Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Konfiguracja komputera pod system monitoringu wizualnego

schift 30 Jan 2007 11:50 1997 6
    schift
    Level 10  
    Witam Was.
    Mam pytanie, czy ktos moglby zaproponowac konfiguracje komputera pod system monitoringu wizualnego... ?
  • Helpful post
    siara_psv
    Level 12  
    A jakich kamer i jakiego systemu uzywasz?
    Czy monitoring jest po kablu, czy bezprzewodowy?
    Ile kamer i czym je sterujesz?
    Od tego zależy konfiguracja.

Ale nie przerażaj się komputery do monitorigu to nie muszą być super sprzęty.
    Podstawą jest karta graficzna (model w zalezności od płyty głównej AGP np. FX5500 256MB lub PCI-E np. X800XL 512MB). Te modele u mnie działają i dają sobie radę. Oczywiście nowsze są lepsze.
    RAMu trochę trzeba mieć więc optuję za 1GB.
    HDD min. 320GB - tylko taka opcja pozwala odpowiednio długo trzymać zapis z kamery.
    Karta sieciowa jest wymogiem.
    Koniecznie UPS.
    Oczywiście przydatna jest nagrywarka DVD lub rejestrator (ale to droga zabawka)
    schift
    Level 10  
    dzieki za zainteresowanie..
    problem sie powiekszyl, okazalo sie ze szef najlepiej wykonanie calosci widzialby przeze mnie! ale ja nie mam z tym zadnego doswiadczenia...
    Chodzi o monitoring placu, pewnie jedna kamera by wystarczyla i mialo by sie to nagrywac przez 24h 7 dni w tygodniu by moc ewenetualnie udowodnic ze kradziez nie nastapila przez osoby z firmy...
    Mozecie cos zaproponowac ?
    Jaka kamera ? jesli zew. to pewnie z grzalka, czar-biala czy kolor? rodzielczosc, czulosc... Nagrywanie na kompie, na pewno wymaga jakiegos specjalnego oprogrogramowania tak ? sa jakies wersje by moc do wyprobowac czy trzeba pisac samemu ? co jeszcze trzeba wiedziec...
    Bardzo bardzo prosze o pomoc i dziekuje za odpowiedz do poprzedniego problemu tyle ze teraz jest obszerniejszy...
    pozdrawiam.
    tarzan107
    Level 20  
    Witam.
    Ściągni sobie "Active WebCam".
    Jest to wersja "Demo", (brak podglądu przez internet).
    Pozdrawiam.
  • Helpful post
    siara_psv
    Level 12  
    1. Czy masz jakiś określony budżet, czy też szef stwierdził, że ma być najlepiej za darmo?
    Najprostrsze (ale nie najtańsze) jest kupienie rejestratora. To urządzenie działające w 100% samodzielnie. Od modelu zależy ile kamer obsługuje i jak wiele danych jest w stanie zapisać.
    Trzeba pomysleć:
    2. czy to ma być monitoring na tą chwilę,
    3. czy szef za dwa miechy nie powie "chcę mieć kamerę w sekretariacie i kiblu".
    4. czy to ma być jedynie nagrywanie tego co się dzieje, czy też ktoś w monitor będzie się patrzył i reagował na to co się dzieje.
    5.Czy chodzi o monitoring 24h na dobę?

Jezeli chodzi tylko o nagrywanie to niedroga kamera kolorowa lub czuła cz-b (osobiście uważam że lepiej jest niewielkim kosztem nieznacznie doświetlić plac i wziąć kolor). Jeżeli ktoś będzie zerkał w monitor (pracownik ochrony) na 100% kolor (pomocny jest też zoom - oczywiście kamera w takim przypadku obrotowa). Na zewnątrz montuje się tylko ogrzewaniem. Kolor niezbędny jest do lepszej indentyfikacji osobnika kradnącego.
    Trzeba pamiętać, że kamery się zużywają i jest to proces widoczny po 3-5 latach. Zależnie od producenta lub modelu matryce gubią jakość po ok 4-5 latach. Nadal widać ale z roku na rok gorzej.
    Nie polecam kamer internetowych bo w większości przypadków nie ma możliwości zindentifikowania sprawcy. Musisz kupić sprzęt profesionalny (przynajmniej w części) bo inaczej umoczysz kasę.
    schift
    Level 10  
    dziekuje za odpowiedzi i prosze o jeszcze.
    Maja to byc 2 kamery i monitorowac plac (nie ma ochraniarza), system ma byc przenosny bo firma zmieni za niedlugo lokalizacje.
    Zastanawiam sie co bedzie lepsze czy po kablu a moze bezprzewodowo ? jak doradzacie.
    Ok kamery kolorowe teraz na jakie paramtery zwrocic glownie uwage, rozdzielczosc, luxy ? ogrzewanie ok. widzialem tez kamery w ktorych opisie jest tolerancja od -20 do -50, co to warte ? Kamery doposazone w diody LED to cos dobrego? Slyszlame kiedys opinie ze lepsze sa kamery cz-b poniewaz sa bardziej czule od kolorowych. Mi zalezy na identyfikacji ew. zlodzieja.
    Rejestrator cyfrowy jest za drogi niestety by przekonac szefa, mysle nad komputerem, bo mam pare czescie wiec uda sie cos zlozyc. Jakie mialby miec paramtery ten komp? i jaki soft zastosowac do nagrywania przechwyconego obrazu?
    Temat jest ciekawy i trudny zarazem, potrzeba doswiadczenia w tego typu sprawach. Licze na Wasza pomoc i z gory jak zywkle bardzo dziekuje.
    User removed account
    User removed account