Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dioda RGB? 3 kanałowy kolorofon diodowy.

02 Lut 2007 08:15 1536 4
  • Poziom 10  
    Siemanko mam takie pytanko
    Jesli podlacze diode RGB do 3 kanalowego kolorofonu diodowego
    (jedna diode RGB pod 3 kanaly) Wtedy bedzie swiecic na rozne kolory czy cos jej sie stanie???
    Mozna podlaczyc naraz 2-3 zrodla pradu do jednej diody ???
    Z gory dzieki
  • Poziom 11  
    Witam
    Prawdopodobnie da się podłaczyc RGB do twojego kolorofonu.
    Jesli chcesz byc pewien ze dioda RGB nie spali sie przy pierwszym wlaczeniu to wlacz szeregowo 3 diody prostownicze albo shotkiego, to zabezpieczy przed napieciem wtornym. Poza tym wypadaloby wiedziec jakie jest napiecie na wyjsciu kolorofonu i czy diody sterowanę są poprzez podanie 0 czy Vcc na wyjscie. Od tego zalezy jaka dioda powinna byc zastosowana, czy wspolna anoda czy katoda.
    Nie znam budowy twojego kolorofonu i dlatego nie moge udzielic ci dokladniejszych danych.
  • Poziom 10  
    Powiem ci jest to uklad starej klawiatury tam sa 3 diody klawiatura sie zepsula ale uklad dziala ,plugin do winampa sprawia ze diody migaja w rytm muzyki przypuszczam ze jest tam 2V nie wiecej
  • Poziom 11  
    Czyli rozumie, ze podlaczasz ja pod COMa.
    Pytanie jeszcze, czy maja połączone katody czy anody ze sobą,moglbys to spradzic. Diody RGB maja zazwyczaj wspolna anode(+), jesli tak samo jest w klawiaturze to mozna włączyc diody bezpośrednio do klawiatury zamiast starych, to powinny swiecic.
  • Poziom 10  
    Wiem tak własnie zrobilem sa 3 diody czyli 3(-) i 3(+)
    Podlaczenie jest przez PS2
    A chodzi mi o to zeby za te 3 diody wsadzic jedna diode RGB
    I zeby wyszedl efekt przechodzenia i mieszania sie kolorów
    Jest to mozliwe??