Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer VSX-D510 spalona końcówka mocy

02 Lut 2007 20:35 3621 5
  • Poziom 2  
    posiadam ten amplituner już jakieś 3 lata nie miałem z nim problemów do zeszłego tygodnia, gdy nagle przestał działać a w kolumnach(stx 160 wat) tylko trzaski. Może mi ktoś powie czy to mogło być winą za dużych kolumn. Wiem że wzmacniacz nie dysponuje za dużą mocą (80watt na kanał) i teraz drugie pytanko jaki zestaw 5 głośników zastosować do tego wzmacniacza bo postaram się go naprawić. Rozważam koda Av 707 v2(http://www.allegro.pl/item161430797_koda_av_707_v2_sw1000v2_wysylka_raty_fotomedia.html) lub stx KD-100(http://www.stx.pl/) nie wiem które z nich będą lepsze ale nie stać mnie na nic lepszego tym bardziej że naprawa mojego pioneera będzie mnie kosztować dużo pieniążków. Oczywiście oba te zestawy bez kolumny niskotonowej bo posiadam tonsila 200 watowego bardzo dobra rzecz. Najchętniej sprawiłbym sobie kolumny tonsila do tego zestawu ale jest za drogi. Z góry przepraszam za błędy.
  • Poziom 18  
    To ze trzeszczy to wcale nie znaczy ze jest uszkodzona końcowka .Nawet mi sie wydaje to mało prawdopodobne.Zazwyczaj przyczyna leży w stopniach wczesniejszych od końcówki.
  • Poziom 2  
    Ja bardzo przepraszam nie wspomniałem. On był w naprawie to jest dałem go na zdjagnozowanie usterki. I odpowiedż była następująca PAC011A ale sama końcówka jest bardzo droga. A może mógł byś mi pomuc, powiedzieć jak zdjagnozować tę wcześniejszą usterkę.
  • Poziom 18  
    skoro ktoś postawil diagnoze wiec na niej sie trzeba opierać .No chyba ze ta diagnoza pochodzi od kowala.Jezeli stwierdził to ktoś w serwisie to pewnie jest wiarygodne.Spotykalem sie z usterkami w Pinerach gdzie na pozór to wygląda jak końcowka , a nie do końca tak jest .Trzeba dokladnie sprawdzic masy i napiecia z zasilacza to przedewszystkim .
  • Poziom 2  
    Tak ta osoba która postawiła tę djagnoze ma warsztat z naprawami sprzętu elektonicznego. Wpierw czekałem dzień zanim ten pan zdobył schemat serwisowy chyba tak to się nazywa. A na następny już miałem odpowiedź. Niestety końcówka mam nadzieje że można mu zaufać bo już kupiłem końcówke. Będzie u mnie za dwa dni. Z chęcią sam bym sprawdził ten sprzęt ale niestety nie posiadam wiedzy elektronicznej, bardzo lubie majsterkować ale to nie ten kierunek.
  • Poziom 2  
    niestety wymieniona została końcówka i co się okazało że to nie końcówka, co ciekawe po zadaniu pytania tej osobie która to djagnozowała otrzymałem szokującą odpowiedź, "jak pan zdjagnozował usterkę bo wymieniłem końcówke i wzmacniacz jak nie działał tak nie działa" odpowiedź: bo ja, znaczy my w sęsie punkty naprawy jesteśmy połączeni i ..... to znaczy jak pan to zdjagnozował że to końćówka!!!! na forum mi napisali że to końcówka , wiecie co nie wiem jak można narazić kogoś na koszt 170zł bo ktoś powiedział na forum napisał wymień końcówke a ten pan nazywa się serwisen naprawy rtv jeżeli ktoś w Płocku będzie prubował naprawić podobną żecz niech szuka fachowca z poza miasta, tak ja zrobiłem i okazało się że ten pan który w tej chwili naprawia mi ten wzmacniacz opisał co zrobiłem że on przestał działać i to prawda podłanczałem do weścia audio komputer i wtedy przestał działać, okazało się że pży pomocy kilku kabelków i pominięciu dwóch scalaczków wzmacniacz działa, ale nie ma dokładnego sterowania końcówkami. I powiedział że jak ktoś się nie zna to nie powinien się brać za takie naprawy.