Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Regulator napięcia a świecenie kontrolki ładowania.

baloniasty 31 Jan 2007 18:05 5820 3
 • #1
  baloniasty
  Level 2  
  Witam!

  Mam następujące pytania:
  1.Czy może zdarzyć się,że w przypadku popsutego regulatora napięcia nie będzie świeciła się kontrolka ładowania akumulatora?
  2.Czy zatarte łożyska alternatora mogą być przyczyną świecenia się kontrolki ładowania akumulatora.

  Pytania te dotyczą Seicento 899cm3.W moim samochodzie paliła się kontrolka ładowania. Byłem u mechanika,wymienił mi łóżyska alternatora i kontrolka zgasła.Ja jednak mam wrażenie,że nie wszystko jest jeszcze w porządku.Przy dużym obciążeniu akumulatora(włączone jednocześnie światła,wycieraczki,światła awaryjne i nawiew) delikatnie przygasają mi wskażniki na tablicy rozdzielczej.Czy możliwe jest,że "walnięty" jest regulator napięcia.Na pewno nie chodzi o diody,bo mostek diodowy został wymieniony razem z łożyskami???
 • #2
  Stefanek1
  Level 26  
  1. tak
  2. nie
  pozdr.
 • #3
  Qbuś
  Level 38  
  Przy takim obciążeniu jak napisałeś to normalny objaw (alternator nie wyrabia) :D :D :D
 • #4
  and61
  Level 27  
  baloniasty wrote:

  ...W moim samochodzie paliła się kontrolka ładowania. Byłem u mechanika,wymienił mi łóżyska alternatora i kontrolka zgasła.Ja jednak mam wrażenie,że nie wszystko jest jeszcze w porządku.Przy dużym obciążeniu akumulatora(włączone jednocześnie światła,wycieraczki,światła awaryjne i nawiew) delikatnie przygasają mi wskażniki na tablicy rozdzielczej.Czy możliwe jest,że "walnięty" jest regulator napięcia.Na pewno nie chodzi o diody,bo mostek diodowy został wymieniony razem z łożyskami???

  wg mnie to przyczyna świecenia komtrolki była w mostku prostowniczym, a łozyska były wyminienione dodatkowo, proponuje posprawdzać i oczyścic wszelkie połączenia masowe i sprawdzić naopięćie ładowania bez obciążenia i z obciązeniem, w mojej felicji przy wszystkich odbiornikach włączonych mam 13,0V, a bez obciązenia 13, 8V