Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Clio Sport 2.0 16v nie schodzi z obrotow.

chrisro 01 Feb 2007 15:39 4033 6
Texa Poland
    chrisro
    Level 13  
    Witam!
    Posiadam autko clio 2.0 16v z roku 2000. Przywiozlem z niemiec z taka usterka, ze czy cieply czy zimny nie schodzi z obrotow. trzyma miedzy 2500 a 3000. Dodatkowo silnik pracuje jakby na 3 cylindry. Przepustnica po zdjeciu dolotu widac ze jest czysciutka i domyka sie do konca choc KTS pokazuje na biegu jalowym okolo 7 stopni otwarcia. W sterowniku silnika brak jakichkolwiek bledow. Prosze o jakies porady gdzie zajrzec.

dzieki
    Krzys
  • Texa Poland
    grzebacz
    Level 21  
    niech gościu od kts-a zrobi adaptacje,ktoś mył przepustnice...
    podciśnienia szczelne?
  • Texa Poland
    chrisro
    Level 13  
    Tak sie sklada, ze mam tego KTSa w garazu. Mozesz podpowiedziec jak zaadaptowac?
    Przepustnica byla raczej myta, bo jest bardzo czysta.

Krzys
    grzebacz
    Level 21  
    musisz zobaczyć kąt otwarcia rzeczywisty i wymagany,zmienić wpisując kod odpowiedni kts-em nie robiłem w clio lecz clipem.
    User removed account
    User removed account  
    ROGAL21
    Level 2  
    Wiatm miałem ten sam problem w sporcie rozebrałem przepustnice i chciaz była czysta wyczyściłem przepustnice bardzo dokładnie i tak wymieniłem uszczelkę przepustnicy była uszkodzona i dodatkowo sprwdziłem w serwisie błędy itp był lepiej ale czasami się zawiesza więc zostaje tylko silniczek kroczkowy zamówiłem i czekam i dodatkowo znalazłem na forum jeszcze coś co może się przydać
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic410781.html
    twingo
    Level 17  
    Spróbuj krokowy przez noc namoczyć w WD-40. Potem dobrze go wytrząść z syfków i do auta. Przed odpaleniem silnika trzeba odczekać na wł. stacyjce 3 minuty.