Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Domofon - projekt. Szukam schematu z dwoma unifonami.

01 Lut 2007 18:56 3655 12
  • Poziom 10  
    witam przejrzalam chyba cala elektrode i nic . szukam schematu kompletnego domofonu z dwoma unifonami pomiedzy ktorymi mozna rozmawiac i oczywiscie kasety zewnetrznej dla 2 abonentow. dziekuje

Acha prosze nie pisac ze tego nieda sie zrobic lub lepiej kupic gotowe urzadzenie. to bedzie moj pierwszy projekt :)
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Po pierwsze musisz zdecydować się dla jakiej lini przewodowej chcesz to zrobić.Jeżeli ma być to tradycyjna metoda to linia 5-cio przewodowa .1.wywołanie/dzwonek/ 2.mkrofon 3.słuchawka.4.masa.5.otwieranie elekrozaczepu.Jeżeli chcesz się pobawić w linię tylko dwu przwodową to wejdź na stronę www.cyfral.pl ...serwis..schematy...i tam masz co się znajduje w kasecie a co w unifonie.
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 17  
    Witam
    Coś mi się zdaje, że schematu to tam nie znajdziesz.
    pozdrawiam
  • Poziom 27  
    andM a weszłeś na tą stronę ,właśnie są tam schematy.Nie rozumiem takich postów.
  • Poziom 10  
    Witam. Jaka linia jest lepsza 2 czy 6 przewodowa ? bede sie tego trzymac?

Odwiedzilam strone i rzeczywiscie sa tam schematy :) jednak moja wiedza na temat domofonow jest mala :( i nie wiem co mi jest potrzebne:

1. otwarcie furtki
    2.kaseta zewnetrzna z 2 abonentami
    3. mozliwosc rozmowy pomiedzy 2 abonentami (budynki na jednym placu oddalone o 70m) tylko zeby w kasecie zewnetrznej nie bylo slychac rozmowy . dziekuje za pomoc. Princessa.
  • Pomocny post
    Warunkowo odblokowany
    Witam jestem serwisantem i jednocześnie instalatorem systemów domofonowych,cyfral odradzam w razie niepowodzenia bardzo ciężko jest znaleźć usterkę.Jeśli chcesz zrobić to sama polecam tradycyjną instalację wieloprzewodową 5-cio przewodową.Samodzielne wykonanie elektroniki interkomowej jak je nazywamy jest bardzo trudne tym bardziej dla początkujących.Polecam ci niezawodne systemy łódzkiej firmy laskomex.Obecnie nie mam skanera więc nie mam możliwości dołączenia schematów zapraszam na stronkę producenta www.laskomex.com.pl
  • Poziom 10  
    czyli instalacja 5-6 przewodowa jest lepsza od 2 przewodowej (prostsza w serwisie) tak wywnioskowałam z postu PROFEK1.

Ok wiec juz wiem że ma to być 5 przewodów teraz do pełni szczęścia potrzebuję tylko schematów :) Życze miłego dnia Princessa
  • Warunkowo odblokowany
    Witay moje zdanie jest właśnie takie,jeśli uzbroisz sie w cierpliwość to postaram sie w tym tygodniu załączyć jakiś schemat.Kończy mi sie urlop i jak wrócę do pracy to poszukam w archiwum firmowe.
  • Poziom 10  
    pozostaje mi tylko czekać na schematy. niestety okazuje sie ze temat domofony jest tematem "tabu" ciężko jest znaleść cokolwiek na ten temat a jeśli już to tylko schemat połączenia centralki itd. Życzę udanego urlopu. Pozdrawiam wszystkich Princessa
  • Pomocny post
    Warunkowo odblokowany
    Witam po długiej nieobecności,nie dziw się że nie ma schematów to sa urządzenia chronione patentem i w brew pozorom jest duża konkurencja,zdarzają sie nawet procesy o plagiat.Zgodnie z obietnicą mam schemat elektryczny płytki elektroniki z interkomem jednak mogę wysłać ci go tylko na prv. mój to profek16(malpa)wp.pl Przepraszam innych użytkowników portalu ale to sa poufne dane.
  • Poziom 1  
    A ja jestem pewny, e schematy są
    moŻe trzeba tylko zmodernizować
    POZDRAWIAM
  • Poziom 2  
    Witam!
    Ostatnio na mojej zabytkowej klatce ukradziono drzwi:P a teraz będą zakładać nowe i jest pomysł żeby założyć domofon. Niestety na tym sie niebardzo znam:/ i potrzebuję najzwyklejszy domofon na 6 mieszkań.
    Proszę o pomoc!!!