Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kino domowe Sony STR K670P

30 Sty 2007 20:30 5909 9
  • Poziom 22  
    czy ktoś wie jak można przekierować niskie tony do kolumn frontowych
    ponieważ tony niskie są skierowane do suba w ustawieniach niema takiej opcji a może ktoś ma schemat
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 27  
    Przy ustawieniu "subwoofer on" niskie tony powinny być przekierowane do suba, to przekierowanie możesz zmniejszyć ustawiając kolumny frontowe jako "large" czyli duże. Jezeli zmienisz ustawienie na "subwoofer off" wtedy wszystkie niskie tony będą przekierowane do frontów. Niewiem jak w Twoim modelu ale u mnie te ustawienia dokonuje się wchodząc w menu "set up"
  • Poziom 22  
    niestety nie ma takiej funkcji
  • Poziom 27  
    Co to wogóle za amplituner? jakiś dziwny symbol tego soniaka, z tego co wiem amplitunery wielokanałowe sony str-de xxx albo str-db xxx, możesz wrzucić fotke przedniego panelu albo chociaz jakiś link do opisu tego?

Dodano po 28 [minuty]:

Znalazłem w necie troche niewyrazną fotke tego amplitunera i widac tam przycisk "main menu" (po prawej stronie niedaleko gałki głośności), prawdopodobnie z tego przechodzi się do kolejnych ustawień menu wciskając te strzałki z boku (prawo i lewo). Więc tak: wciśnij to mail menu, potem szukaj coś w rodzaju ustawień set-up albo subwoofer, wciśnij enter i kombinuj dalej, niestety więcej Ci niemoge pomóc, niewidziałem na oczy tego amplitunera a to co pisze to tylko domysły.

Pozdrawiam
  • Poziom 22  
    niestety nie ma opcji ustawienia wielkości kolumn i suba są tylko odległości ustawienia kolumn i ich wzmocnienie jest to ampltuner z zestawu HTP-32DW
  • Poziom 27  
    Skoro to jest amplituner z zestawu kina domowego to bardzo możliwe że jest to zubożona wersja normalnych amplitunerów dostępnych jako oddzielne klocki, dlatego może niema wszystkich opcji i ustawień, to w sumie bardzo możliwe bo kupiłes to razem z zestawem kolumn (bo chyba tylko tak jest dostępne) więc wszystkie ustawienia amplitunera są już optymalnie skonfigurowane do właśnie tego zestawu głośników i nieprzewidziano najprawdopodobniej modyfikacji, a jedyną regulacje poziomu basu masz przy subwooferze aktywnym. Prawdopodobnie gdybyś skierował większą ilośc basu do tych głośników z zestawu to mogły by ulec uszkodzeniu.
  • Poziom 22  
    kupiłem go w komisie bez głośników w dobrej cenie i na gwarancji jako kolumn frontowych używam Dyn.Speaker HX80 , czy możliwa jest ingerencja w elektronikę
  • Poziom 27  
    Kurcze no to troszke cięższa sprawa, jest to amplituner zaprojektowany pod kokretne kolumny i tylko z nimi sprzedawany, wydaje się ze najlepszym wyjściem było by dokupienie oryginalnych kolumn do niego, ja bym jeszcze poeksperymentował z zewnętrznym korektorem dzwięku, tzn przepuścił sygnał od odtwarzacza dvd do amplitunera przez zewnętrzy (dodatkowy) korektor), wtedy mogłbyś podbić niskie czestotliwości i dopasowac charakterystyke do własnych upodobań.

Co do ingerencji w elektronike to ciężko mi coś doradzić, z zewnątrz wydaje się że ten amplituner to prostsza wersja modelu str-de 497, a ten model ma wszystkie potrzebne Tobie ustawienia, możliwe jest ze procesory mają te same i wówczas wystarczyło by wgrać odpowiednie oprogramowanie procka i być może by działało ale już troche wyższa szkoła jazdy.

Ps: niewiem czy sony poland Ci uzna taką gwarancje jak niemasz reszty zestawu, kumpel kupił kiedys zestaw central + tyły sony, to jak uszkodził sie mu głośnik w centralu to kazali zapakować cały zestaw i przynieś do punktu, jak dla mnie troche chore.

Dodano po 1 [godziny] 4 [minuty]:

Tak pomyslałem że chyba najlepszym wyjściem było by sprobowac z tym korektorem, może przejdz sie do tego komisu co kupiłes - niech Ci facet wypozyczy na kilka godzin czy nawet dzień jakis korektor (pewnie tam ich ma troche jak to w komisie) i poeksperymentujesz. Podłącz to w ten sposób: w dvd masz napewno wyjście sygnału audio, więc weź audio out z dvd i podłącz do korektora pod audio in, następnie audio out z korektora dajesz na audio in w amplitunerze tam pod wejściem odpowiadającym dvd. Korektory są tylko dwukanałowe więc zmieni Ci charakterystyke tylko we frontach.

Ps: nadmieniam że to co wyżej napisałem niema sensu jeśli korzystaz z połączeń coaxial albo optical.
  • Poziom 25  
    Te apmplitunery sa sprzedawane w duzych sieciach handlowych i marketach i tylko dla nich sa produkowane dlatego ten model jest bardzo mało znany ...(wiem bo tez taki sprzedaje i mam go w ofercie) bardzo mylaca jest tylko obudowa bo z zewnątrz wygladaja jak poządne ampli z serii STR DE XXX.Nie ma mozliwosci puszczenia niskich tonow na fronty i tyły - tak zostala zaprojektowana koncowka..Pozostaje ci albo go sprzedac albo kupic jakies małe kolumienki 10cm X 10cm i podpiąc pasywny subwofer.
  • Poziom 22  
    Przy podłączeniu suba aktywnego odsłuch jest znośny to nie końcówka odpowiedzialna jest za ustawienia tylko procesor zamykam temat