Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Grundig T55-732/5 text cuc7303

13 Sep 2003 18:04 2273 9
 • Level 17  
  Witam.Mam taki problem dioda się pali jasno .jak wcisnę przycisk P+ dioda lekko przygasa i po ok 4 sek. znowu się pali jasno.Obraz ciemny(brak). Po odczepieniu głównego zasilania i podłączeniu żarówki napięcie ok po wcisnięciu przycisku P+ przygasa i tak zostaje.(myśle że na żarówce jest ok z telewizorem).Odczepiłem zasilanie (9pin) pionu i tak samo.Gdzie szukać przyczyny?
 • Level 17  
  SPRAWDZ ZAWARTOSC PAMIECI EEPROM.CZESTO SMIECI W PAMIECI POWODUJA TAKIE EFEKTY.PO ZAPISANIU PAMIECI NA DYSKU ZRESETUJ JA I WSTAW PUSTA.
 • Level 17  
  ale jak mam to zrobić? Moze jest jakiś inny sposób
 • Level 16  
  Jeśli nie masz programatora eeprom to wstaw nową kość ale nie wiem czy ten TV działa bez bin.a. Wg mnie to szukaj usterki w odchylaniu poziomym. Sprawdź czy po odłączeniu zasilania do trafopow. pojawia się przebieg na bazie BU****. Jeśli nie to może jest tam tda8140 i jest uszkodzony? Jeśli przebieg jest prawidłowy to szukaj coś przy trafie.
 • Level 17  
  Przykro mi lecz niepośadam oscyloskopu.Może jest inny sposób?
 • Level 14  
  myśle że pamięć możesz sobie na razie darować nawet z błędną pamięcią powinien się włączyć najwyżej obraz będzie mocno rozjasniony lub zupełnie ciemny ale usłyszysz start wysokiego i kineskop będzie żażył a tego na razie nie ma jeśli dobrze zrozumiałem .narazie trzeba się skupić na odchylaniu a nie na układzie tda 8140 bo go tam nie ma.
  obejżyj dokładnie odchylanie pomierz elementy i zwróć szczególną uwagę na kondensatory czy nie są spuchnięte od 22 nf do 390 nf w odchylaniu i zasilaniu korekcji i ruwnoległe do diód .i standardowo złączka do cewek odchylających zacznij od tego .
 • Level 17  
  Odczepiłem wyjścia Trafopowielacza (zostawiłem główne "I"i"L" i masy i kontrole "A".Po właczeniu dioda przygasa tak jakby był włączony lecz słychać takie strzelanie w trafopowielaczu.Po wyłączeniu z prądu też słychać.Jak złączyłem śrubokrętem mase z wyjściem (przy trafopowielaczu) na cokół to duża iskra przeskoczyła.
  Czy to może być uszkodzony trafopowielacz?

  Przez chwile słychać cewki odchylania.
 • Level 17  
  może ktoś jeszcze coś pomoże?
 • TVs specialist
  Jeżeli słychać strzelanie w trafopow., to jest on do wymiany.
  Przed włożeniem nowego sprawdź, czy padł on bez przyczyny, czy może nie - sprawdź napięcie '+B' ('na żarówce') oraz pojemność kondensatora między C i E klucza H.