Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

JBL755.6 Czy to dobry piec do zalisenia całego systemu???

Toxias 01 Feb 2007 00:48 3273 36
    Toxias
    Level 11  
    Mam takie pytanie. Od godziny siedzę tu na forum i szukam przeglądarką czegoś na temat tego wzmacniacza JBL 755.6.
    http://www.jbl.com.pl/apps/katalog/tekst.jsp?place=jbl_b3&news_id=443
    I okazuje się że to była strata czasu bo nic konkretnego o nim nie znalazłem.
    Czy Ktoś w ogóle takiego używa. Jestem bardzo napalony na jego zakup tak jak tu stoję.

tryby pracy (kanały)
    6/5/4/3
    moc przy połączeniu zmostkowanym
    2 x 150 W + 260 W
    moc RMS, 4 Ohm
    4 x 50 W + 2 x 75 W
    moc RMS, 2 Ohm
    4 x 75 W + 2 x 130 W
    THD
    0,03%
    stosunek sygnał/szum
    > 100 dB
    pasmo przenoszenia
    10 Hz - 40 kHz
    zwrotnica aktywna
    32-320 Hz
    ustawienia zwrotnicy
    LP/HP/wyłączony
    nachylenie zboczy zwrotnicy
    12 dB/okt
    czułość wejściowa
    250 mV - 6 V
    wymiary
    475 x 313 x 60 mm

Miałby zasilić:
    Zestaw przedni Infiniti 6510cs
    http://www.jbl.com.pl/apps/katalog/tekst.jsp?place=jbl_b3&news_id=558
    tylni taki sam Infiniti 6510cs
    Lub zamiast infiniti te jbl 2ohmowe może więcej wyciągną??
    http://www.jbl.com.pl/apps/katalog/tekst.jsp?place=jbl_b3&news_id=93
    I jakąś skrzynie z Infiniti albo Jbl 1200wat, 2 cewkową po 2ohm, gdyż tak myślę że ten wzmacniacz ma 2x130rms dla 2Ohm i to lepsze rozwiązanie niż zmostkować go dla z 2x75rms dla 1x4ohm. Sami osądździe i mi pomóżcie proszę. Teraz miałem sprzęt carpower hertz i tube jbl ctx3000
    Chcę wskoczyć na kolejny poziom, ale nei za wysoko.
    Doradźcie co Wiecie przede wszystkim o wzmacniaczu reszta mniej ważna.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    DrumAnDBass
    Level 20  
    Nie znam tego wzmacniacza nie slyszalem wiele 6kanalowek ale wiem ze wiekszosc boryka sie z slabym napedem na suba. Dobra 6kanalowka to spory wydatek wiec na Twoim miejscu nie bawilbym sie w to tylko poszukal dwoch dobrych 2kanalowek lub 2kanaly + monoblock. moim zdaniem nie oplaca sie zasilac tylu z wzamcniacza. Pod radiem tyl zagra wystarczajaco dla pasazerow tylnej kanapy dla ktorych jest przeznaczony. Sprzodu gra muzyka ;)Ile chcesz wydac?
    crazy_88
    Level 42  
    no wlasnie dobrze ci kolega wyzej mowi , mozesz takze kupic porzadna 4 kanalowke ktora zasili ci suba i przody
    Toxias
    Level 11  
    Na wzmacniacz jeśli byłby to ten 6 kanałowy spokojnie wydać mogę 1000zł i za tyle go oferuje hurtownia we wrocławiu.
    Ale za nic w świecie nie będe podłaczał jakich kolwiek głosników pod radio wczesniej miałem taki system i nie dało się nawet podkręcić radia na max vol. gdyż radio tworzy wtedy straszne zakłucenia i to tylko wszystko psuje nawet jak z przodu grało dobrze to tył by srał i pierdział. Wolałbym inne rady.
    To nie ma grać głosno tylko mieć dobrą jakość dzwieku i styl.
    Radio mam sony gt610u

Dodano po 3 [minuty]:

