Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

enigmatyczne działanie kodowanych samochodówek

TheMonter 13 Wrz 2003 01:47 2635 3
  • #1 13 Wrz 2003 01:47
    TheMonter
    Poziom 17  

Witam,
    Mam pewien dziwny pomysl, na razie raczkujacy. Proszę o kontakt ludzi mogący mnie wspomóc odrobiną wiedzy. Mianowicie interesuje mnie zasada wbijania kodu do radia.
    -ile razy średnio można to błędnie zrobić?
    -czy jest coś takiego jak reset procesora w przypadku kilku nieudanych prób?

Najlepiej gdyby ktoś opisał to na jakimś konkretnym popularnym modelu.
    Mile widziane info na maila themonter(malpa)o2.pl

0 3
  • #2 13 Wrz 2003 09:32
    orion
    Poziom 23  

daj se spokój z tym pomysłem w 99% radyjek ilość żle wprowadzonych kodów zapisuje w pamięci eeprom i przez reset tego nie skasujesz pozostaje ci ten 1 % w któtym Twój pomysł wypali

0
  • #3 13 Wrz 2003 10:34
    TheMonter
    Poziom 17  

Dobra, dzięki za odpowiedź, chba jednak nie wypali coś takiego skoro jest to do eproma walone.

Pozdrawiam

0
  • #4 13 Wrz 2003 12:20
    SlaweK
    Poziom 43  

Jest to realizowane bardzo różnie. Zależnie od widzimisię programisty. Mógłbym pisać kilkanaście sposobów. Z zasady złe wpisania kodu są zliczane i zapisywane w pamięci eeprom (elektrycznie kasowalnej) bądź zewnętrznej bądź to w pamieci procesora. Przypadek o którym kolega wspomniał jest nader rzadki, gdzie zlicznie jest w pamięci statycznej RAM podtrzymywanej wysokiej pojemnosci kondensatorem bądź baterią.
    Chyba wiem co masz na myśli. Poszukaj informacji o rozkodowaniu VW Gamma 3 Philips i niektórych Clarionów, bodaj Sanyo jeszcze miało coś takiego. Po złym wpisaniu kodu radio blokuje się na różny czas. Np. stary Ford ma tylko 3 próby a potem jest blokada, w nowszych jest z reguły 10 ale po złym kodzie masz Wait 30, Wait 1h a w najnowszych jest 10 + 3 ukryte a potem totalna blokada Lock13. Były pomysły ukladów które wklepują kody po kolei (patrz Gamma3) i po każdej próbie resetują ltzw licznik błędów lub nim procesor zapisze błąd w pamięci dają mu reset. Ale okazuje się że nie tędy droga. Są lepsze i prostsze metody. Lepiej dopracować programator by szybko wpiąć się do radia i odczytać zawartość komórek kodu i licznika błędu, ew poprawić tylko to co trzeba. Porobić notatki by szybko odnaleść dane. Są jeszcze inne metody ale wymagają sporej praktyki i nakładu pieniędzy.

SławeK

0