Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBwayPCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rysowanie ścierzek/połączeń między elementami

31 Sty 2007 00:15 954 4
  • Poziom 14  
    Witam

Stawiam pierwsze kroki i chceę zaprojektować płytkę pod móje urządzonko - ściągnąłem zatem EAGLE, stworzyłem nowy plik w SCHEMATICS, porozmieszczałem bramki, przerzutniki itp, ale pojawił się problem: jak mam to połączyć? Po kliknięciu na WIRE łączy mi punkty ale nie idzie zatrzymać rysowania (pomaga dopiero <stop>)

poszukałem na forum i przeczytałem TEN WĄTEK jednakze nic to mi nie wniosło mimo zastosowania się do porad tam zawartych...

kiedy chcę połączyć wyjście przerzutnika z czymś to oto co robię:

1. klik na WIRE
    2. klik na miejsce gdzie chcę zacząć
    3. klik na miejsce gdzie chce skończyć

i sądzę że powinien zakończyć a on dalej i dalej... poza tym powstałe połączenie nie jest widoczne potem na płytce - co robię źle?
  • PCBwayPCBway
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Do rysowania połączeń (jak już było to zaznaczone w podanym przez Ciebie linku) służy polecenie "NET".
  • PCBwayPCBway
  • Poziom 39  
    Witam
    Po pierwsze „wire” nie służy do rysowania połączeń, tylko jak kolega napisał „net”, a poza tym jak klikniesz na początek pinu, poprowadzisz połączenie i klikniesz na pinie, który ma połączyć, to na pewno połączenie nie będzie dalej rysowane, tylko zakończy się w miejscu kliknięcia, chyba że będzie ci się zdawało, że jest połączenie a go nie będzie (nieraz widać to na dużym powiększeniu).
    Pozdrawiam.
  • Poziom 14  
    polecenie net użyłem, klikam na końcu pinu (przy sporym zoomie) ale linia (zielona) jest rysowana nie od pinu (bordowego) tylko od kółeczka wokół pinu (zielonego) - nie chce też dojść do pinu w którym ma zakończyć tylko też w okolice obwódki i rysuje dalej...

ADDED:

Już wiem co miałem źle - ustawiłem sobie siatkę na skalę w mm... jak przestawiłem na cale to już działa :) Dziekuję za wytrwałość ze mną- pomógł daję osobie która pierwsza się odezwała :)

Temat już wyczerpany - proszę o zamknięcie
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Ustaw do testów jakiś "cywilizowany" Grid np 0.1 inch, wstaw dowolny element ze standardowych bibliotek i spróbuj połączyć. Jak to mówią "nie ma bata" żeby nie działało.