Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chłodziarko - zamrażarka no frost Samsung RL36SBSW

29 Sty 2007 20:56 5729 7
  • Poziom 13  
    Mam problem z chlodziarką Samsunga . Po kilku sekundach od momentu włączenia wyłącza się. W tym czasie zaczyna pracowac wentylator w zamrażarce oraz bardzo dziwne dźwięki ( trzeszczenie) wydaje zegar (nie wiem do czego on służy chyba do ustalania czasu odszraniania) w zamrażarce.

Sprężarka na krótko pracuje. Czy ktoś spotkał się z takim problem. Z góry dziękuje za pomoc.
  • Poziom 22  
    Twój opis usterki jest bardzo nieprecyzyjny. Ta chłodziarka nie ma żadnego zegara tylko elektroniczny moduł, który włącza i wyłącza sprzężarkę oraz uruchamia odszranianie parownika.
    Myślę że gdy po włączeniu jej do sieci przez krótki czas pracuje sprężarka po czym się wyłącza (i za jakiś czas ponownie próbuje się załączyć) to należy podejrzewać awarię sprężarki. Proponuję sprawdzić też układ rozruchowy sprężarki.
    Pozdr. Andrzej
  • Poziom 13  
    W zamrażarce znajduje się zegar odszraniania( czy jak go zwać nie wiem może służy od do czegoś innego niż odszranianie) przy parowniku . Napisałem że sprężarka na krótko pracuje więc na 100% jest sprawna.
  • Poziom 28  
    Jesli "któtko" pracuje sprawdź jakie napięcie przychodzi kiedy przestaje- najprościej przy samej spr. miałem taki przypadek z siemensem - po krókim czasie wyłaczał ją termi a dochodziło 120 V- z elektroniki- jak startowała napięcie było OK.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 13  
    Zgadza się to jest sterownik do przesłony . Jeżeli twierdzicie że usterka jest po stronie silnika to wytłumaczcie mi czemu sprężarka na krótko śmiga aż miło?
  • Poziom 15  
    spręzarka moze pracowac tylko na uzwojeniu rozruchowym a nie moze wejść na pracę roboczą i rozłacza ja termik
  • Poziom 13  
    Sprężarkę sprawdzałem podłączając przez przekaźnik i termik nie rozłączał ,skraplacz robił się ciepły, więc z tego powodu od silnika się odczepiłem