Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy jest różnica w budowie końcuwki mocy do gitary basowej ?

konst 30 Sty 2007 10:26 942 7
  • #1 30 Sty 2007 10:26
    konst
    Poziom 15  

chodzi mi o to czy potrzebuje specjalnego projektu końcówki czy moge zastosować dowolną końcówkę .Chodzi mi tutaj tylko o końcówke przedwzmacniacz będzie ze strony www.albertkreuzer.com

0 7
  • #2 30 Sty 2007 11:29
    ksiezyc11
    Poziom 25  

witam
    W zasadzie przy gitarze najwarzniejszy jest przedwzmacniacz. Samą końcówkę możesz zastosować dowolną
    pozdrawiam

0
  • #3 30 Sty 2007 12:10
    painlust
    Specjalista - wzmacniacze gitarowe

konst napisał:
    chodzi mi o to czy potrzebuje specjalnego projektu końcówki czy moge zastosować dowolną końcówkę .Chodzi mi tutaj tylko o końcówke przedwzmacniacz będzie ze strony www.albertkreuzer.com

właściwie to dowolną, ale trzeba pamiętać aby zasilacz był wydajny. z basem jak z subwooferem. Jeśli końcówka ma mieć 100W to dać trafo 200W. Ja buduję wzmacniacz do basu 150W z trafem 250W i zastanawiam się czy nie za słabe... ale takie miałem i muszę się z tym pogodzić. Mój wzmak ma taki sam preamp tylko okrojony w większości modyfikatorów.

0
  • #4 30 Sty 2007 12:31
    renegat...
    Poziom 22  

róznicy generalnie nie powinno byc ale w praktyce we wzmacniaczach estradowcyh zalezy na osiagniecu maksymalnie duzej mocy ciagłej wzmacniacz musi byc przystosowany do ciagłej pracy na mocy maksymalnej.dlatego dosc mocno rozbudowany jest stopien stabilizacji termicznej pozatym w sprzecie estradowym zniekształcenia sie nie licza najwazniejszym czynnikiem jest moc:-)warto jak pisali koledzy dac trafo przynajmniej o mocy 2x wikszej niz sinusoidalna moc wzmacniacza warto tez zainwestowac w duze pojemnosci w zasilaczu i radiator pod mostek greatza.Sprzet estradowy charakteryzuje sie jescze tym ze głosniki maja spora efektywnosc
    pozdrawiam
    PK

Dodano po 1 [minuty]:

JAk do gitary spokojnie mozna tez pasmo ograniczyc i nie liczyc sie ze zniekształceniami

0
  • #5 31 Sty 2007 10:28
    konst
    Poziom 15  

wiem wiem że to głupi pomysł ale mam zamiar dać kita j-35 przy trafie 200W to bardzo głupi pomysł czy tylko troszke :D

0
  • #7 31 Sty 2007 10:44
    renegat...
    Poziom 22  

a jakiej mocy by cie koncówka interesowała? napewno błedem bedzie zrobienie czegos na scalonym diable

0
  • #8 01 Lut 2007 10:43
    konst
    Poziom 15  

wiem wiem żadnych scalaków niechce planuje zrobić cos minimum 150w najlepiej 200w ale takiej prawdziwej mocy czyli trafo koło 500w i głośnik 400-500w planuje połączyć ze soba 2 trafa z eltrona 100 i 60 oczywiscie odwinąc na odpowiadające mi napięcie
    tak przegladając forum myślałem nad AL-13 co wy na to? i nieiwecie jaka jest morze cena tego układu bo na altronie niepisze :]

0