Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wszystko co wiecie o magnesach w glosnikach

Pawel S. 30 Sty 2007 19:15 1535 3
  • #1 30 Sty 2007 19:15
    Pawel S.
    Poziom 39  

Witam

Dostałem od kolegi (dzięki Krzysztofie ;) ) dziwnie uszkodzony głośnik.
    Magnes został rozłupany na 2 części (w widoczny na zdjęciach sposób) i niestety nie mam dolnego nabiegunnika
    chce go teraz naprawic a ze skoro musze wytoczyc nowy nabiegunnik to pomyslalem ze moge sie z nim troche pobawic...

chce dac 2 lub 3 pierscienie magnetyczne i teraz sie zastanawiam co da dolozenie kolejnego pierscienia??
    wiem ze wzrosnie BL a co w zwiazku z tym??
    podobno zwiekszy sie SPL...
    a z czego wytoczyc ten nabiegunnik?? (jakis konkretny typ stali)

i przy okazji: co daje dolozenie magnesu do nabiegunnika od tylu?? wiem ze mozna przykleic w obu polaryzacjach (czy jak to sie zwie) i wyniki sa inne..

napiszcie wszystko co wiecie o magnesach w glosnikach

0 3
  • #2 30 Sty 2007 19:29
    Q-mac
    Poziom 23  

Dokładając magnes rośnie ci SPL i Bl. Maleje za to Qts i Qes. Magnes powinno się dokładać (chyba) odpychająco do siebie. Możesz tez zrobić ekranowanie magnetyczne.

0
  • #3 31 Sty 2007 11:19
    cursor
    Poziom 30  

Dając 2 magnesy odpychająco zaekranujesz głośnik. Dołożenie każdego magnesu zwiększa B(a za tym zwiększa sie BL), dzięki temu maleje Qes(i za nim qts), ale nie ma sensu dokładać w nieskończoność.

Co do materiału na nabiegunnik to poszukaj mojego tematu. J.S. podał przykłady z czego możnaby to zrobić(musi to być stal magnetycznie miękka, np. alnico).

0
  • #4 31 Sty 2007 12:35
    Pawel S.
    Poziom 39  

dzieki panowie. cursor mozesz podac link bo nawet niewiem czego mam szukac... ja tu dopiero od niedawna jestem ;)

0