Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karta tv wybijająca bezpieczniki

30 Sty 2007 12:21 1019 7
  • Poziom 2  
    Witam!
    Od kilku miesięcy mam problem ze swoją kartą TV, a to, co odkryłem ostatnio wprowadziło nie tylko mnie w osłupienie. Przeszukałem forum i nie znalazłem podobnej sprawy.
    Mam w komputerze zainstalowaną kartę TV (WINFAST 2000). Korzystam z anteny zbiorczej. ustawionej na dachu budynku. Obecnie jest do niej podłączonych 3 uzytkowników: 2 telewizory i jeden z kartą TV (do niedawna był jeszcze jeden, który również korzystał z karty TV). Miałem również odbiornik TV, który z tą anteną działał bez zarzutu. Dodam jeszcze, ze jakiś czas temu miałem zewnętrzną kartę TV którą wyrzuciłem sądząc, że jest niesprawna oraz nie tak dawno inną wewnętrzną, której musiałem się pozbyć ze względu na to, ze nie współpracowała z z WXp.
    Problem polega na tym, że kiedy tylko dotknę wtyczką gniazdka albo obudowy komputera, wybija bezpieczniki w całym domu.
    Zostało sprawdzone: nie ma przebicia na kablu antenowym. Komputer jest uziemiony. Dzieje się tak również wtedy, gdy komputer jest wyłączony z sieci, a także gdy jest wyłączony zasilacz anteny. Faza w gniazdkach ustawiona jest prawidłowo (po lewej stronie). Dodam, że przy obydwóch kartach działo się dokładnie to samo. Obecnie ratuję się anteną pokojową, ale obraz jest fatalny i brakuje niektórych kanałów.
    Czy ktoś może podpowiedzieć, gdzie może być problem?
  • Poziom 39  
    Cytat:

Problem polega na tym, że kiedy tylko dotknę wtyczką gniazdka albo obudowy komputera, wybija bezpieczniki w całym domu.

Wybija bezpieczniki czy może działa zabezpieczenie różnicowo-prądowe?

A próbował kolega podłączyć antenę przez jakiś filtr (złożony z kondensatorów)?
    Kiedyś widziałem coś takiego na forum.
  • Poziom 28  
    Problem w ktorymsz z odbiornikow tv, werz miernik i posprawdzaj...
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Post był raportowany.
    Przeniosłem z: TV
  • Poziom 14  
    Myślę, że mrrudzin podał dobry trop - najprawdopodobniej wywala zabezpieczenie różnicowo prądowe - jakby wywalało bezpiecznik, to nie wywaliłoby całego domu.
    Możesz spróbować zastosować separację na kablu antenowym - było tutaj.
  • Poziom 2  
    Czy antena zbiorcza w tej materii może sprawiać podobnie problemy, jak telewizja kablowa?
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Cytat:

Możesz spróbować zastosować separację na kablu antenowym - było tutaj.

Dokładnie o to mi chodziło :)
  • Poziom 2  
    Rozmawiałem z elektrykiem i prawdopodobnie to rzeczywiście jest to. Będę miał założony ów filtr z kondensatorów i to powinno pomóc - dzięki.