Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Domofon z dwoma panelami - na końce korytarza, integracja z

01 Lut 2007 12:39 2093 3
  • Poziom 16  
    Witam. Chcę wykonać na obiekcie kontrolę dostępu - do zabezpieczenia drzwi wejściowe na korytarz, z obu stron... Ponieważ jest to również droga ewakuacji przywiduję elektrozaczepy rewersyjne,przyciski wyjścia awaryjne na "wejściu",(elektromagnesy odpadają - musiał bym dokładać czytniki albo przyciski wyjścia i przyciski awaryjnego wyjścia od wewnątrz strefy dostępu a tak - zostanie klamka) (KD najprawdopodobniej będzie na sprzęcie ROGER-a, zarządzalna system RACS, kontrolery z czytnikiem zblizeniowym i klawiaturą, zastanawiam się nad tym, czy nie zrobić zasilania bez podtrzymania akumulatorem - na wypadek ewakuacji - wyłączenie zasilania otworzy drzwi. Do pełni szczęścia brakuje mi tylko układu komunikacji ( klient bez kodu/karty pod drzwiami, widok - monitoring CCTV(na DV-r VDRS ALNET-u na kompie PC), jest możliwość sterowania zamkiem z kompa - system ten ma wejścia i wyjścia - odpowiednia karta rozszerzeń, ale nie ma możliwości wywołania oraz rozmowy. Zastanawiam więc się nad prostym domofonem z dwona panelami, z rozróżnieniem - tonem itp - drzwi, z których jest wywołanie. Czy ktoś mógł by mi takie coś polecić? Wydaje mi się, że zintegrowanie tych 3 systemów plus dodatkowe możliwości np. czasowe odblokowywanie drzwi itp - okna czasowe lub podwójny kod/karta, sterowanie wyjściami z PC - VDRS lub RACS, otwieranie drzwi przyciskami unifonu (co kto woli) pozwoli na w miarę dobrą obsługę przejść. Zarządzanie z kompa PC (np. dyżurka ochrony obiektu) możliwość pracy systemu samodzielnie - w razie usterki kompa. Szczerze mówiąc nie spotkałem systemu, który integrował by wszystkie trzy wyzej wymienione. Może coś przeoczyłem?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • OptexOptex
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Witam!
    Każdy producent domofonów ma w swojej ofercie takie przystawki. Zasada działania jest taka że otwiera zaczep ten przy którym zaczepie było wywołanie. Producenci różnie te przystawki nazywają np. Cyfral nazywa komutator, Laskomex moduł bramowy, Urmet przekaźnikiem itd.
    pozdrawiam
    Piotrek
  • OptexOptex
  • Poziom 16  
    embros napisał:
    Witam!
    Każdy producent domofonów ma w swojej ofercie takie przystawki. Zasada działania jest taka że otwiera zaczep ten przy którym zaczepie było wywołanie. Producenci różnie te przystawki nazywają np. Cyfral nazywa komutator, Laskomex moduł bramowy, Urmet przekaźnikiem itd.
    pozdrawiam
    Piotrek

Dzięki za informację, tak na marginesie - problem ten pojawia się przy np, bramie plus drzwi wejściowe do budynku. Będę jeszcze musiał pomyśleć nad prostą metodą otwierania zdalnie drzwi nie tylko po wywołaniu.( z unifonu nie otworze - musi być wywołanie...) problem niby prosty ale analizuję wszystkie warianty i możliwości kombinacji.
  • Poziom 24  
    Witam!
    Możesz zrównoleglić przycisk wywołania z kasety.
    pozdrawiam
    Piotrek