Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przetwornica 1,5V/12V

30 Sty 2007 19:11 3602 7
  • Poziom 21  
    Cześć

Montuję przetwornicę taką jak w temacie, ale nie wiem jak zrobić transformator (mam opis, ale go nie rozumiem).

Proszę o wskazówki
  • Poziom 31  
    Witam

Problem z jedne strony łatwy bo napisane jest ile zwojów masz nawinąć i jakim druem jednak nie jest podany materiał z jakiego ma być wykonany rdzeń (Fxxxx) oraz nie jest podana stała rdzenia (ALxxxx). Bez tych dwóch parametrów przetwornica działać najprawdopodobniej nie będzie. Chyba, że przypadkiem.
    Proponuję dobrze poczytać źródło tego schematu.

--
    pozdrawiam
  • Poziom 21  
    A masz jakąś prostą i sprawdzoną przetwornicę obojętnie jaką??
    Chciałbym zbudować coś na poczatek.
    Pozdrawiam
  • Poziom 41  
    Witam
    Do czego jest Tobie potrzebna taka przetwornica? Z 1,5V jest trudno coś zrobić.
  • Poziom 21  
    Chciałem zrobić prostą "zabawkę" do testowania i poznawania zasady działania przetworrnicy, ale która podwyższa napięcie prądu stałego. Wziołem najprostrzy schemat i chciałem coś takiego zbudować.

Pozdrawiam
  • Poziom 41  
    Do zabawy lepiej zrób przetwornicę na MC34063, jest tu na forum bardzo dużo na ten temat. Co prawda działa dopiero gdzieś od 4V, ale za to możesz zrobić regulację napięcia wyjściowego. A to co chcesz zrobić, nazwałbym generatorem dużej mocy.
  • Poziom 21  
    kol Dar.El nie wiesz ile max da sie wycisnac z tej przetwornicy?? nie daloby rady zrobic napiecia anodowego dla lamp na tym?
    w testach wyciagnalem max 70V
    pozdrawiam
  • Poziom 41  
    Trzeba robić przetwornicę offline i nie będzie kłopotu. Przetwornice step-up mają swoje granice podnoszenia napięcia.