Teraz mam 4 kanałowy carpower i własnie chcę się go pozbyć na rzecz czegoś z wyższej półki a sub zalsila mi sony xplode xs15002 też muszę się go pozbyć. Ktoś mi mówił że na tym forum ludzie śię znają na markowym sprzęcie. dlatego napisałem.
    DrumAnDBass
    Level 20  
    Wywal ten system w tyle. jesli juz koniecznie sie przy nim upierasz to go zostaw i pusc pod radiem. Jesli jest dobrze wyciszony i przod dobrze ustawiony mozesz krecic na maxa i nic nie bedzie sie dzialo. Sam mam oryginalne 10 wtle i czasem (odpowiednio ustawione filtry na radiu...) gdy ktos jedzie w tyle podkrecam (ewentualnie jak ladnie poprosi) fader i sluza jako realfill. Czyli delikatne podkreslenie zakraglenie dzwieku wiecej nie. Tyl ma byc dla ludzi w tyle i sprzodu ma byc jak najmniej slyszalny (najlepiej wogole) wtedy to ma sens. Tak na marginesie to system odesperowany nie ma nic do szukania w tylnej czescie auta... Ewentualnie maloe coaxy lub jakies midbassy...
    tplewa
    Level 39  
    O czyli masz juz jakies doswiadczenia ze sprzetem ;) nie koniecznie one musza byc mile - wychodzi to nawet na plus :)

Quote:

To nie ma grać głosno tylko mieć dobrą jakość dzwieku i styl.

Widzisz problem w tym ze JBL daleko nie odstaje od Buszmenow itp. Niestety odkad firmy typu JBL, Sony itp. zaczely walczyc o klienta - waznym priorytetem stala sie cena, wiec produkcja w chinach i maksymalne obnizejnie kosztow. Niestety realia sa takie ze dobre elementy sa drogie i nie da sie wyprodukowac tanio dobrego wzmacniacza.

W tym przedziale cenowym raczej o 6 kanalach mozna zapomniec. Przy skromnym budzecie lepiej pchac sie w rozwiazanie sub + przod, bo dosc trudno bedzie zmiescic sie w podanej kwocie.

Napisz moze cos wiecej o posiadanym sprzecie tzn. jakie glosniki, czy zrobiony dobrze przod (wytlumienie, panele itp.), jak wyglada u ciebie sprawa zasilania (przekroj przewodow, kondensatro itp.)

Tak samo dosc istotna jest muzyka jaka preferujesz, czy szukac wzmacniacza grajacego cieplo i neutrealnie, czy jakiegos ktory doda troche agresji...
    DrumAnDBass
    Level 20  
    Wogole w jakim aucie to bedzie montowane?
    Toxias
    Level 11  
    Mitsubishi colt 97rok, ja po prostu robei gruntowną wymiane sprzetu za zdany semestr na pwr wroc. Wszystkie miejsca na głosniki juz są. Tylko zasilający label będe musiał wymienić i tu pytanie jakiej grubości?? i jakiej firmy gdzie kupić we wrocłąwiu albo na allegro. pisze z uczelni kompa zaraz mam egzamin z wykreślnej
    tplewa
    Level 39  
    Przekroj zalezy od wzmacniaczy jakie sie da, wzmacniacze nalezy dobrac pod glosniki. Sztuka to odpowiednie zgranie calego sprzetu, tak aby to ladnie zagralo... Wiec potrzebne sa wszystkie informacje tzn. co planujesz zmienic w glosnikach itp. Inaczej to nie ma sensu bo wydasz kase, a efekt moze byc nijaki...
    DrumAnDBass
    Level 20  
    Nie duzo auto... po cholere ci wogole cos w tyle?! Moim zdaniem bezsens! Moze sie pozbedziesz tego zestawu i dolozysz do wzmacniacza(-czow).
    Wygluszyles odpowiednio drzwi przednie?
    Trudno podac przekroj kabla niewiedzac jeszcze jaki bedziesz mial wzmacniacz ;)
    Ale mozna przyjac ze 20kwadrat bedzie odpowiedni...
    Toxias
    Level 11  
    Musze uciekać na egzamin. Nie mam jeszcze kondensatora głosniki przód to hertz dieci dsk i tył żółte phonocary. kabele z zestawu Caliber bardzo cienkie dzisiaj przyjdą z alegro poczwórne chinche Impact seri HQ. Ja nie jestem bogaty ale nie brakuje mi aż tak dużo kasy na razie i tak będzie zamontowany tylko przód bo nei mam 500 zł na tył. I jaki przód wziaść JBL czy Infinity w EXTREME CAR AUDIO WROCŁAW ONI tego używają i nie mówią że to buszmeny a w gazetach i telewizji ich pokazują to już nie wiem bo dzwoniłem do nich cały sprzęt z radiem to będzie 3,5tyś zł. spadam juz 11;50

