Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak zrobić poganiacz do świń

02 Lut 2007 16:40 5851 9
  • Poziom 11  
    witam
    mam może nietypowe pytanie ale wierze że mi koledzy pomożecie
    potrzebuje zrobić taki poganiacz do świnek tak myślałem aby w rurkę pcv dać np. trzy baterie R14 1,5V szeregowo no i co dalej czy trzeba jakiś układ lutować aby ten prad był wiekszy aby ta świnka szła tam gdzie chcemy np. na przyczepkę
    może być to ciągły prąd ponieważ załanczany tak myśle zrobić jakimś włacznikiem wiem że dużo tutaj jest opisane na forum o pastuchach ale to nie to
    nie mam żadnych danych co do prądu jaki powinien być na wyjściu na dwóch bolcach.
    pozdrawiam
  • Poziom 13  
    musiałbyś miec jakis malutki transformatorek, a dla własnego bezpieczeństwa mógłbyś zrobic bolce na jakiś sprężynkach, tak zeby pastuch działał jak dotknie się świni ( gdy sie wcisną bolce)
    pozdrawiam
  • Poziom 34  
    Witam

Temat brzmi dość śmiesznie, myślałem że to żart :)
    Nie znam się na świniach ale podobno świnia też człowiek lub odwrotnie (nie obrażając świń)
    Więc jeśli człowieka nie kopnie 4,5V to świni chyba też, konia podobno by zabiło.
    Człowiek odczuwa "kopnięcie" przy około 24V w zależności od rezystancji skóry.
    Jeśli ma to być zasilane z takich baterii potrzebujesz przetwornicy podwyższającej napięcie, a tu trzeba się znać trochę na elektronice.
    Co do transformatorka to musiało by to mieć kabelek.
    Najlepszym sposobem było by wypróbowanie świni na jakie napięcie reaguje, można by wykorzystać np baterie 9V i dotknąć nią świni jak się ruszy to wystarczy jak nie to szeregowo 2 baterie 18V potem 3 - 27V 4 - 36V itd. Baterie nie są drogie więc jeśli uzyskamy napięcie sterujące świnią można by wtedy podmienić je na akumlatorki np 9,6V lub 12V, i mamy: "BEZPRZEWODOWY POGANIACZ DO ŚWIŃ"

Pozdrawiam
  • Poziom 34  
    Naprawde trudno mi powiedzieć nie wiem jakie napięcie kopnie świnie, trzeba by to zrobić doświadczalnie niestety ja nie mogę bo nie mam świni. Ale myślę że świnia też człowiek więc potrzeba wysokiego napięcia a do tego potzebny jest układ więc taki poganiacz go ma. Jeśli chodzi o elektryczną zapalarkę do gazu to napewno świnie p...dolnie, tylko że taka zapalarka jest na 220V i nie da się przerobić na baterie. Chyba że są zapalarki na baterie ale ja takich nie widziałem.

Z tego by można zrobić poganiacz

http://www.allegro.pl/item160209694_avt738_generator_wysokiego_napiecia.html
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 23  
    Najlepiej użyć zwykłej pustej zapalniczki piezo.
    Wyprowadzić kabelki do końca kijka i za każdym pstryknięciem świnka wystartuje.
  • Poziom 38  
    niestety nie obejdzie sie bez zastosowania transformatora/ przetwornicy podlaczenie swini pod 24v nic jej nie zrobi mowimy oczywiscie o skorze poza glowa chyba nikt nie bedzie jej trafiał w ryj bo wtedy zwazywszy ze ma zawsze mokry na pewno poczuje (tylko ze jak ja kopnie w ryj to pojdzie do tylu bo glupia nie jest) wiec potrzebujesz zdecydowanie wyzszego napiecia jak napisal STASIEKTOJA generator na NE555 i trafko
  • Poziom 10  
    [/b]zonko[/b]jest chyba najbliżej rozwiązania; Zapalarka do gazu, ale nie napełniona. Trzeba obciąć końcówkę tak, żeby wyładowanie nie przebiegało od izolowanej elektrody -przez powietrze-do metalowej obudowy, ale iskra musi przebiegać przez skórę zwierzęcia . Wypróbuj na własnym palcu lub na psie. Wszyscy na to reagują podobnie, więc świnia też . Nie jest aż tak gruboskórna.
  • Poziom 1  
    Proponuje podejście do tematu z innej strony, można by zastosować prosty układ składający się z rurki pcv odpowiedniej długości przewodu zakończonego złączem do którego należałoby podłączyć marchewkę. Powyższy układ jest prosty do wykonania nie potrzebuje wielu elementów i jest bardzo energooszczędny.