Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problem z odpalaniem komp czy czujnik indukcyjny i kondensa

31 Sty 2007 08:47 1840 15
  • Poziom 10  
    witam znalazłem ten temat ale jest już zamkniety https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic574934.html

dlatego zakładam nowy!

mój problem polega na tym że nie moge zapalic za 1 razem dopiero jak mnie ktos zaciagnie to odpali i potem moge cały dzien spokojnie jezdzic i jest git problem zaczyna sie nastepnego dnia rano....

mój problem polega na tym że cewka zapłonowa nie podaje iskry regularnie tylko tak co 6-7 obrotów rozrusznika...czy mozliwe że przez to ze siadł czujnik indukcyjny tak sie dzieje czy moze komputer pokładowy do wymiany!??

silnik to c16nz opel Vectra a aparat wyglada tak http://212.87.231.90/vu/dzialy/porady/va_zaplon.html

dziekuje z góry za wszelkie porady

pozdrawiam
  • Poziom 13  
    kolego moze to cewka lub kable
  • Poziom 10  
    kable maja ok 3 tygodni i spokojnie smigało cewke raczej wykluczam bo założyłem inna dla rozeznania i było tak samo połaczenia masow e sprawdzone i dla pewności przeczyszczone...

już mi głowa spuchła od tego a nowe części przewyzszają znacznie cene uzywanego aparatu....
  • Poziom 14  
    Witam
    Napisz coś więcej jaki to silnik.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 13  
    kiedys zalozylem nowe kable janmor czy jakos tak i tez nie bylo poprawy dopiero gdy wymienilem je jeszcze raz wszystko bylo ok

Dodano po 4 [minuty]:

chociaz czesto w oplach padaja aparaty zaplonowe
  • Poziom 26  
    Napisz może tak dla zasady co to za auto, znaczy rocznik, i takie tam.To nie dział z wróżkami. Pytasz czy to może komp, a może czujnik.A ja Ci zadam pytanie: jakie błędy odczytałeś z kompa?
    Może to i komp (w co wątpię), czujnik tez może być uszkodzony, może coś z odczytem temperatury, może ASD nie łączy, może sam aparat zapłonowy być uszkodzony...
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    czytajcie a się doczytacie
    w pierwszym poście vectra c16nz
  • Poziom 10  
    moduł zapłonowy ok 130zł czujnik indukcyjny ok 130zł razem 260zł a za 60zł znalazłem uzywany sprawny aparat zapłonowy wiec mi sie nie opłaca wymieniac tych częsci!!

pozostaje jeszcze oś takiego jak czujnik połozenia wału korbowego

albo komp bo mam mały podciek pod przednią szybą i jak solidnie pada siaczy sie delikatnie do srodka i mozliwe ze zalało kompa...;/
  • Poziom 26  
    No możliwe że trochę go mogło zalać....Co do czujnika wału, to prawdopodobnie źle by działał w całym zakresie obrotów, i zawsze, niezależnie od temperatury..Najprosciej chyba będzie jak wyjmiesz komputer, i sprawdzisz czy jest podmokły, i ew.oczyść go i styki.A czujnik może jakoś sprawdź, lub podmień.
  • Poziom 10  
    komputer jest suchutki bede dziś prawdopodobnie miał na podmiane i aparat i komputer wiec jesli na obu sprawnych rzeczach nie bedzie działało to juz zostaje kabelek za 140zł zwany czujnikeim wału korboewgo a jak nie to to już naprawde nie wiem...;/

acha co do kabli to działo sie podobnie przed jak i po wymianie wiec one na 100% odpadają!!!!
  • Poziom 26  
    Sprawdź jeszcze obwód czujnika temperatury i jego samego.A jeśli pisałeś o tym że iskra jest co 6-7 obrotów rozrusznika, to czy sprawdzałes ją bezpośrednio na cewce przed rozdzielaczem, czy na kablu którejś ze świec?
  • Poziom 10  
    datatomek napisał:
    Sprawdź jeszcze obwód czujnika temperatury i jego samego.A jeśli pisałeś o tym że iskra jest co 6-7 obrotów rozrusznika, to czy sprawdzałes ją bezpośrednio na cewce przed rozdzielaczem, czy na kablu którejś ze świec?
    tak sprawdzałem! z cewki kabel idzie do aparatu i z aparatu dopiero na swiece sprawdzałem na kablu odchodzacym od cewki! jak i na cewce tak i na aparacie ta sama częstotliwośc iskry...;( jak narazie nie jeżdze duzo ale robi sie to męczące takie zapychanie ... ale po 1 popchnieciu moge cały dzien jezdzić i ok dopiero po dluższym postoju... znów trzeba popychać..
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    mój z 91 roku niema ale np z 94 juz miały....
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    elektrit napisał:
    tak,i nazywały się X16NZ.
    Nie miał też aparatu zapłonewego i paru bajerów.

czekam na przesyłke z "nowym" aparatem jesli bedzie dalej tak samo to mozna go wykluczyc czyli moduł i czujnik indukcyjny tez ... wtedy podmienie jeszcze kompa i bedzie wiadomo (chyba) co i jak! a jelsi nie to juz sam nie wiem.... :(