Dodano po 1 [minuty]:

gdzie kupic taki 20kwadrat jakiejs dobrej firmy np dietz

Dodano po 56 [sekundy]:

jeszcze sie zastanowie czy ten tył wogóle bedzie no to mozna zrobic z tego 6 kanałowego zmostkowanie 4 kanałoów na przód i 2 na skrzynie basu nie musi byc duzo słucham rance house club dance hity itp
    DrumAnDBass
    Level 20  
    To zlamania piora;)

Tyl mozesz sobie spoookojnie odpuscic.
    W cenie okolo 500 masz troche juz do wyboru. Tym bardziej ze jestes na takim progu ze warto dobrze poszukac ewentualnie dolozyc stowe lub dwie i kupic cos naprawde milego. Ja nie jestem przekonany do jbl/infinity i to ze extreme car audio tego uzywa nie jest dla mnie zadnym argumentem. Wielka machina marketingu tez macza w tym swoje palce...

Dodano po 1 [minuty]:

Najlepiej podaj caly budzet i cos sie pewnie wymysli.
    tplewa
    Level 39  
    o w morde 3.5k zl za co ??? Co do reklam itp. to dobre firmy tego nie potrzebuja, maja swoja renome wiec nie musza pchac sie na sile do TV i gazet.

Hertze najtansze za 300zl, tyl mowiz ze 500zl o qrde ciekawe ile policzyli za te Hertze. Narazie przystopuj bo mozesz niezle wtopic z ta firma, szkoda twojej kasy. Z 3.5k zl mozna zlozyc bardzo sympatyczny zestaw - a nie takie gonioty jak chca ci wcisnac...

Dodano po 35 [minuty]:

Hmm mialem tego nie pisac ale o Extreme Car Audio byl kiedys pewien temat, niestety nie ma go juz z przyczyn technicznych - padlo forum, a ludzie od hostingu zaniedbali archiwizacje.
    Teraz toczy sie podobny temat i w/w firma zostala przypomniana:

http://www.audiocar.pl/forum/viewtopic.php?t=546

Wiec zastanow sie mocno. Wymien dokladnie co masz na stanie (bo sie troche pogubilem), oraz jaka ma isc na to kwota. Napewno wymysli sie jakis fajny system...
    qstosz
    VIP Meritorious for electroda.pl
    na przód 300?!
    a na tył 500?!!?
    paranoja
    tplewa
    Level 39  
    no dokladnie to samo bylo na forum...
    Warto poczytac jaki to profesjonalizm mozna spotkac w niektorych firmach i to za gruba kase...
    Toxias
    Level 11  
    A więc. 3,5k licząc od kabli przez radio i kondensator i pierdoły.

Narazie mam:
    Radio Sony GT610USB jestem w nim zakochany miodzio = 640zł
    Czytnik kart SD takeMS = 19zł
    Karta SD Kingston 2gb = 100zł
    Wzmacniacz 4 kanały - Carpower HPB-604 700W = tanio 400zł nowy ;)
    Wzmacniacz 2 kanały - Sony Xplode XM-1502SX 380RMS dla 4ohm = 300zł Używany bardzo porysowany
    Głośniki przód Hertz DSK 165 odseparowany = 269zł
    Głośniki tył Phonocar Yline Super flat z gwizdkami = 150z
    Kable łosnikowe CALIBER CS SILVER 2x2,5mm przód i tył chyba 12metrów = 100zł
    Tuba JBL CTX 300 = używana 300zł dawno temu
    Kabel 4xRCA Impact car audio = 60zł
    Tyle narazie pamiętam zaraz napisze co wymienić.

I JEDNO ALE!!! GŁOŚNIKI PRZEDNIE NIE MOGĄ MIEĆ GŁĘBSZEGO MONTAŻU NIŻ HERTZE GDYZ SZYBKA SIĘ NIE ZNIŻY!

