    Dj.Wave napisał:
    Behringer odpada bo go już nie produkują, pozatym zawyżona moc, ma przynajmniej 2x mniej i wysoka awaryjność.

Tak też słyszałem - Masz te złe doświadczenie z Behringerem.
    Co byś więc polecił ? Peavey ? Phonic ? czy Yamaha ?
    Każdy ma swojego bzika - ale ja już mam dosyć grania na radiu ...

Nasunęło mi się pytanie - Nie wiem czy znacie się na śląsku ... ale gdzie jest najlepiej zaopatrzony sklep ze sprzętem ... chyba jedynym wyjściem jest udać się tam i posłuchać samemu... Spędzieć 3 godziny plącząc się między kablami. i denerwując sprzedawcę LOL

kmdg napisał:
    Allen & Heath ICON DP1000
    Na pewno nie na naszą kieszeń - ~ 1390 ε ~
    http://www.musik-service.de/recording-mixer-A...eath-Icon-DP-1000-Powermixer-prx116356en.aspx
    Panowie potrzeba mi pragmatyzmu i z zimną krwią stawienia odpowiedzi - jakiego sprzętu mam sie wystrzegać...
  • Poziom 19  
    Witam.
    Wystrzegac sie
    omitronicow
    reloopow
    hi power
    sound power
    holywoodow
    I...w zasadzie wiele jeszcze mozna tego wymieniac. Moze lepsze pytanie bedzie o konkretny model wlasnie aniezeli o marke bo nawet najlepszym producentom zdaza sie czasem wypuscic produkt ktory delikatnie mowiac moglby byc znacznie lepszy za ta cene ( tu zazwyczaj mozliwosci a nie jakosc )
    natomiast Allen & Heath to sprzet na ktorym graja profesonalisci i moge tylko polecic.
  • Poziom 35  
    Ej, tylko nie Sound Power! To lepsza seria JBLa.

--
    pozdrawiam
    Hefi
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 43  
    Na Śląsku?!!!! W Katowicach na ul.Opolskiej.Wielki wybór obsługa OK.
  • Poziom 19  
    Cytat:
    Na Śląsku?!!!! W Katowicach na ul.Opolskiej.Wielki wybór obsługa OK.

Niebardzo rozumie ten post?
    Chodzi o rock'a?
  • Poziom 11  
    Ja spotkałem dwa fajnie zaopatrzone sklepy z grupą ludzi która się zna na sprzęcie i tworzy miłe wrażenie. To FON w Gliwiach www.fon.gliwice.pl oraz RIFF w katowicach www.riff.net.pl

Natomiast nie polecam sklepów w Rybniku, zwłaszcza RondoMusic ... i ich wyżelowanej obsługi. Odrażająca niekompetencja. ^&^

Co do wszystkich sprzętów o których tu mówiliśmy chyba najlepszy za tę kwotę jest Yamaha EMX312, dodając do tego kolumny 2x PEAVEY ST15 wydaje sie ze starczy jeszcze na jakiś drobny dodatek : ).

Co do Beheringera – choć sprzęt podoba mi sie strasznie nie można nigdzie go posłuchać... żaden odwiedzony przeze mnie sklep tego nie oferował. Można go kupić właściwie jedynie przez Music-Town Gmbh – co wróży pewne kłopoty jak się popsuje. - stąd nie przekonam drugiej połowy kapeli. Zostajemy przy Yamasze :|

UnnamedYesusiq napisał:
    (...) I...w zasadzie wiele jeszcze mozna tego wymieniac. Moze lepsze pytanie bedzie o konkretny model wlasnie aniezeli o marke bo nawet najlepszym producentom zdaza sie czasem wypuscic produkt ktory delikatnie mowiac moglby byc znacznie lepszy za ta cene ( tu zazwyczaj mozliwosci a nie jakosc ) (...)

Więc co powiesz o EMX212 i EMX312 Yamahy
  • Poziom 19  
    Witam.
    Niemialem zadnego modelu z tych na dluzszy kontakt tak wiec niewypowiem sie po poprostu nieznam, a to z racji ze niemam wlasnie styczanoasci z powermixerami.

Dodano po 12 [minuty]:

...moze dodam tylko ze jesli chodzi o marke i ich wyroby to jakosc stoi na naprawde przyzwoitym poziomie.
  • Poziom 11  
    UnnamedYesusiq napisał:
    Witam.
    Niemialem zadnego modelu z tych na dluzszy kontakt tak wiec niewypowiem sie po po prostu nieznam, a to z racji ze niemam wlasnie styczanoasci z powermixerami.

Dodano po 12 [minuty]:

...moze dodam tylko ze jesli chodzi o marke i ich wyroby to jakosc stoi na naprawde przyzwoitym poziomie.

Zastanawiało mnie tylko dlaczego tę firmę (Yamahę) proponuje się omal jako jedyny wybór w wielu sklepach muzycznych... Moze jest tak jak mówisz - że to jakość, ale podświadomie czuje że może tu grać jeszcze system silnej promocji sprzedawców ... Bo dlaczego nie Fender, Behringer czy Peavey ?

