Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cyfra + Wielki problem gdy wieje, pada .

30 Sty 2007 17:28 1928 12
  • Poziom 9  
    Czy uzytkownicy cyfry + mają również takie problemy gdy pada,wieje Nie ma u mnie wogole synały lub non stop zrywa ! :( macie może jakieś rady na to
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    wiadomo że jak pada jest znaczne pogorszenie sygnału,ale nie zawsze. jak wieje to niestety już usterka mechaniczna.czyli albo zle dokręcona antena,albo też ostatnio sprzedają takie anteny że niech szlag trafi.są nie stabilne nawet przy dobrym dokręceniu.chodzi o sztywność konstrukcji.jak zawieje tak sie traci.
    żartem powiem-by trzeba wszystko pospawać.:D:D
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Moderator Samochody
    Ponadto należałoby kupić sobie większą czaszę niż standardowa 60 - tka, dodawana przez dystrybutora do zestawu, wymiana konwertera na mniej "szumiący", to powinno pomóc polepszyć odbiór w trakcie opadów, i oczywiście sztywne mechaniczne zamocowanie anteny, żeby wiatr nią nie kręcił.
  • Poziom 9  
    Czasze i konwenter własnie mam inny nie orginalny. Ale i tak nic nie pomaga. Płaci się i nie mozna oglądać Porażka :(
  • Poziom 35  
    Jeżeli chcesz poprawić sygnał to ustaw dokładnie antene i usztywnij ja lub zamontuj w innym miejscu(gdzie wiatr nie bedzie na nia wpływał)
    Niewiem jakiej wielkości masz czasze ale nie powinna byc mniejsza niz 80cm w przeciwnym razie sa kłopoty z jakością sygnału wczasie złych warunków atmosferycznych.
  • Poziom 14  
    aguski napisał:
    Czasze i konwenter własnie mam inny nie orginalny. Ale i tak nic nie pomaga. Płaci się i nie mozna oglądać Porażka :(

Witam ja mam czasze 90 cm i niemam problemów podczas burzy , deszczów i śniegu masz coś nie tak z ustawieniami podobniesz noa pograniczu maszx ustawioną antene
  • Poziom 21  
    we wrocku na 60 powinno śmigać u mnie w kaliszu jak miałem 60 to odbierałem nawet astre na zezie kłopoty tylko były w śnieżycę musisz poprawić ustawienie anteny może w pionie pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Myślę że to ewidentna wada anteny. Mam podobny problem. Przy porwistych wiatrach antena drga przesunięcie konwerter powoduje zaniki sygnału. Do poprawnego rozpoznawania fazy zwłaszcza przy TV Cyfrowej potrzebny jest stabilny sygnał. Wiadomo że chmury i deszcz powodują zwiększenie tłumienia atmosferycznego. Musisz pokombinować z anteną lub poszukać stabilniejszej wersji. Na giełdzie elektroniki może coś znajdziesz.
  • Poziom 11  
    problem jak sądzę polega na tym że masz ustawioną satelitę na hot birda!! zadzwoń do obsługi klienta i powiedz w czym problem i prawdopodobnie poda Ci nowe usatwienia i bedzie wszystko OK nawet w desz i silny wiatr!!

Ja tak zrobiłem i działa nawet przy ostatnich wiatrach ponad 100km\h

Pozdrawiam i życzę powodzenia:D
  • Specjalista elektryk
    kjuik_87 napisał:
    problem jak sądzę polega na tym że masz ustawioną satelitę na hot birda!!

To chyba normalne, że antena jest ustawiona na hotbirda. Przecież sygnał tej platformy jest nadawany z tego satelity!
  • Poziom 10  
    Ja tam nałożyłem na konwerter plastikowy kubeczek po piwie:), bo na moją antenę deszcz wali ostro - jak pada, i od razu pomogło:) Sprawdziłem że wystarczy napryskać sporo wody na konwerter, i jest od razu znaczne pogorszenie jakości sygnału, który w słoneczne dni ma bardzo przyzwoite parametry he he .......

pozdrawiam:)
  • Poziom 10  
    A może poprostu nie szczelny konwerter!!Troszkę wilgoci i kicha!!Podmień konwerter.
  • Poziom 21  
    ewidentnie uszkodzony konwerter on praktycznie powinien pracować pod wodą ,za jakiś czas uszkodzi ci się zupełnie popróbuj pozaklejać klejem wszustkie zgrzewy i złącza ale najpierw wysusz go na kaloryferze moze bedzie dobrze a jak nie to 30 zeta i nowy pozdrawiam