Dodano po 27 [minuty]:

A Chciałbym sprzedać te 2 wzmacniacze i kupić jeden marki którą mimo wszystko będę szanował JBL GTO755.6 na którego wydam 1000zł i ani grosza więcej. Oraz sprzedać przód i tył i Kupić jeden zestaw na przód do 430zł np Te Infiniti 6510sc gdyż ładnie grają i się zmieszczą w płytkich drzwiach np CARPOWER CBR165 by się nie zmieściły.
    I muszę kupić nowe kable 10m 20mm kwadrat masa i minus. to wszystko Kiedys podłącze cos słabego na tył

Dodano po 3 [minuty]:

Ale nie wiem czy to dobre wybory akjcja jest precyzyjna jestem studentem i na wzmacniacz mam tylko 1000zł a na zestaw przód 430zł
    tplewa
    Level 39  
    hmm ja bym zrobil tak...

sprzedac:

Carpower HPB-604
    Sony Xplode XM-1502SX
    Hertz DSK 165
    Phonocar Yline Super flat
    Tuba JBL CTX 300

Podarowac sobie 6 kanalow bo aby to zrobic na tylu kanalach ok to trzeba duzo kasy.

Kupic wzmacniacz 4 kanaly np. za 1200zl jest μ-Dimension RM V41 = ostatnio hit i chyba nie ma konkurentow w tej cenie.

Co do glosnikow przednich jak wlazly te Hertz-e to i inne wejda, no moze poza DLS R6A - ale napewno mozna pomyslec o czyms co zagra znacznie lepiej i bedzie sobie mozna tyl odpuscic. Wszystko zalezy ile bys kasy odzyskal - ale moze i cos fajniejszego sie znajdzie niz Infinity...

Co myslisz o takim rozwiazaniu ??
    Toxias
    Level 11  
    Nie znam tych firm bo wogóle nie znam się zbytnio na rzeczy więc nie wiem nawet gdzie to kupic. Mam niezłe zniżki w Hornhagen we Wrocławiu no ale ono mają tylko wybrane marki
    tplewa
    Level 39  
    O zakup sie nie martw bo to nie problem. W sumie w Wroclawiu niewiele jest, sam jak szualem sprzetu do siebie to pierwszy byl Wroclaw niby byli przedstawiciele u-D ale nic nie mieli na stanie. Narazie lepiej skupic sie nad doborem sprzetu. Co do upustow to jak jestes obrotny zawsze mozesz sie potargowac i uzyskac upust w innych firmach. Jak mozesz wez i zmierz jaka glosnik moze miec maksymalna glebokosc.
    Toxias
    Level 11  
    teraz nie zmierze bo trzeba by rozkręcać całe drzwi. ale dokładnie tyle ile ma Hertz bo on juz na szybie sie opiera prawie
    tplewa
    Level 39  
    to teraz musisz zgromadzic srodki i zastanowic sie jak chcesz podzielic kwote
    tnz. ile na glosniki ile na wzmacniacz. Bedzie mozna wtedy pokombinowac z roznymi zestawami.
    Toxias
    Level 11  
    A Gdzie w Polsce można kupic wzmacniacz AXON c609 5 kanałowy i w jakiej cenie??
    qstosz
    VIP Meritorious for electroda.pl
    znów aż tyle kanałów??
    po co?
    DrumAnDBass
    Level 20  
    Dokladnie to samo chcialem napisac :D
    tplewa
    Level 39  
    Toxias naprawde daruj sobie te kanaly, za taka kwote trudno dorwac cos fajnego z dwoma kanalami nie mowiac o tylu. Bezsensownie wydasz kase - choc to twoje pieniedze i masz do tego prawo.

Takie rozwiazanie jak proponujesz nie zagra rewelacyjnie, za to jak sie dobrze pokombinuje to mozna zrobic bardzo przyzwoity sytem przedni z ktorego bedziesz napewno zadowolony. Osobiscie w CA pcham owiele wieksze kwoty i mimo to nie decyduje sie na bardziej rozbudowany system bo nie ma sensu, wole wszystko przemyslec i wycisnac maksa z kazdej zlotowki. Moze kiedys zdecyduje sie na system aktywny 3-way ale to juz droga zabawa i narazie sobie odpuszczam...
    Toxias
    Level 11  
    Odrazu zanzaczam niepodoba mi sie granei tylko z przodu teraz na próbe odłaczyłem tył i jest beznadziejni edla mnei to nei audio bez dzwięku z każdej strony ;)

Skori tak mówicie to ok nei musi grac ładnei ma meic 5 kanałów i gdzie mzona kupic w polsce axtona jak nei mozna to jade do neimiec po neigo

Dodano po 13 [minuty]:

co to jest system aktywny i pasywny
    ???????????????

