Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sub Kiparda, aktywny. Który głośnik wybrać?

kipard 29 Jan 2007 23:03 1224 7
    kipard
    Level 12  
    Witam

Jestem w trakcie planowania budowy subwoofera i natrafiłem na pewien problem ponieważ nie wiem który głośnik wybrać .

Ma to być sub aktywny napędzany wzmacniaczem matronix WST200TP (który już posiadam i musze do niego dobrać głośnik)obudowę przewidziałem nie przekraczającą 70l. Sub ma służyć do odsłuchu muzyki i do oglądania filmow.

Jak na razie waham się pomiędzy Peerless SLS12 lub SLS10 a także pomiędzy Visaton W 300 S .

Jeżeli ktoś może zna możliwości tego wzmacniacza lub miał okazje posłuchać tych głośników to z chęcią bym przeczytał wasze opinie
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    kipard
    Level 12  
    Ale ja juz troche poprzegladalem osobne opinie na temat tych glosnikow i chcialem poznac opinie osob ktore sa w ich posiadaniu. Z checia bym sie dowiedzial w jakich obudowach najlepiej sie zachowuja i czy oplaca sie kupic akurat te glosniki a moze sa glosniki niskotonowe ktore nie przekraczaja 300zł a maja lepsze osiagi :D
    kipard
    Level 12  
    Sorki ze napisalem post pod postem ale nikt nie odpisywal na to co wczoraj napisalem a przegladalemn stronki i zobaczylem ze glosnik ARN-312-00/8 TVM ACOUSTICS ma calkiem dobre osiagi mozna wierzyc w to co pisza na empire czy te wczesniejsze glosniki sa lepsze jakosciowo ????
    kpot
    Level 14  
    Była gdzieś konstrukcja na ARN-312-00/8. Podobno mocno muli, więc nadaje się raczej do filmów.
    kipard
    Level 12  
    Oki po paru dniach poszukiwan i przegladania stron wybralem Visaton W300S 8Ohm i mam zamiar zrobic skrzynie 100l strojona na 35Hz

Mam pytanie czy http://www.matronix.pl/?cmd=WST200TP nadaje sie do napedzenia 8 Ohmowego glosnika czy powinienem zmienic trafo i kondensatory zeby dostosowac je???????
    kipard
    Level 12  
    Zbudowalem tego suba i jestem nie do konca zadowoony wewnetrzne wymiary obudowy cos kolo 100l strojony na 35Hz rura 14 o dlugosci 25cm moze mi ktos podpowiedziec jai popelnilem blad moze obudowa jest za duza czy moze cos nie tak z wymiarami rury a moze wzmacniacz zle dobrany ????
    gucio.
    Level 22  
    najpierw jak byś mógł zaprezentowac tego suba jakies fotki :)

100L hmmmm moim skromnym zdaniem zaduzo ja bym dał przedział ok 70-80L i rure BR śr 10cm :)

ale to tylko moje skromne zdanie