Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

onwa mk3 piszczy przy nadawaniu

31 Sty 2007 22:22 2282 3
  • Poziom 10  
    Witam. Radio ma 11 lat i jak dotad dzialalo ok. Od niedawna piszczy przy nadawaniu... poprawialem gruszke tak jak w innych tematach bylo to opisane... i nie pomoglo. Wydaje mi sie ze to jakies kondensatory tylko nie mam pojecia które... podpowiedzcie mi... dzieki i pozdrawiam!!
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    spróbuj wymienić mikrofon w gruszce,o ile mnie pamięć nie myli jest tam wsadzony pojemnościowy,następnie sprawdź wtyczkę czy jest z nią wszystko oki.
  • Poziom 28  
    Prawdopodobnie stopień PA się wzbudza i trzeba dleikatnie przeregulować filtrami, najprościej posługując się miernikiem mocy i kręcąc na max sygnału.
  • Poziom 13  
    Wiem że kotlet sprzed kilku lat ale .... ONWA MK3 pali wkładkę elektretową w mikrofonie i trzeba ją wymieniać bo piszczysz u odbierającego. Ustawienia i inne takie tam działania NIC nie dają szkoda dywagować bo strata czasu. Tylko wymiana wkładki mikrofonu koszt 1 zł . Jeśli ma ktoś sensowne rozwiązanie problemu (a nie domysły za które dziękuję) i naprawił to radio że nie piszczy przez dłuższy czas to proszę o napisanie - bardzo mi zależy .
    Użytkuję to radio ponad!!! 12 lat i jestem po wymianie około do 10 wkładek. Trochę mnie to już wkurza a teraz pali coraz częściej. Jeśli naprawiłeś taką przypadłość opisz proszę jak to zrobić.
    Pozdrawiam