Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobór kolumn do Radmora 5412 - Altusy?

30 Sty 2007 14:52 1819 19
  • Użytkownik usunął konto  
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Wzmacniacz nie ciagnik nie ciagnie kolumn. Do pracy z R5412 to moje Altusy140 graly ladnie rowniez ladnie graly pod Tosca303. Ja bym polecil A140 mocniejszych nie ma sensu musialbys miec mocny wzmacniacz zeby zagrac Altusami200 lub 300
  • Poziom 22  
    a wcale ze nie:-)zwróccie uwage ne efektywnosc przetwarzania altusów:-)ja osobiscie kupił bym 300 chociaz ich pudła sa naprawde ogromne ale maja dolna czestotliwośc najlepsza z całej seri altusów.Gwarantuje ze 25 wat w sinusie zamacha troche tymi 30 -stkami basowymi-)Co masz na mysli piszac dobre kolumny?chcesz po prostu słuchac muzyki czy zalezy ci na wiernym odtwarzaniu?
    pozdrawiam
    PK
    Ale trzeba wziasc pod uwage ze Altus140 przy 50-60W potrafi dac niezle po uszach czego nie powiesz o A300 ktore rozwijaja skrzydla przy 100W. Nie twierdze ze Radmor5412 nie podola Altusom300 ale moim zdaniem ladniej zagra ze slabszymi Altusami140. Choc nie ukrywam niskie w Altusach300 sa nieporownywalne z zadnymi Altusami.
  • Poziom 22  
    oj bas bas bas generalnie czym wiekszy głosnik basowy tym bas jest głebszy i silniejszy:-)jak wiadomo głosnik dynamiczny jest przetwornikiem i przetwarza napiecie do niego doporwadzone na proporcjonalne cisnienie akustyczne czym wieksza powierchnia pracujac głosnika niskotonowego tym wieksze cisnienie jest on w stanie wytworzyc:-)jezeli chesz kupic kolumny na imprezy altusy sa odpowiednie do słuchania muzykipowaznej raczej nie polecam.Altusy to typowe kolumny przenaczoen do słuchania np muzyki dyskotekowej i rocka wynika to z tego ze maje efektywnosc około 91 lub 93 dB czym wieksza efektywnosc tym wiecej mocy głosnik przekształca w cisnienie akustyczne ma wieksza sprawnosc:-)a jak ma wieksza efektywnosc to potrzeba mniejszego wzmacniacza
    z tego co kiedys wyczytałem i zapamietałem róznica o 3dB to róznica 2 razy wiekszej mocy:-)przykladowa majac głosnik 88dB doprowadzamy do niego 50 W i efekt mamy taki sam jak przy głosniku 91dB przy mocy doprowadzonej 25W.Bardzo fajne kolumny to ZEUSY z tonsila były robione na export do angli posiadały 2 głosniki basowe 30cm i głosnik tubowy wyssokotonowy z kolumny estradowej niesamowicie one graja nie jedna chalupa zatrzasc potrafiły
    pozdrawiam a jako lekture polecam ksiazki pana WITORTA
  • Poziom 10  
    Witam!

Jeśli chodzi o bas to altusy 300 potrafią dużo. Wiem, bo mój sąsiad sobie takie sprawił (wrr). Oczywistą sprawą jest to, że jakość reprodukowanego dżwięku audiofila na kolana nie rzuci, no ale nie po to się takie głośniki kupuje.

Wracając do tematu, to raczej pomyślałbym o kupnie trzysetek, a później o lepszym wzmacniaczu, bo na imprezach nikogo nie zaskoczysz potęgą mocy z glośników podłączonych do "radka".
    Sam miałem kiedyś poczciwą tosce 303 w parze (w trójkącie:) z altonami 110 i do pewnej głośności było całkiem godnie. Niestety powyżej pewnego pułapu wzmak wprowadzał spore zniekształcenia objawiające się pierdzeniem glośników. Teraz mam nieco mocniejszy wzmak i różnica jest niesamowita. Moge słuchać głośno i czysto.
    Jeśli w przyszłości spodziewasz się przypłuwu gotówki, to moim zdaniem jest to najlepsze rozwiązanie.

Jeżeli będziesz kupował głośniki używane, to uważaj tylko na stan membran czynnych 30. Wymiana takiego głośnika to dość spory wydatek.

Pozdrawiam
    Post był raportowany.
    Przeniosłem z: Audio
  • Poziom 15  
    Po pierwsze, Radmor 5412 ma 35W RMS. Po drugie jeżeli masz kasę to kup altusy 300, mają lepsze zejscie z basem. Albo kup 140 i wsadź gdn 30/120 (te z zeusów). Zrobiłem tak i grało pięknie. Radmor napewno wystarczy do normalnej eksploatacji
  • Poziom 24  
    ja bez zawahania bralbym 200. altusy 75 110 i 140 to inna bajka w porownaniu do 200 czy 300 :]
  • Poziom 16  
    ja mam Kenwooda KA-6100 i altusy 300 :D i powiem wam ze ta moc ktora mam (2x80) jest wykorzystywana moze z raz na miesiac ? a ogolnie nie slucham glosniej nic 0.33 watta zgodnie ze wskaznikami :D te glosniki robia chaos w blokach. Altusy 200 i 300 nadaja sie tylko do muzyki dyskotekowej :) altusy 140 graja wysoko i nie schodza tak nisko jak nowa seria.
  • Poziom 16  
    tonacja napisał:
    A200 ma głośnik niskotonowy 25cm...

Altusy 75 też mają głośnik 25cm. I co z tego?
  • Poziom 17  
    Bierz tylko Altusy 200 lub 300, bo to juz zupelnie inna półka, sam napedzam A300 wzmacniaczem 2*75 a wczesniej 2*50 W i jak dla mnie w domu zupelnie starczy zeby imptreze zrobic, a dzwiekiem nieczego sobie, piekne srednie i bassss, tuba jak tuba-krzykliwa:)

Dodano po 1 [minuty]:

jak dla mnie niesamowita przestrzen daja altusy...