Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amplituner RADMOR mału kłopocik

30 Sty 2007 15:55 1115 3
  • Poziom 21  
    Witam dostałem od wuja Amplituner Radmor 5412 i korektor radmor 5471. Niestety nie posiadał on żadnych kabelków bo się gdzieś zawieruszyły chodzi mi o podłączenie amplitunera z korektorem. Mój problem polega na tym że w korektorze są dwa gniazda wej i wyj a w amplitunerze jest jedno!! gniazdo wejście i wyjście i jak podłączyć to wszystko, potrzebuje zrobić kabelki ale nie wiem jak je podłączyć z końcówkami- końcówki są te stare z bolcami Proszę o jakiś schemacik. pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    dakin11 napisał:
    Witam dostałem od wuja Amplituner Radmor 5412 i korektor radmor 5471. Niestety nie posiadał on żadnych kabelków bo się gdzieś zawieruszyły chodzi mi o podłączenie amplitunera z korektorem. Mój problem polega na tym że w korektorze są dwa gniazda wej i wyj a w amplitunerze jest jedno!!

W amplitunerze masz dwie pary gniazd cinch, zwartych mostkami i te gniazda po wyjęciu mostków, wykorzystujesz do podłączenia korektora.

Jedna para to wyj/wej lewego kanału, a druga to wyj/wej prawego kanału.
    W korektorze, masz taką samą parę gniazd cinch i okrągłe gniazdko
    DIN5. Na obydwu typach gniazd, masz we/wyj lewego i prawego kanału.

Do połączenia z amplitunerem, wykorzystujesz tylko gniazda cinch.

1. Wyjąć mostki/zwory z gniazd oznaczonych "Korektor".
    2. Jednym kablem stereofonicznym z wtykami cinch połączyć:
    a) Wyjście na korektor lewego kanału amplitunera z wejściem lewego kanału w korektorze.
    b) Wyjście na korektor prawego kanału amplitunera z wejściem prawego kanału w korektorze.
    3) Drugim kablem stereofonicznym z wtykami cinch połączyć:
    a) Wyjście z korektora lewego kanału z wejściem lewego kanału w amplitunerze.
    b) Wyjście z korektora prawego kanału z wejściem prawego kanału w amplitunerze.

Zasada jest taka, że sygnał z wyjść "Korektor" w amplitunerze, ma trafić do wejść sygnału w korektorze, a sygnał z wyjść w korektorze, ma trafić do wejść "Korektor" w amplitunerze.

GM
  • Poziom 21  
    tylko że w almplitunerze jest jedno gniazdo na korektor oznaczone jako wej i wyj (nie ma dwóch jest tylko jedno !!) mówie tu o dinach5 a w korektorze są osobne dwa gniazda din wyj i wej. Chodzi mi teraz gdzie jakie kabelki powinny być podłączone w wtyczkach din. Posiadam kilka wtyczek din dlatego chce je użyć

Dodano po 6 [minuty]:

sorki polmyliłem się jets jedno gniazdo w amplitunerze wej i wyj i tak samo jedno gniazdo wej i wyj w w korektorze. tylko jakbyś był jeszcze taki dobry to podaj mi jak te wtyczki din mają być ze sobą połączone czyli gdzie jaki pin ma być ze sobą złonczony pozdro i dzięki
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    dakin11 napisał:
    tylko że w almplitunerze jest jedno gniazdo na korektor oznaczone jako wej i wyj (nie ma dwóch jest tylko jedno !!)

Zgadza się, tu jest mój błąd.

Ten korektor, ma dwa gniazda DIN5 i trzy pary gniazd cinch.

Jedno gniazdko DIN5 i para gniazd cinch w jego pobliżu, oznaczone "Dodatkowy magnetofon wy", to wyjścia sygnału do nagrywania na magnetofon. Tych złącz nie wykorzystujesz.

Drugie gniazdko DIN5 i dwie pary gniazd cinch, oznaczone "Korektor we/wy", to złącza, które służą do połączenia korektora z amplitunerem/wzmacniaczem. I je właśnie należy wykorzystać.

Ponieważ w amplitunerze masz jedynie gniazdo DIN5 do podłączenia korektora, musisz zaopatrzyć się w kabel stereofoniczny zakończony wtykami DIN5, w których połączone są przewodami wszystkie styki.
    Taki kabel można dostać w każdym sklepie z częściami elektronicznymi.

A jeśli chcesz go wykonać samodzielnie, to:
    1. Wyjścia sygnału audio we wtykach DIN5 są na stykach 1 i 4. 1 to lewy kanał, 4 to prawy kanał.
    2. Wejścia sygnału audio we wtykach DIN5 są na stykach 3 i 5. 3 to lewy kanał, 5 to prawy kanał.
    3. Masa sygnałów jest na styku 2.

GM