Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Curtis 2002 - linia opóźniająca.

30 Sty 2007 19:10 995 3
  • Poziom 25  
    Witam.
    Wszystko O.K. oprócz złej obróbki sygnału chrominancji. Obraz jest rzadki, zwłaszcza przy większym nasyceniu jak przy uszkodzeniu linii 64us(podstawiałem PHILIPS, SYLVANIA, JAPAN). Wymieniłem również TDA3561. Spotykałem się już z tą usterką w tych Curtisach, lecz nie usuwałem (klienci jej nie zgłaszali). Czy występuje jakieś typowe uszkodzenie w tych TV? Zależy mi na usunięciu usterki (chociaż od biedy można oglądać) bez ślęczenia nad nią zbyt długo.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Witam!
    A może AN5633K ?
  • Pomocny post
    Spec od TV
    Witam!
    Trzeba dopasować linię, jest cewka+ potencjometr.
  • Poziom 25  
    Dzięki. Zabiegi z regulacją potencjometrem nie pomagają, jest tylko zmiana nasycenia, natomiast regulacja cewką nic nie zmienia (?). Spróbuję pominąć układ AN5633K.

Dodano po 2 [godziny] 22 [minuty]:

Pominięcie układu nie przyniosło efektu. Wstawiłem cewwkę od jakiegoś Crown'a i jest znaczna poprawa (zwarcie międzyzwojowe lub jakaś niedokładność?). Tak jak pisałem, spotkałem się już z tym problemem w tych Curtisach, ale po sprawdzeniu regulacji i linii opóżniającej dawałem sobie spokój, tym bardziej, że klient nie zgłaszał tego defektu. Muszę się przyjrzeć temu w wolnym czasie, no i jak będę miał Curtisa. Nieraz jest ich jak psów, a teraz żadnego (oprócz tej zakały). Dziękuję za pomoc.