Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Oświetlenie. Lampy sodowe. Niektóre gasną. Czy to przewód?

30 Sty 2007 18:24 2630 5
  • Poziom 9  
    Jestem elektronikiem ale podjołem prace jako elektryk i mam problem?
    W zakładzie gdzie pracuje gasną niekture lamypy potem sie zapalą ale inne zgasną. Niwiem czy to spadek napiecia główny przewód zasilający jest dość cienki. Jak go dobrać jesli to ten powód.I jeszcze jedno,ma wpływ temperatura na te lampy one są sodowe świecą niebieskim switłem.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 29  
    To dziwne, że lampy sodowe świecą niebieskim światłem. Myślałem, że lampy sodowe świecą światłem żółto-pomarańczowym.

Dodano po 17 [minuty]:

Sprawdź czy na pewno to są lampy sodowe. Z tego co pamiętam to na niebiesko świecą lampy rtęciowe.

Jeśli na pewno są to lampy sodowe to możliwe, że jest spadek napięcia.

jeśli skończyłeś technikum elektroniczne czy tym bardziej studia w tym kierunku to powinieneś sam umieć policzyć spadek napięcia na przewodzie.

Temperatura raczej nie ma na to wpływu chyba, że wahania były by znaczne i to w krótkich odstępach czasu.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 15  
    To raczej lampy rtęciowe jak napisał kolega Krzyjak.
    Nie napisałeś czy to oświetlenie zewnętrzne czy wewnętrzne. Lamp sodowych raczej nie stosuje się do oświetlenia wnętrz.
    Przygasanie lamp rtęciowych i ponowne ich zaświecanie po kilku minutach to objaw zużycia lampy. Jeżeli przygasają zawsze te same to czas je wymienić.
  • Poziom 26  
    Witam
    Wiewiórka dobrze ci radzi wymien wszystkie żarówki rtęciowe które migają i po problemie.
  • Poziom 21  
    Witam
    Prawdopodobną przyczyną nagłego gaśnięcia lamp, w różnych miejscach na hali, są spadki napięć.
    Sprawdź czy żarówki wkręcone do opraw są typu MIX czy LRF
    Żarówki typu MIX mogą pracować w oprawach bezdławikowych a LRF wyłącznie z dławikiem.
    Zastosowanie dławików w oprawach pozwala zminimalizować wpływ spadków napięć w czasie startu np. obrabiarek na hali.
    Jeśli używane żarówki są typu MIX to sieć musi być sztywna, a jeśli LRF, to spadki napięć są znaczne i dławik nie może podbić napięcia do poziomu potrzebnego dla prawidłowego działania lampy wyładowczej, lub uszkodzone masz w oprawach dławiki.
    Wartym sprawdzenia jest także styk samych żarówek w oprawach.
    No i na koniec żarówki też mogą być uszkodzone.
    Pozdrawiam
    kavma
  • Poziom 9  
    tak są to lampy rtęciowowe dzięki za odpowidzi