Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czasopisma czy książki? Z czego mogę się najwięcej nauczyć?

VC 02 Lut 2007 19:43 894 6
  • #1 02 Lut 2007 19:43
    VC
    Poziom 21  

Z czego mogę się najwięcej nauczyć?
    Zastanawiam się nad zamówieniem prenumeraty "Elektronika Dla Wszystkich". Czy coś z tego się nauczę? Moja wiedza na temat elektroniki jest słaba. Co polecacie na początek, czy ta prenumeratę czy stare książki z allegro ?

Moderowany przez lechm56:

Przeniesiono z Ogólnie

• Pomocny post
    #2 02 Lut 2007 20:05
    Ptolek
    Poziom 36  

Zależy co kto lubi. Według mnie EdW nie jest najlepsze bo teoria jest opisana tylko na paru stronach a i z opisów przy projektach nie można się zbyt wiele nauczyć. Dobra była ośla łączka ale dla całkiem początkujących, potem już lepiej książki.

• Pomocny post
    #4 02 Lut 2007 21:37
    kleki
    Poziom 28  

Kup "Elektronika" cz.1 i 2 - Horovitz, Hill, ewentualnie "Elektronika" John Wattson. Są moim zdaniem wartościowe.
    Z czasopismami dałem sobie spokój, bo stosunek cena/informacje wypada raczej na niekożyść. Gazetka za 10zł * 12 m-cy = 120zł. Masz już 2...3 niezłe książki.
    Szczególnie wartościowa jest moim zdaniem starsza literatura - jako podstawy, później specjalistyczne - tu już brak reguły. Znam ludzi, co o termoparach uczyli się z PN-EN, a nie z podręczników.

• #5 27 Maj 2008 00:18
    Rico16
    Poziom 9  

Witam. Z Waszych opinii wynika dla mnie, że lepsze są książki. W takim razie prosiłbym o zaproponowanie mi (moje pojęcie o elektronice jest bardzo niewielkie) jakichś tytułów. Kończę właśnie 1 klasę technikum (Techniczne Zakłady Naukowe w Częstochowie) na kierunku teleinformatyki i mój profesor powiedział, że Ci, którzy nie mieli styczności z elektroniką dotychczas (np. ja) mogą kupić książkę S. Bolkowskiego "Elektrotechnika 4" z serii "Biblioteka elektryka", ponieważ może być pomocna. Kupiłem i faktycznie pomogła mi, ale chciałbym poznać elektronikę trochę lepiej niż te naprawdę minimalne podstawy. Na 2 klasę polecił książkę autorstwa duetu Pióro o tytule "Podstawy elektroniki". Czy uważacie książki tych autorów za odpowiednie dla początkujących? Proszę polećcie mi jeszcze inne tytuły.

• #6 27 Maj 2008 12:49
    jony
    Specjalista elektronik

Dobą książką jest stara ale jara:
    "Elektronika łatwiejsza niż przypuszczasz- Układy" Dieter Nuhrman. Do nabycia na allegro z grosze .
    Dla początkującego praktyka polecam Oślą łaczkę
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=4825120#4825120
    I tu masa artykułów dla początkujących
    http://www.elportal.pl/index.php?module=Conte...ndex&func=display&ceid=60&meid=13#K2poznajemy
    http://www.dzikie.net/index.php?art=podstawy_elektroniki

• #7 27 Maj 2008 13:12
    Michal19881
    Użytkownik obserwowany

Polecam książki z polskiego wydawnictwa WKŁ :)
    No i obowiązkowo "Sztuka Elektroniki" :)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME