Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

domofon UNIFON T9/J-261-117 na MIWI URNET 1131

01 Lut 2007 22:57 4985 6
  • Poziom 2  
    Witam! Mam problem z podłączeniem domofonu MIWI URMET 1131. Posiadam starego RWT UNIFON T9/J-261-117 takiego sciennego buraka. Znam podłączenie do starego domofonu (6 kabelków) natomiast nie bardzo wychodzi mi podłącznie do nowego. Udało mi się wszystko podłączyć (pozornie....).
    Podczas dzwonienia domofonem do domu brzęczek odzywa sie w słuchawce. Pani w sklepie do kompletu dołożyła mały głośniczek i zasugerowała podłączenie, niestety on nie działa a działa za niego głośnik w słuchawce. HELP!
    Płytka w starym RWT zawiera styki o numerach 11, 12, 14, 15, Z, Z natomiast MIWI ma CA, 1, 2, 6, 10, 9.
    Może ktos wie jak to podłączyć prawidłowo? na zasadzie "który z którym". Dodam, że przeciołem zworę bo na forum ktos juz pisał ze nalezy ja przeciąć przy 6 kablach.
    Wielkie dzieki za wszelką pomoc! pozdr!!!
  • Pomocny dla użytkowników
    Większość nowych domofonów, a co za tym idzie unifonów, np. Fermax, Fenix itp. ma tak rozwiązane wywołanie, że melodia (generator dzwonka) jest umieszczony w centralce na dole, a w unifonie w słuchawce słychać wywołanie. Z chwilą podniesienia słuchawki, przełacznik załączy rozmowę a dzwonek zostaje odłączony. Przypuszczam, że w tym starym unifonie był właśnie jakiś brzeczyk, który działał na zasadzie podania napięcia stałego. Ta pani w sklepie widocznie dała ci jakiś brzęczyk, gdyż wiedziała o co chodzi. Teraz analizując jeden i drugi schemat przyłączenia, z pewnością sobie poradzisz.
  • Poziom 24  
    Witam!
    W starych unifonach RWT wywołnie odbywało się tak jak kolega wcześniej wspomniał przez brzęczyk. Są dwa wyjścia albo przełożyć brzęczyk do Urmeta lub kupić płytkę generatora.
    pozdrawiam
    Piotrek
  • Poziom 2  
    dziękuję za zainteresowanie i wszelkie informacje! pozdr! ;)
  • Poziom 9  
    Tylko nigdzie nie mogę znaleźć tej "płytki generatora". Wiem, że to niszowy produkt. Co więcej - wystarczy byle brzęczyk ze zdemontowanego starego domofonu - ale każdy to wyrzuca i w efekcie nigdzie nie można tego dostać.

HELP! :-)

embros napisał:
    Witam!
    W starych unifonach RWT wywołnie odbywało się tak jak kolega wcześniej wspomniał przez brzęczyk. Są dwa wyjścia albo przełożyć brzęczyk do Urmeta lub kupić płytkę generatora.
    pozdrawiam
    Piotrek
  • Pomocny dla użytkowników
    Można też kupić jakiś mini buzzer z jakimś przerywanym sygnałem na napięcie 5V i z powodzeniem zastosować go w miejsce brzęczyka mechanicznego. Trzeba być jednak pewnym tego co się ma w instalacji.
  • Poziom 9  
    Dziękuję. Ale znowu pytanie: gdzie kupić ten buzzer? Szukam po internecie i jakoś niewiele wyskakuje.

A może któryś z szanownych kolegów zna dobry sklep elektroniczny w Warszawie, gdzie znajdę coś takiego?

----

OK - JUŻ NIEAKTUALNE - znalazłem sklep z elektroniką i mają ponoć buzzery w wyborze od 1V do 15V. Ciekawostka: niełatwo było znaleźć taki sklep w centrum W-wy - dlatego podaję adres: ul. Żelazna 41

zybex napisał:
    Można też kupić jakiś mini buzzer z jakimś przerywanym sygnałem na napięcie 5V i z powodzeniem zastosować go w miejsce brzęczyka mechanicznego. Trzeba być jednak pewnym tego co się ma w instalacji.