Dodano po 2 [minuty]:

ja nie wiem jak Wy możecie słuchać tylko z przedniego systemu tak jakąś mi czegos brakuje
    tplewa
    Level 39  
    to posluchaj dobrej instalacji, u ciebie w aucie widocznie zle jest to wszystko zrealizowane i nie masz czegos takiego o czym sie mowi scena. Zapewno dzwiek "przyklejony jest do glosnikow", a chodzi wlasnie o to aby zrealizowac ta scene i wcale nie potrzeba do tego 4 glosnikow. Powiem ci ze mialem kiku znajomych z takim podejsciem i jak sie u nich w aucie zrobilo budzetowke to stwierdzenie bylo zawsze jedno - nie slyszeli takiego efektu nawet w domu na "swoich super sprzetach hi-fi". Zazwyczaj szczeka idzie mocno do dolu jak sie poslucha dobrze zrobionej instalacji.

Dodano po 3 [minuty]:

W systemie aktywnym cale pasmo dzielone jest za pomoca elektroniki moze to byc jakis procesor DSP lub nawet zwrotnica aktywna wykonana na wzmacniaczach operacyjnych. W takim rozwiazaniu kazdy glosnik(glosniki), (wysysokotonowy,sredniotonowy itd.) zasilany jest z osobnego kanalu wzmacniacza(wzmacniaczy).

W systemie pasywnym uzywasz zwrotnic czyli filtrow RLC...

Dodano po 8 [minuty]:

i jeszcze jedno - w Car Audio sztuka jest wlasnie odpowiednie dobranie sprzetu tzn. wzmacniacze, glosniki, jednostka sterujaca itp. tak aby razem polaczone stworzylo idealna harmonie. Duzo osob dziala na zasadzie kupuje jakies glosniki, potem ma ograniczony budzet i kupuje pierwszy lepszy wzmacniacz. Efekt jest taki ze nie jest to wszystko zgrane i robi sie wlasnie kiepski efekt (czegos brakuje w tej muzyce). Taka sama pomylke mozna zrobic nawet za ogromne pieniadze jak sie wszystko zele posklada moga i topowe glosniki Focal-a, Morel, Brax zagrac tak badziewnie ze czlowiek sie zalamie. Grunt to wszystko dobrze zaplanowac i wykonac...
    Toxias
    Level 11  
    http://www.acr.ch/shop/index.php?sid=1170607342122223145&itemno=C609&aid=135&cf=itc
    Co myślicie o tym może byc???

Dodano po 2 [minuty]:

moge go zamówic bo mój wujek mieszka w tym miescie w którym jest sklep Hagen moze być??

Dodano po 1 [minuty]:

No kór.. sorty ale słyszałem że AXTONY to klasyk i ponoć są super od starych wyjadaczy więc jak powiecie że znowu ten tez jest do dupy to mzoe odrazu napiszcie co nie jest tylko nei chce boshmana plis
    tplewa
    Level 39  
    kombinujesz kombinujesz...

Nie wiem czy Axton jest klasykiem, sam nie mialem okazji tego sprzetu sluchac. Opinie ludzi sa rozne, czy prawdziwe - nie wiem... Tak samo nie wiem kogo nazywasz starym wyjadaczem ;)

na audiocar.pl widze ze nikt tam nie odpowiedzial, a siedza tam naprawde wyjadacze majacy w dodatku osiagniecia w zawodach Car Audio (nie tylko w Polsce). Tutaj na forum jest rozny poziom od total-kiszka do troche bardziej rozwinietych instalacji, nieraz zagladnie tu tez kilku "wyjadaczy" wiec rozne opinie mozesz uslyszec. Fascynacje sprzetem typu CarPower i tanie Hertz-e masz juz za soba i lepiej isc do przodu niz sie cofac lub zostac na podobnym poziomie. Narazie caly czas kombinujesz od dupy strony i nie wroze temu przedsiewzieciu jakis dobrych wynikow. Postaraj sie ugadac na audiocar z kims z wrocka, posluchasz autka i ocenisz czy warto pchac sie w obrany przez siebie kierunek czy posluchac kogos kto ma w tym doswiadczenie.