Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wywalający sie win XP na dysku ATA płyta z SATA

01 Lut 2007 08:24 1215 9
  • Poziom 10  
    Witam

Problem jest z wywalającym sie windowsem XP podczas instalacji. Spotkałem sie z tym wcześniej przy instalacji XP na kompie z dyskiem SATA i cd-romem na IDe. Wyskakiwał niebieski ekran z błędem krytycznym i koniec ( problem też był z kopiowaniem sterów do SATA z dyskietki, no ale po 30 formatach dyskietki i ponownym skopiowaniu sterów jakoś poszło, nie sądze żeby to był problem z flopem albo dyskietką na innych kompach działała i flop też) , ale za którymś razem sie udało i cyka. Teraz na dniach kupiłem sobie nowe bebechy ale brakowało mi na dysk SATA, więc podłączyłem starą baracude na IDE ATA no i teraz to kompletnie kaplica , wywalało instalacje (niebieski ekran że trzeba kompa wyłączyć bo sie może rozwalić) za każdym razem najpierw po formacie dysku przed kopiowaniem plików albo zaraz po tym przed restartem :( .Po jakimś 25 podejścu w końcu udało sie zainstalować ( w trakcie kopiowania nie mogło skopiować jakis ok 10 plików no ale wkońcu sie udało) . No ale co z tego jak co chwile nieważne co nie zrobiłem zainstalowałem czy włączyłem restart kompa. I już niestety nie udało mi sie drugi raz zainstalować XP :( Płyta gigabyte M55s AM2 1GB ramu 2*512 533 w dualu czy to może być problem jakis związany z tym że mam jedno złącze IDE i na jednej szelce jest dysk i cd-rom ? Na żadnym SATA nie mam nic podłączone ?

pozdrawiam
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Sprawdź pod jaką taśme jest podłączony twój dysk. Ilu żyłowy jest?
  • Poziom 10  
    ta szybsza szelka nowa razem z płytą dostałem to napewno jest sprawna

Dodano po 4 [minuty]:

testowanie RAM-u odpada bo najpierw musiał bym XP mieć zainstalowanego a nikt ze znajomych nie ma płyty z ramem DDR II :(
  • Poziom 11  
    przepnij IDE na 2 i sprawdz, dobrze by było aby cd i hdd były na oddzielnych taśmach
  • Użytkownik usunął konto  
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    kozi__jones, zobowiązuję kolegę do poprawienia błędów w dotychczasowych postach i do takiego przeredagowania pierwszego z nich, aby był napisany PO POLSKU. Proszę się posłużyć umiejętnością zapisywania swoich myśli przy pomocy wielu poprawnie zbudowanych zdań, używania znaków przestankowych, rozpoczynania zdań od dużych liter, itp. Poprawek proszę dokonać PRZED napisaniem kolejnego postu. Jeżeli kolega nie dokona tego, to otrzyma karę regulaminową a cały wątek wyląduje w koszu na śmieci.
  • Poziom 10  
    Problem rozwiązany :)
    Okazało sie że ram który kupiłem (DDR II 2*512 w dualu) jest źle dobrany i obie kości nie współpracują ze sobą . Wystarczyło tylko wyjąć jedną kość i wszystkie problemy jak rękom odjął :)

Proszę nie robić sobie żartów! Ponawiając pisanie z błedami kolega naprasza się o ukaranie.
    [jankolo]