Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

rc za "5 groszy" nie działa

30 Sty 2007 22:09 1841 20
  • Poziom 11  
    Kupilem samochód rc i chciałem go zmodernizować, wymieniłem silnik napędowy i przestał w połowie odbierać sygnał z pilota tzn. sam czasem skręca a jak jedzie przód/tył to przerywa, co się mogło zepsuć, proszę o pomoc.
  • Poziom 24  
    ja wiem co się zepsuło...
    sterowanie rc :D
    na podstawie tego co podałeś tylko tyle można powiedzieć, a wróżyć nie umiemy
    wiecej informacji podaj, schemat, zdjęcia, dokładny opis twoich przeróbek itd to wtedy może uda nam się tobie pomóc.
  • Poziom 30  
    Jak bym miał wróżyć z fusów to bym powiedział, że silnik daje za duże obciążenie albo sieje zakłócenia...
    Oczywiście jedno nie wyklucza drugiego...
    Kondensator/dioda na silniku dany...?
    To tyle jeśli chodzi o wróżby... kula zmętniała fusy wyschły... ;)
  • Poziom 11  
    właśnie diody na silniku niema, z przeróbek to tylko silnik wymienialem bo reszta to nie jest związana z odbiornikiem, i jeszcze zasilanie przerobiłem na akumulatorowe
  • Poziom 30  
    Jak chcesz żeby Ci ktoś pomógł to napisz dokładniej co zrobiłeś...
    Jaki silnik dałeś, jakie było zasilanie na początku jakie teraz dałeś... dokładnie co i jak...
    Z tego co dotychczas napisałeś to można tylko wróżyć a nikomu się jak widać nie chce...
  • Poziom 28  
    bawilem sie troche z rc i wiem ze w tych tanszych jak slaba byla bateria w zabawce to ona szalala. sprawdz baterie w pilocie i w samochodzie (to raczej nie ale sprawdzic zawsze mozna)
  • Poziom 35  
    A nie jest tak, że miałeś paluszki 1,5V a wsadziłeś akumulatorki 1,2V?
  • Poziom 10  
    Sam kiedyś chciałem zmodernizować tanie autko rc. Rozebrałem pilota a następnie na 100% poprawnie złożyłem go na nowo i przestał działać. W tych tanich modelach płytki robione są fatalnie(odlutowany rezystor w moim przypadku) także radzę sprawdzić. :-)
    A tak przy okazji to ciekawy jestem jak wymieniłeś silniczek bo zwykle są one albo trudno dostępne albo ciężko znaleźć pasujący.
  • Poziom 11  
    ja założyłem aku od nokii 3310 czyli 3,6V a silnik w nim był bez oznaczeń ale jest taki standardowy płaski, więc taki włożyłem
  • Poziom 30  
    No tak a wcześniej było przynajmniej 4 a prawdopodobnie 6x1,5V...
  • Poziom 11  
    było 4x1,5V ale mniej może przecież być
  • Poziom 10  
    Zwiększ napięcie do 6V i zobacz co się będzie działo.
  • Poziom 11  
    włoże orginalne baterie
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    maniex:) napisał:
    było 4x1,5V ale mniej może przecież być

Idąc tą drogą całość powinna chodzić na jednym paluszku. Niestety nie jest to prawda...
  • Poziom 11  
    właśnie że niebo kiedyś włożyłem 3 rozładowane do 0 paluszki i jedną nówke i śmigał, może nie tak jak z 4 ale zawsze
  • Poziom 29  
    maniex:) : Nie jest o prawda, zwiększ napięcia, a zobaczysz...
  • Poziom 27  
    Witam. Tez mam taki sam sproblem... Mam taki samochodzik subaru i wymienilem w nim silnik na duuzo mocniejszy. Z 40-50km/h bedzie... ale samochow w ogole nie reaguje na sygnal z pilota. JA mysle , ze cos moglem niechcacy zrobic z kwarcem ;/...
    Nowy pilot by to zalatwil?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    A skąd mamy to wiedzieć?
  • Poziom 30  
    Jak zmieniłeś silnik na mocniejszy a niedołożyłeś odpowiedniego tranzystora to puściłeś z dymem te maleństwa które tam siedzą...
    Ja też swego czasu bawiłem się "aparaturą" ;) z samochodu za 30zł i sterowałame nawet silnikiem klasy 600 ale na wyjściu był mosfet odpowiedniej mocy...
  • Poziom 27  
    Nie nie... o tranzystorach nie zapomnialem ;) Tylko problem w tym,ze odbiornik w ogole nie reaguje na sygnal z pilota. Nic a nic...
  • Poziom 11  
    ale mój reaguje, a jak włonczysz auto to czy sam skręca lub jedzie czy nic nie robi??