Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Własności mostka Wiena-Robinsona i jego zastosowanie.

13 Wrz 2003 19:52 5487 5
  • Poziom 18  
    Mam napisać referat na temat "generator z mostkiem Wiena-Robinsona" i żeby tego było na 1 str A4 i dużo wiedzy (numer z dużą czcionką nie przejdzie) i żeby było ciekawe Ale ja nie potrafię napisać tak żeby spełniało wszystkie kryteria Błagam o pomoc w tej sprawie

(sie mi pomyliło forum:( )

zmiana M na W w tytule dla zmniejszenia pomyłek
    i B na R - prosze uważać z nazwami w tytułach utrudnią znalezienie odpowiedzi tylko Tobie- użyj następnym razem funkcji: zmień

Tremolo
  • Poziom 18  
    dzięki wielkie pomogliście mi trochę
    jakby ktoś coś jeszcze miał na ten temat to ten
    temat jest jeszcze aktualny dziś do
    wieczora tzn do wtorku 23 września do 20.00
  • Poziom 13  
    Ma ktos jeszcze cos o Mostku Wiena. Potrzebuje na laboratoria.
  • Poziom 43  
    Daj spokoj 3 lata temat odgrzebany jeszcze do tego wszystko jest pod ręką zlinkowane. Czego więcej chcieć cąle rownanie jest rozwiązane dla tego mostka?

A całość jest prosta. Iloczyny naprzemianległych impedancji muszą być sobie równe. jeśli bedą sobie równe to zachodzi równowaga w mostku i można wyliczyć nieznaną wartość.

powiedzmy masz ttp://www.google.pl/url?sa=U&start=1&q=http:/...ik/ELEK_8_Wien_Robinson_Oszillator.pdf&e=7634

I masz warunki równowagi...

Załóżmy, że masz mostek tak ustawiony:

Z1-----Z2
    |--(G)--|
    Z3-----Z4

to będzie rownowaga wtedy gdy Z1*Z4=Z2*Z3 bo wtedy róznica potencjału na przeciwległych ramionach galwanometru będzie równa zego; oczywiście na liczbach zespolonych.

Kup sobie książke bo bedziesz chyba co tydzień pytał.