Dodano po 13 [minuty]:

Panowie, Choć klamka zapadła to znalazłem jeszcze coś ciekawego
    http://www.musiccenter.pl/?mod=brand&g1=3&g2=19&g3=38&brand=208
    Sirus DXP 16-4a - cena jest klasa, ale pewnie jakość już nie taka wysoka jak Yamahy.
  • Poziom 10  
    Witam. Pozwól PSJULEK że wtrące swoje 3 grosze-od niedawna gramy na powermikserze Yamaha EMX 5014 C 2x500 W przy 4 Ohm, do tego 2 x Peavey PRO 15 300 W 4 Ohm. Co prawda cena powermiksera dość wysoka- 3100-3200 zł ale za to jakość Yamahy bardzo dobra. Polecałbym więc wybór powermiksera Yamahy, naweyt tych tańszych modeli. Grałem zresztą wcześniej na EMX 2000 z LDM_ami i też było ok.
  • Poziom 11  
    Panowie i Panie,

c z a s n a r e c e n z j ę:

Kupiliśmy w końcu ten powermixer Yamahy EMX 312sc. Muszę przyznać że dźwięk jest dobry, a czasem bardzo dobry. Przy pojedynczym instrumencie, organy, gitara, brzmią bardzo miękko, dokładnie i czysto. 3 punktowy equalizer na każdy kanał daje możliwości sporej regulacji barwy dźwięku i wyłuskania smacznego brzmienia. Fajnym dodatkiem jest delimiter. Okazuje się że najczęściej działa przy gitarze i wokalu. Niestety selektywność dźwięku jeszcze nie jest idealna zwłaszcza przy wielu instrumentach w przedziale do 400Hz (organy gitara bas). Trzeba się sporo nakręcić żeby z każdego instrumentu w kapeli wydobyć jego duszę i soczyste brzmienie. Ale da się to zrobić.

Niestety - wg zaleceń producenta gitary nie mogą być podłączone bezpośrednio do wejścia... co stanowi niemały kłopot.

W praktyce zauważyłem że nie używamy wcale procesora efektów. Brak jest w zestawie pedała do wlączenia i wyłączenia. Zrobiliśmy taki ze zworki - dziala poprawnie. Wejście nie pozwala na płynną regulacje efektu co w praktyce limituje użycie efektów do fuza i ewentualnie stałego delay lub chorus. Reszta efektów jakoś nie robi na mnie wrażenia. także kompresor nie jest jakiś potężny, choć nie przeczę że czasem przydatny. Jednym zdaniem nie liczcie na te gadżety fx. Nie ma to jak zewnętrzny procesor.

Dla ludzi którzy nie mają $ i wystarcza im 200W można pokusić sie o EMX 212. Zawsze można podłączyć dodatkowe nagłośnienie do wejść monitorów, lub rozbudować zestaw o kolejne kolumny. Kolumny które mamy w zestawie 2x AX12 maja RMS 150 program 300W i peak 600W.

jak na razie mogę powiedzieć jestem zadowolony i daję 7/10 punkciaków.

PS: warto się popytać w różnych sklepach i różnych miastach - ceny między sklepami różnią sie nawet o 500zł za ten sam sprzęt i na tych samych warunkach, ja w końcu kupiłem w Tarnowskich Górach!!
  • Poziom 16  
    A może 1804FX ? ma wszystko czego potrzebujesz jeśli chodzi o część mikserską. Końcówką mocy góruje nad np Behringerem o 2 klasy.
    Mikser może pracować całkowicie niezależnie od końcówki i na odwrót,
    można go umocować w racku / specjalne uchwyty w zestawie /.
    No i przede wszystkim niezawodność, znam sporo osób które używają od kilku lat i jak na razie żadnych reklamacji.
    W kwestii szczegółów konstrukcyjnych mogę wysłać fotki na maila / również niedostępne w sieci zdjęcia wnętrza /
    Acha, prawdziwa zmierzona przeze mnie moc to dobre 200W na 8Ohm i 350W na 4Ohm.
    Trzeba za niego zapłacić ok 1800zł.
    Obawiam się jednak, że przy takim budżecie trudno będzie kupić jakieś przyzwoite paczki, ale nie radzę zakupu byle jakich kolumn i podłego miksera. Zresztą zacytuję fragment mojego art, który w całości można sobie ściągnąć stąd:

http://www.pmp.civ.pl/index1.php?menu=technika&s=

*Jeśli twoje potrzeby są rzeczywiście niewielkie np. grasz w salach typu Pub czy podobnych, możesz zainwestować w zestaw typu powermikser i kolumny pasywne. Jeśli jednak przewidujesz również możliwość grania w przyszłości w nieco większych salach, oddzielny sub-bas ( najlepiej aktywny ) może okazać się niezbędny. Wtedy dobrze jest, aby mikser miał wyjście mono, które pozwoli na bezproblemowe podłączenie takiej kolumny.