Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Autoalarm Cobra - krańcówka maski berlingo

31 Sty 2007 17:36 2466 11
  • Poziom 9  
    Witam.
    Mam w samochodzie alarm Cobra zamontowany jakieś 3-4 lata temu. Niedawno, gdy zaczęły się mrozy, alarm zaczął nadmiarowo pikać. Przy włączaniu, pika dodatkowo 3 razy tak, jak gdyby nie były zamknięte któreś drzwi. A są - lampki w samochodzie są wyłączane.
    Jeśli wyłączam alarm od razu po włączeniu, to pika dodadkowo 2 razy. Natomiast jeśli trochę postoi, to wyłącza się normalnie, z 1 piknięciem.
    Drugi pilot działa tak samo...
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Zaśniedziała krańcówka maski, wyczyścić, albo wymienić na nową.
  • Poziom 9  
    Krańcówka maski znaczy czujnik otwarcia maski? Ostatnio przez chwilę jej szukałem, ale nie znalazłem i zrobiło się ciemno. Znalazłem za to urwaną taśmę masy od maski, ale dokręciłem...
    Poszukam jeszcze raz za dnia...
  • Poziom 32  
    To jeszcze napisz jaki samochód, może ma czujnik maski wbudowany w zamek.
  • Poziom 9  
    Citroen Berlingo 1.9D '00, "firmowy" alarm zastąpiony Cobrą.
  • Poziom 32  
    Czyli fabrycznego czujnika klapy nie ma, musi być dokładany...
  • Poziom 9  
    Dzięki za rady.
    Krańcówka maski jest podpięta do zaczepu maski platikowym "klipsem", który się wyrobił i prztyczek nie był zamocowany na sztywno. Zblokowałem krańcówkę na swoim miejscu kawałkiem plastikowego sztućca i wszystko gra. :)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 32  
    Ale z tego co zrozumiałem, to teraz krańcówka działa. Kolega usztywnił jej mocowanie, a nie bolec.

Tak z innej beczki, norbert.s., rzadziej się jakoś ostatnio pokazujesz, tyle roboty, czy jakaś grypka?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 32  
    Czasami trochę przerwy dobrze robi... Nabiera się dystansu i jakiegoś łagodniejszego nastawienia do ludzkiej hm... niewiedzy?

Fajny masz podpis ;)