Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z jakością obrazu w TV podłączonym do tunera polsatu

30 Sty 2007 10:01 915 1
  • Poziom 13  
    Ustawiałem tuner cyfrowego polsatu wszystko było by w porządku, gdyby nie problem z jakością obrazu (obraz delikatnie zdeformowany, zanikające kolory, a właściwie prawie cały czas był to kolor czarnobiały). Gdy do tego samego telewizora (ma już chyba ponad 10 lat) podłączyłem zwykły analogowy tuner, przez ten sam kabel euro wszystko było ok. Potem podłączyłem tuner polsatu do gniazda VCR w tunerze analogowym i gniazdo TV tunera analogowego z odbiornikiem TV i w tym momencie po włączeniu tunera z polsatem obraz był idealny. I tutaj moje pytanie dlaczego polsatowski tuner nie chce działać gdy jest podłączony bezpośrednio do odbiornika TV tylko dopiero po zastosowaniu „przejściówki” jaką jest tuner analogowy? Czy wina leży po stronie odbiornika TV? Jeżeli tak to co można z tym zrobić?

Pzdr!

Moderowany przez Jaś Kula:

Warto byłoby podać markę i model telewizora i tunera Polsatu. Przeczytaj https://www.elektroda.pl/rtvforum/faq.php szczególnie punkt 11.

• Poziom 21  
    witam,to co opisujesz to wygląda na przesterowanie telewizora silnym sygnałem,a po zastosowaniu pośredniego tunera ,sygnał idzie na niższym poziomie,ale według mnie to wina odbiornika TV,pozdr.