Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

rower treningowy kettler esprit

papiez4 30 Jan 2007 20:56 6348 3
    papiez4
    Level 10  
    witam!
    mam problem posiadam rowerek kettler esprit model D-59469 i mam problem wydaje mi sie ze elektronika dziala ale jednak nie zlicza mi impulsow i nie pokazuje predkosci ani przebytej drogi co to moze byc czy to cos w mechanice czy w ukladzie ??
    prosze o pomoc :cry:
    satanistik
    Level 27  
    Czy jesteś pewien że impulsy dochodzą?
    Jeżeli w układzie czujnikiem jest kontaktron (90%- powinny być tylko 2 przewody) to można to sprawdzić po przez dołączenie omomierze do tych przewodów i wolne obracanie mechanizmu do uzyskania odczytu 0Ω
    Jeżeli to nie to zaczął bym od rozebrania i poprawienia lutów bo to element narażony na drgania
    papiez4
    Level 10  
    ma pan racje do układu podłączone są 2 przewody podłączylem omomierz i wskazywał 8Ω i gdy zacząłem pedałowac na poczatku coś skakało chwilowo zero ale później nic sie nie zmieniało jak pan mysli co z tym można zrobić?? dziekuje za pomoc

Dodano po 1 [minuty]:

póżniej było juz tylko 8 Ω
    satanistik
    Level 27  
    Na końcu przewodów powinien znajdować się kontaktron – można go sprawdzić podłączając omomierz do przewodów i zbliżając do niego magnes , w tym momencie
    Omomierz powinien wskazywać 0Ω Można też spróbować zwierać przewody z jak największą częstotliwością co powinno spowodować pojawienie się zmian na wyświetlaczu.